Blog
Specialista na cestovní pojištění
+420 221 860 860

Příběhy našich klientů

Případy z praxe, které jsme úspěšně vyřešili.

Během Vašich cest do zahraničí se mohou přihodit různé komplikace a nepříjemnosti spojené nejen s Vaším zdravím. Starosti, kterých je při takových situacích dost, můžete přenechat na nás. Níže uvádíme některé případy z praxe, které jsme úspěšně vyřešili.

MNOHOČETNÁ PORANĚNÍ PŘI PÁDU NA SJEZDOVCE

Destinace: Rakousko
Klient: muž, 39 let

Při lyžování v Rakousku si náš klient v ošklivém pádu přivodil otřes mozku, pneumotorax, zlomeninu ruky a několika žeber a poranil si ledvinu. Z místa nehody byl transportován vrtulníkem do nejbližší státní nemocnice. Po komplexním vyšetření zorganizovala naše asistenční služba letecký převoz do druhé nemocnice, aby mohl klient podstoupit urgentní operaci ledviny. Klient strávil 11 dní v nemocnici v Rakousku, poté jsme pro něj zařídili transport sanitou do nemocnice v ČR. Jeho ženě, která v mezičase odjela do ČR, aby mohla oslavit vánoční svátky s dětmi, jsme umožnili návrat do Rakouska, kde jsme zaplatili hotel, aby mohla být svému muži nablízku. Po celou dobu byl klient ve spojení s naší asistenční službou, která koordinovala veškeré kroky. Uhradili jsme celkové náklady ve výši 338 953 Kč.

NATRŽENÁ SLEZINA

Destinace: Francie
Klient: muž, 62 let

Náš klient při sjíždění náročného úseku sjezdovky ve francouzském středisku Valmorel neodhadl své schopnosti a při rychlé jízdě upadl na ledové plotně. Byl transportován horskou službou do nemocnice, kde lékaři diagnostikovali krvácení do břicha v důsledku natržené sleziny. Klient strávil týden v nemocnici ve Francii, odkud naše asistenční služba zajistila jeho převoz sanitou zpět do ČR. Uhradili jsme veškeré náklady na léčení včetně leteckého a pozemního transportu, které nepokrylo pojištění kartou EHIC, v celkové výši 128 865 Kč.

SRÁŽKA NA SJEZDOVCE

Destinace: Itálie
Klient: žena, 32 let

Při dojezdu k dolní stanici lanovky se náše klientka na poslední chvíli vyhýbala rakouské lyžařce, která nezvládla brzdění v cílovém svahu a upadla. Klientce se bohužel nepodařilo ležící lyžařce vyhnout a při prudké srážce jí způsobila zlomeninu holenní kosti a krčku, dále měla paní přetrhané kolenní vazy. Zraněná musela být dopravena helikoptérou do nejbližší nemocnice. Uhradili jsme níže rozepsané náklady plynoucí z odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě.

 Rozpis nákladů Částka

Transport helikoptérou do nemocnice 

 90 000 Kč

Náklady na léčení v Itálii včetně operací a převozů 

 318 000 Kč

Pokračující léčba v Rakousku včetně operací a repatriace 

 420 000 Kč

Ušlý zisk zraněné 

 515 000 Kč

Bolestné 

 143 000 Kč

Zhoršení společenského uplatnění 

 168 000 Kč

Rehabilitace a další související náklady 

 132 000 Kč

Právní zastoupení 

 94 000 Kč

Znalecké posudky 

 35 000 Kč

Celkem 

 1 915 000 Kč

ZRUŠENÍ LYŽAŘSKÉHO ZÁJEZDU

Destinace: Francie
Klient: pětičlenná rodina

Pětičlenná rodina se chystala na báječnou lyžovačku do Chamonix, kde měla zaplacený týden v hotelu s polopenzí a skipasem v ceně zájezdu. Den před odjezdem dostala bohužel nejmladší dcera vysokou horečku. S podezřením na virové onemocnění lékařka na pohotovosti nedoporučila rodině vycestovat. Klienti byli nuceni dovolenou zrušit. Naštěstí měli sjednáno pojištění stornopoplatků. Celkem jsme v tomto případě uhradili 56 000 Kč.

