Mallorca
24. 6. 2016

Abyste si užili tyrkysové moře a písečné pláže, nemusíte absolvovat dlouhý let až do Karibiku. Exoticky vyhlížející ostrovy můžete najít překvapivě blízko. V našem seriálu o bezpečném cestování se na ně dnes podíváme. Souostroví, o kterém je řeč, se nachází na východ od Španělska a lidově se mu říká Baleáry. Určitě jste o nich už slyšeli, ale možná ještě netušíte, do jaké míry dokážou naplnit vaši představu o nádherné dovolené u moře. Pojďme tedy v krátkosti navštívit jednotlivé ostrovy.

Mallorca – pro milovníky historie

Začněme Čechům dobře známým a zároveň největším baleárským ostrovem. Na Mallorce najdete kromě slunečných pláží, průzračného moře a spousty romantických zátok také stopy po bohaté historii. Můžete zde navštívit impozantní římské a maurské památky, za zmínku určitě stojí překrásná katedrála Santa Maria ze 13. století. Kdybyste náhodou zapomněli název hlavního města, stačí se rozhlédnout kolem sebe a díky všudypřítomným palmám si snadno vzpomenete.… Palma de Mallorca! Vedle vodních sportů a památek si můžete užít také vinice nebo citrusové plantáže, které se vinou po zdejších horských terasách. A pokud máte rádi hudbu, ať jazzovou nebo klasickou, tak ta se na Mallorce ozývá bohatou měrou.

Menorca – pro milovníky přírody

Jestli kromě moře a písku oceníte i bujnou vegetaci, je pro vás Menorca jako stvořená. Flóra totiž pokrývá polovinu ostrova. Stín tak snadno najdete pod vzrostlými borovicemi nebo letitými olivovníky. A kochat se můžete tvary a květy rozmanitých léčivých bylin, které na ostrově rostou. Díky bohatému rostlinstvu se na Menorce daří mnoha druhům ptactva, o přírodní hudební kulisu vaší letní dovolené je tedy náležitě postaráno.

Menorca

Ibiza – pro milovníky tance (na vodě i na souši)

Pokud Vás neuspokojí ani historie, příroda či ptačí zpěv, volte třetí největší baleárský ostrov, kterým je hlasitější hudbě holdující Ibiza. Ta totiž kromě jiného nabízí nespočet tanečních klubů, ve kterých bojují o vaši přízeň ti nejznámější DJové. Tančit zde můžete nejen na parketu, skvělé povětrnostní podmínky tohoto ostrova vám umožňují i „tanec“ na prkně. Ibiza je totiž díky svému větrnému klimatu známým rájem windsurferů a milovníků plachtění.

Ibiza

Ať už si vyberete jeden ze tří shora popsaných ostrovů, nebo dáte přednost jejich menším bratříčkům tvořícím baleárské souostroví (Formentera, Cabrera, Dragonera, S´Espalmador), buďte si jisti, že skvělý přímořský relax na vás čeká všude.

Než vyrazíte na cestu, nezapomeňte si sjednat kvalitní cestovní pojištění. Speciální balíčky Sbaleno K moři nebo Sbaleno Za poznáním pro vás budou skvělou volbou.


 
Šťastnou cestu přeje ERV Evropská!

Vypravte se do Severního Irska, Španělska, Maroka, ale i na Island a do země Evropany velmi oblíbené, Chorvatska. Všude tam nahlédli hrdinové jednoho z nejsledovanějších seriálů současnosti, Hry o trůny. 

13. 6. 2018
Hra o trůny za poznáním

Začíná lyžařská sezóna a tak pro vás máme zajímavé tipy, jak si tohle období užít naplno. Dnes bychom vám chtěli nabídnout ty nejlepší sjezdovky, které si na našem kontinentě můžete užít.

13. 1. 2017
TOP výběr nejlepších sjezdovek v Evropě