Pojištění storna

Pro případ, že budete nuceni letenku, ubytování nebo zájezd zrušit, vrátíme Vám peníze zpět za uhrazené cestovní služby

storno i z jiných než zdravotních důvodů

7 % z ceny cestovních služeb

vracíme až 100 % zaplacených prostředků

pro cesty v hodnotě až 500 000 Kč

Zrušení cesty téměř z jakéhokoli doložitelného důvodu, platí na cesty do zahraničí i v ČR

Nově si můžete pojištění storna sjednat pouze ve variantě Storno Plus. Ta obsahuje více důvodů pro storno a širší okruh pojištěných osob. Vztahuje se i na zrušení cesty z důvodu COVID-19.

Varianta Storno Plus

 • 7 % z ceny cestovních služeb, 5 % při sjednání s naším s cestovním pojištěním
 • vztahuje se na cestující i osoby, které s Vámi neměly cestovat
 • stornovat lze téměř z jakéhokoli doložitelného důvodu
 • platí na zdravotní potíže vč. COVID-19 a osobní preventivní karantény nebo nesplnění zdravotních podmínek při COVID-19 kontrole na letišti
 • u hospitalizace nebo úmrtí cestujících Vám vrátíme 100 % zaplacených prostředků, u ostatních důvodů zrušení cesty je 20% spoluúčast

Víte, že...?

Cestovní pojištění není o limitech v tabulkách, ale o službách poskytnutých v nouzi. Jako specialisté víme, co je pro Vás opravdu důležité.

Nejčastější dotazy

Aktuální stanovisko ERV Evropské pojišťovny k situaci kolem koronaviru COVID-19 a možnostem, které plynou z cestovního pojištění a pojištění storna naleznete pod odkazem níže.

Situace kolem koronaviru

Sjednat si ho můžete do 3 pracovních dní po uhrazení či objednání první cestovní služby. Když zájezd či službu související s Vaší cestou hradíte nebo objednáváte méně než 15 dní před datem odjezdu, musíte pojištění storna sjednat v den objednání.

Více informací

Pojištění storna trvá do chvíle, kdy začnete čerpat svou cestovní službu, nebo kdy překročíte hranice vlasti. Tím myslíme např. odbavení na letišti nebo překročení hranice při cestě vlastním vozidlem do zahraničí.

Více informací

Spoluúčast je konkrétní částka nebo procentuální výše, kterou se podílíte na každé vyplacené škodě. Například při škodě 10 000 Kč a 20% spoluúčasti Vám vyplatíme 8 000 Kč.

Více informací

Pokud musíte nenadále zrušit již zakoupený zahraniční zájezd, oznamte to Vaší cestovní kanceláři (alespoň telefonicky) a nahlaste nám zrušení cesty on-line v sekci "Nahlásit škodu". Nezapomeňte přiložit cestovní smlouvu a další nezbytné doklady, bez nichž Vám nebudeme moci poskytnout včas pojistné plnění.

Nahlásit škodu

Příběhy našich klientů

Chystali jsme se s rodinou na týdenní dovolenou na Mallorku. Tři dny před odjezdem syna začalo silně bolet břicho, a tak jsme jeli na pohotovost. V nemocnici byl potvrzen akutní zánět slepého střeva a místo dovolené musel syn okamžitě na operaci. Naštěstí jsme měli pojištění storna, takže se nám vrátila velká část peněz a na dovolenou pojedeme později. Hlavně, že je syn v pořádku. Zrušení cesty bylo nakonec snadné, s nadsázkou se dá říct, že peníze přišly na účet dřív, než jsme vybalili kufry připravené na cestu. Tak rychlé vyřízení celé záležitosti jsme opravdu nečekali a ještě jednou děkujeme.

paní Edita S.
hospitalizace syna před odjezdem do Španělska

Další zkušenosti našich klientů

Podrobný popis pojištění

Pojištění storna je určeno pro případ, že budete nuceni letenku, ubytování nebo zájezd náhle zrušit. Platí na cesty do zahraničí i po České republice. Pojištění lze sjednat do 3 pracovních dní po objednání první cestovní služby (u cesty typu „last minute“ v den objednání služby) či uhrazení zájezdu. Zvládnete to za pár minut online, i z Vašeho mobilu. Smlouva Vám přijde po zaplacení do e-mailu.

Na jaké případy se vztahuje pojištění Storno Plus?

 • hospitalizace cestujícího (bez spoluúčasti)
 • úmrtí cestujícího (bez spoluúčasti)
 • upoutání cestujícího na lůžko (spoluúčast 20 %)
 • Vaše onemocnění COVID-19 (spoluúčast 20 %)
 • osobní preventivní karanténa kvůli kontaktu s nakaženým (spoluúčast 20 %)
 • jiné doložitelné důvody cestujícího včetně nesplnění zdravotních podmínek při COVID-19 kontrole na letišti (spoluúčast 20 %)
 • zdravotní potíže osob, které s Vámi neměly cestovat (spoluúčast 20 %)
 • jiné doložitelné důvody osob, které s Vámi neměly cestovat (spoluúčast 20 %)

Zdravotními potížemi osob, které s Vámi neměly cestovat, jsou například péče o nemocné prarodiče, úraz blízkého spolupracovníka nebo úmrtí blízké osoby.

Jinými doložitelnými důvody může být nezaviněná ztráta zaměstnání, rozvodové řízení, konání opravné zkoušky, předvolání k soudu, zrušení schůzky obchodním partnerem, rozsáhlé poškození bydliště, nezaviněné neobdržení víza, dopravní nehoda cestou na letiště, zrušení události, která byla hlavním účelem cesty, adopce či osvojení dítěte, smrt domácího mazlíčka.

Kolik pojištění stojí

U varianty Storno Plus, kdy můžete zrušit cestu také kvůli potížím osob, které s Vámi neměly cestovat, bude pojištění stát 7 % z celkové ceny služeb. Maximální cena cestovních služeb, které pojistíme v součtu na jednu pojistnou smlouvu, resp. na rodinu nebo na všechny spolucestující je 500 000 Kč. Pokud chcete pojistit dražší zájezd nebo cestovní službu, kontaktujte nás prosím na 221 860 860.

Spoluúčast

V závislosti na vybrané variantě pojištění Vám vrátíme až 100 % prostředků, které jste zaplatili cestovní kanceláři, prodejci letenek, ubytování či jiných cestovních služeb. Když budete rušit cestu z důvodů, na které se vztahuje 20 % spoluúčast, vrátíme Vám 80 % z celkové ceny služeb.

Nabízené slevy

V případě, že si pojištění storna sjednáte jako rozšíření pojištění SingleTrip nebo jste majitelem celoročního pojištění MultiTrip, bude Vás stát pouze 5 % (Storno Plus) z ceny zájezdu nebo jiné cestovní služby. Na pojistném tak ušetříte téměř 30 %.

Přihlášením do klientské zóny Moje Evropská můžete získat ještě 10% slevu, která platí na jakékoliv pojištění, které nabízíme online.
 

Další pojištění

Naši partneři