Pojištění storna

Pro případ, že budete nuceni letenku,
ubytování nebo zájezd zrušit
storno i z jiných než zdravotních důvodů
7 % z ceny cestovních služeb
vracíme až 100 % zaplacených prostředků
pro zájezdy v hodnotě až 300 000 Kč

Zrušení cesty i z důvodu osobní preventivní karantény. Platí na cesty do zahraničí i po České republice

Nově si můžete pojištění storna sjednat pouze ve variantě Storno Plus. Ta obsahuje možnost zrušení cesty z důvodu Vašeho onemocnění COVID-19. Navíc se vztahuje i na situaci, kdy je Vám v souvislosti s COVID-19 nařízena osobní preventivní karanténa zasahující do původně plánovaného termínu cesty. Pojištění se nevztahuje na plošně nařízenou karanténu. Nadále platí pro situaci, kdy v okamžiku nástupu cesty nesplníte zdravotní podmínky pro vycestování z ČR (např. kontrola na letišti).

Varianta Storno Plus

 • 7 % z ceny cestovních služeb
 • vztahuje se na cestující i osoby, které s Vámi neměly cestovat
 • důvodem storna mohou být zdravotní potíže vč. Vašeho onemocnění COVID-19 i jiné závažné důvody vč. osobní preventivní karantény nebo nesplnění zdravotních podmínek při COVID-19 kontrole na letišti
 • hospitalizace nebo úmrtí cestujících jsou bez spoluúčasti, ostatní důvody s 20% spoluúčastí

Víte, že...?

Cestovní pojištění není o limitech v tabulkách, ale o službách poskytnutých v nouzi. Jako specialisté víme, co je pro Vás opravdu důležité.

Nejčastější dotazy

Jak se ERV Evropská staví k situaci kolem koronaviru?
Do kdy je nutné pojištění storna sjednat?
Do kdy mě chrání pojištění storna?
Co je to spoluúčast?
Jak postupovat v případě zrušení zájezdu?

Příběhy našich klientů

Chystali jsme se s rodinou na týdenní dovolenou na Mallorku. Tři dny před odjezdem syna začalo silně bolet břicho, a tak jsme jeli na pohotovost. V nemocnici byl potvrzen akutní zánět slepého střeva a místo dovolené musel syn okamžitě na operaci. Naštěstí jsme měli pojištění storna, takže se nám vrátila velká část peněz a na dovolenou pojedeme později. Hlavně, že je syn v pořádku. Zrušení cesty bylo nakonec snadné, s nadsázkou se dá říct, že peníze přišly na účet dřív, než jsme vybalili kufry připravené na cestu. Tak rychlé vyřízení celé záležitosti jsme opravdu nečekali a ještě jednou děkujeme.

paní Edita S.
hospitalizace syna před odjezdem do Španělska
Další zkušenosti našich klientů

Podrobný popis pojištěníPojištění storna zájezdu je určeno pro případ, že budete nuceni letenku, ubytování nebo zájezd náhle zrušit. Platí na cesty do zahraničí i po České republice. Pojištění musíte sjednat do 3 pracovních dnů od uhrazení první cestovní služby (u cesty typu „last minute“ v den úhrady služeb). Zvládnete to za pár minut on-line, i z Vašeho mobilu. Smlouva Vám přijde po zaplacení do e-mailu.

Na jaké případy se vztahuje pojištění Storno Plus?

 • hospitalizace cestujícího (bez spoluúčasti)
 • úmrtí cestujícího (bez spoluúčasti)
 • upoutání cestujícího na lůžko (spoluúčast 20 %)
 • Vaše onemocnění COVID-19 (spoluúčast 20 %)
 • osobní preventivní karanténa kvůli kontaktu s nakaženým (spoluúčast 20 %)
 • jiné doložitelné důvody cestujícího včetně nesplnění zdravotních podmínek při COVID-19 kontrole na letišti (spoluúčast 20 %)
 • zdravotní potíže osob, které s Vámi neměly cestovat (spoluúčast 20 %)
 • jiné doložitelné důvody osob, které s Vámi neměly cestovat (spoluúčast 20 %)

Zdravotními potížemi osob, které s Vámi neměly cestovat, jsou například péče o nemocné prarodiče, úraz blízkého spolupracovníka nebo úmrtí blízké osoby.

Jinými doložitelnými důvody může být nezaviněná ztráta zaměstnání, rozvodové řízení, konání opravné zkoušky, předvolání k soudu, zrušení schůzky obchodním partnerem, rozsáhlé poškození bydliště, nezaviněné neobdržení víza, dopravní nehoda cestou na letiště, zrušení události, která byla hlavním účelem cesty, adopce či osvojení dítěte, smrt domácího mazlíčka.

Kolik pojištění stojí

U varianty Storno Plus, kdy můžete zrušit cestu také kvůli potížím osob, které s Vámi neměly cestovat, bude pojištění stát 7 % z celkové ceny služeb. Maximální cena cestovních služeb, které pojistíme v součtu na jednu pojistnou smlouvu, resp. na rodinu nebo na všechny spolucestující je 300 000 Kč. Pokud chcete pojistit dražší zájezd nebo cestovní službu, kontaktujte nás prosím na 221 860 860.

Spoluúčast

V závislosti na vybrané variantě pojištění Vám vrátíme až 100 % prostředků, které jste zaplatili cestovní kanceláři, prodejci letenek, ubytování či jiných cestovních služeb. Když budete rušit cestu z důvodů, na které se vztahuje 20 % spoluúčast, vrátíme Vám 80 % z celkové ceny služeb.

Nabízené slevy

V případě, že si pojištění storna sjednáte jako rozšíření pojištění SingleTrip nebo jste majitelem celoročního pojištění MultiTrip, bude Vás stát pouze 5 % (Storno Plus) z ceny zájezdu nebo jiné cestovní služby. Na pojistném tak ušetříte téměř 30 %.

Přihlášením do klientské zóny Moje Evropská můžete získat ještě 10% slevu, která platí na jakékoliv pojištění, které nabízíme online.

Další pojištění

Naši partneři