Pojištění storna

Pro případ, že budete nuceni letenku,
ubytování nebo zájezd zrušit
Kalkulačka cestovního pojištění on-line
1/6
Cena zájezdu/letenky/jiné služby
storno i z jiných než zdravotních důvodů
od 3,5 % z ceny cestovních služeb
vracíme až 100 % zaplacených prostředků
pro zájezdy v hodnotě až 300 000 Kč

Storno i z jiných než zdravotních důvodů

Dovolenou obvykle objednáváme dlouho dopředu. V době mezi nákupem a samotným odjezdem se ale může přihodit řada nečekaných událostí. Díky pojištění můžete předejít peněžním ztrátám, případné storno poplatky Vám totiž vrátíme. Připravili jsme pro Vás 2 varianty pojištění, které se liší okruhem pojištěných osob a důvody, kvůli kterým můžete cestu zrušit.

Varianta Storno

 • základní pojištění storna
 • 3,5 % z ceny cestovních služeb
 • vztahuje se pouze na cestující
 • cestu můžete zrušit kvůli zdravotním potížím (hospitalizace, úmrtí, upoutání na lůžko)
 • spoluúčast 20 %

Varianta Storno Plus

 • rozšířená varianta, která myslí na vše
 • 7 % z ceny cestovních služeb
 • vztahuje se na cestující i osoby, které s Vámi neměly cestovat
 • důvodem storna mohou být zdravotní potíže i jiné závažné důvody
 • hospitalizace nebo úmrtí cestujících jsou bez spoluúčasti, ostatní důvody s 20% spoluúčastí

Víte, že...?

Cestovní pojištění není o limitech v tabulkách, ale o službách poskytnutých v nouzi. Jako specialisté víme, co je pro Vás opravdu důležité.

Nejčastější dotazy

K čemu slouží pojištění storna?
Do kdy je nutné pojištění storna sjednat?
Do kdy mě chrání pojištění storna?
Co je to spoluúčast?
Jak postupovat v případě zrušení zájezdu?

Příběhy našich klientů

Chystali jsme se s rodinou na týdenní dovolenou na Mallorku. Tři dny před odjezdem syna začalo silně bolet břicho, a tak jsme jeli na pohotovost. V nemocnici byl potvrzen akutní zánět slepého střeva a místo dovolené musel syn okamžitě na operaci. Naštěstí jsme měli pojištění storna, takže se nám vrátila velká část peněz a na dovolenou pojedeme později. Hlavně, že je syn v pořádku. Zrušení cesty bylo nakonec snadné, s nadsázkou se dá říct, že peníze přišly na účet dřív, než jsme vybalili kufry připravené na cestu. Tak rychlé vyřízení celé záležitosti jsme opravdu nečekali a ještě jednou děkujeme.

paní Edita S.
hospitalizace syna před odjezdem do Španělska
Další zkušenosti našich klientů

Podrobný popis pojištěníPojištění storna zájezdu je určeno pro případ, že budete nuceni letenku, ubytování nebo zájezd náhle zrušit. Platí na cesty do zahraničí i po České republice. Pojištění musíte sjednat do 3 pracovních dnů od uhrazení první cestovní služby (u cesty typu „last minute“ v den úhrady služeb). Zvládnete to za pár minut on-line, i z Vašeho mobilu. Smlouva Vám přijde po zaplacení do e-mailu.

Na jaké případy se vztahuje pojištění Storno?

 • hospitalizace cestujícího (spoluúčast 20 %)
 • úmrtí cestujícího (spoluúčast 20 %)
 • upoutání cestujícího na lůžko (spoluúčast 20 %)

Na jaké případy se vztahuje pojištění Storno Plus?

 • hospitalizace cestujícího (bez spoluúčasti)
 • úmrtí cestujícího (bez spoluúčasti)
 • upoutání cestujícího na lůžko (spoluúčast 20 %)
 • jiné doložitelné důvody cestujícího (spoluúčast 20 %)
 • zdravotní potíže osob, které s Vámi neměly cestovat (spoluúčast 20 %)
 • jiné doložitelné důvody osob, které s Vámi neměly cestovat (spoluúčast 20 %)

Zdravotními potížemi osob, které s Vámi neměly cestovat, jsou například péče o nemocné prarodiče, úraz blízkého spolupracovníka nebo úmrtí blízké osoby.

Jinými doložitelnými důvody může být nezaviněná ztráta zaměstnání, rozvodové řízení, konání opravné zkoušky, předvolání k soudu, zrušení schůzky obchodním partnerem, rozsáhlé poškození bydliště, nezaviněné neobdržení víza, dopravní nehoda cestou na letiště, zrušení události, která byla hlavním účelem cesty, adopce či osvojení dítěte, smrt domácího mazlíčka.

Kolik pojištění stojí

V případě, že si vyberete variantu Storno, zaplatíte pouze 3,5 % z ceny zájezdu, letenky, ubytování apod. U varianty Storno Plus, kdy můžete zrušit cestu také kvůli potížím osob, které s Vámi neměly cestovat, bude pojištění stát 7 % z celkové ceny služeb. Minimální výše pojistného je 200 Kč. Maximální cena cestovních služeb, které pojistíme v součtu na jednu pojistnou smlouvu, resp. na rodinu nebo na všechny spolucestující je 300 000 Kč. Pokud chcete pojistit dražší zájezd nebo cestovní službu, kontaktujte nás prosím na 221 860 860.

Spoluúčast

V závislosti na vybrané variantě pojištění Vám vrátíme až 100 % prostředků, které jste zaplatili cestovní kanceláři, prodejci letenek, ubytování či jiných cestovních služeb. Když budete rušit cestu z důvodů, na které se vztahuje 20 % spoluúčast, vrátíme Vám 80 % z celkové ceny služeb.

Nabízené slevy

V případě, že si pojištění storna sjednáte jako rozšíření jednorázového pojištění Sbaleno nebo jste majitelem celoročního pojištění MultiTrip, bude Vás stát pouze 2,5 % (Storno) nebo 5 % (Storno Plus) z ceny zájezdu nebo jiné cestovní služby. Na pojistném tak ušetříte téměř 30 %.

Přihlášením do klientské zóny Moje Evropská můžete získat ještě 10% slevu, která platí na jakékoliv pojištění, které nabízíme on-line.

Další pojištění

Naši spokojení partneři a klienti