SRDEČNÍ INFARKT

Destinace: Kapverdy
Klient: muž, 49 let

Muž středního věku během dovolené na Kapverdách pocítil bolest na hrudi a potíže s dýcháním. S podezřením na infarkt byl hospitalizován v nejbližší nemocnici. Z rozhodnutí ošetřujícího lékaře a za naší aktivní asistence měl být klient dále letecky transportován do nemocnice s odpovídajícím vybavením na Grand Canarii. Jelikož se zhoršilo počasí, museli jsme transport odložit do druhého dne. Po celou dobu byla s klientem jeho manželka, pro kterou jsme zařídili a uhradili pobyt v nemocnici. Dále jsme proplatili náklady na veškerá odborná vyšetření, pobyt pacienta v nemocnici, letecké transporty a náklady související s ubytováním v hotelu. Celková částka se
vyšplhala na 1 120 000 Kč.

PLICNÍ EMBOLIE

Destinace: USA
Klient: muž, 28 let

Klient s dýchacími problémy byl hospitalizován v nemocnici v Chicagu, kde byla diagnostikována masívní oboustranná plicní embolie. Pacient byl po pěti dnech léčení propuštěn z nemocniční péče. Jelikož ale podle lékařů nebyl schopen letu min. další 3 týdny, musel zůstat v hotelu poblíž nemocnice. Navíc před odletem absolvoval ještě jedno komplexní kontrolní vyšetření. V tomto konkrétním případě jsme se proplatili celkové náklady ve výši 1 356 850 Kč, skládající se mimo jiné z léčebných výloh, plateb za hotel a letenky do Los Angeles, San Francisca, kde klient dovolenou zahajoval, a zpět do vlasti.

SRÁŽKA NA TOBOGANU

Destinace: Itálie
Klient: žena, 19 let

Při divoké jízdě na toboganu nedala klientka pozor na světelnou signalizaci a nastoupila do atrakce v nedostatečné vzdálenosti za návštěvnicí aquaparku jedoucí před ní. Do té v zápětí narazila tak nešťastně, že jí způsobila zranění krční páteře, které si vyžádalo více než půlroční léčení spojené s pracovní neschopností a náhradou ušlé mzdy poškozené. Uhradili jsme celkové náklady převyšující 600 000 Kč.

ZRUŠENÁ DOVOLENÁ

Destinace: Mallorca
Klient: čtyřčlenná rodina

Rodina si zaplatila luxusní zájezd na Mallorcu. Bohužel v den odletu jedno z dětí dostalo vysokou horečku a bylo vyšetřeno na pohotovosti. Lékař konstatoval akutní virové onemocnění a odlet nedoporučil. Celá rodina z důvodu onemocnění dcery zůstala tentokráte doma. Klienti měli pojištěné zrušení cesty a tudíž jsme proplatili stornopoplatky ve výši 240 000 Kč.

ZPOŽDĚNÍ LETU A ZAVAZADEL

Destinace: Mauricius
Klient: manželský pár

Novomanželům se zkomplikovala svatební cesta na Mauricius zmeškáním letadla při přestupu v Moskvě. Oproti původnímu plánu musel pár cestovat z Moskvy nikoliv do Hanoje, ale do Ho-či-minova města a odtud vnitrostátní linkou do Hanoje. Zavazadla vlivem operativních změn necestovala s nimi a v cíli cesty na ně museli klienti čekat více než 12 hodin. Byli tedy nuceni nakoupit si náhradní věci. Zaplatili jsme jak náhradu za zpoždění letu ve výši 5 000 Kč, tak věci nakoupené v důsledku zpoždění zavazadel v ceně 20 000 Kč.

© 2017 ERV Evropská pojišťovna, a. s.

Powered by AARON GROUP