Praha, 8. února 2017 – ERV Evropské pojišťovně, patřící do skupiny ERGO a Munich RE, se opět dařilo. Cestovní pojištění si u Evropské v minulém roce uzavřelo 698 tisíc klientů a dosáhla obratu téměř 441 milionů korun, což je meziroční nárůst o 1,2 %. Díky prodeji podílu v dceřiné asistenční společnosti v rámci koncernu byl pak dosažený hospodářský výsledek ve srovnání s předchozími roky mimořádný. Pojišťovna zvýšila rovněž svůj podíl na trhu cestovního pojištění.

„Vloni jsme zaznamenali rekordní objem pojistného v historii ERV Evropské, a to i přes dramatický pokles cest do zahraničí v prvním pololetí roku, kdy mnoho lidí zůstalo z bezpečnostních obav doma,“ říká člen představenstva ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas.

Evropská i v předchozím roce upevnila svoji pozici jedničky na trhu s cestovním pojištěním, kde ovládá pětinový podíl. Nadále si drží i dominantní postavení v oblasti cestovního ruchu (prodej zájezdů přes cestovní kanceláře), kde jí patří více než 50% podíl. Evropská si za své téměř pětadvacetileté působení vybudovala silné postavení, v současnosti spolupracuje s 9 z 10 největších cestovních kanceláří.

ERV Evropská pojišťovna byla v loňském roce podesáté za sebou zvolena Asociací českých pojišťovacích makléřů v anketě Pojišťovna roku v kategorii Specializované pojištění a popatnácté získala prestižní ocenění TTG Travel Awards za nejlepší cestovní pojištění. 

Rapidně vzrostly škody nad 100 tisíc korun

Průměrná výše škody stoupla oproti předchozímu roku o 16 % na 11,5 tisíce korun. Rok 2016 byl obecně ve znamení vysokých škod. Strmě narostly náklady na velké škody přesahující částku 100 tisíc korun.

ERV Evropská v loňském roce vyplatila také jedno z nejvyšších pojistných plnění ve své historii. Klient po mozkové příhodě zůstal měsíc v nemocnici v USA, z toho většinu času na JIP, a poté byl leteckou ambulancí převezen zpět do České republiky. Celkové náklady se vyšplhaly na 6 milionů korun.

Pojišťovna meziročně eviduje i zvýšený počet škod ze zimních sportů. Zvláště škody z odpovědnosti dosahují velmi vysokých částek. „Příkladem je případ klienta, který v Alpách srazil 55letou lyžařku. Žena utrpěla zlomeninu holenní kosti a krčku, dále měla přetrhané kolenní vazy. Celkové náklady dosáhly bezmála 2 milionů korun“ říká Ondřej Rušikvas.