Pojištění fotoaparátů a fotopříslušenství

Pojištění, které jinde nenajdete

krádež vloupáním, loupež, neopatrné zacházení

prodloužená záruka

platí v ČR i v zahraničí

voucher na nový výrobek

Focení bez starostí už od 290 Kč/rok

Máte obavu z toho, že by Vám někdo mohl fotoaparát či jeho příslušenství ukrást nebo že si je zničíte? Pak jste u nás správně.

Na co se pojištění fotoaparátů vztahuje?

  • krádež vloupáním, loupež
  • vandalismus
  • neopatrné zacházení
  • přepětí v síti
  • požár
  • živelní události

Fotoaparát je pojištěný, ale co když se něco stane Vám?

Nezapomínejte při cestách do zahraničí na pojištění. Na dovolené se může stát cokoliv. Pokud jezdíte pravidelně, vyplatí se Vám celoroční pojištění.

Nejčastější dotazy

Pojištění sjednáte u našich partnerských prodejců fototechniky - Centrum FotoŠkoda, MEGAPIXEL nebo FOTOLAB.

Více informací

Pojistit lze pouze novou fototechniku, a to v době její pořízení. Pojištění sjednáte u našich partnerů (např. Megapixel, FotoŠkoda, Cewe Fotolab), kde Vaši techniku zkontrolují a podle dokladu o koupi vystaví pojistku.

Více informací

Pojištění domácnosti platí jen v rámci ČR a vztahuje se na škody, ke kterým došlo v pojištěném objektu. Neochrání Vás proti poškození věcí neopatrným zacházením (většinou se vztahuje pouze na krádeže). Kromě toho má vysoké spoluúčasti.

Více informací

Pojištění se nevztahuje na škody, na které platí záruka poskytovaná výrobcem či prodejcem, škody způsobené opotřebením, korozí, erozí nebo oxidací, znečištěním a dalšími vlivy uvedenými v odstavci č. 4 zvláštních pojistných podmínek.

Pojistné podmínky

Pojistnou událost nahlaste jednoduše on-line. V sekci "Další možnosti" vyberte "Fototechnika". Nezapomeňte přidat potřebné dokumenty - doklad o pojištění, účet za nákup fototechniky a/nebo fakturu za její opravu, případně pak také zprávu ze servisu, policejní protokol nebo letenku a palubní/zavazadlový lístek (v případě ztráty při letecké přepravě).

Nahlásit škodu

Podrobný popis pojištění

Jediné samostatné pojištění Vašeho fotoaparátu a jeho příslušenství, které platí nejen pro případ krádeže, ale také neopatrného zacházení či jiného mechanického poškození. V případě škody v ČR nebo v zahraničí Vám uhradíme náklady na pořízení nového fotoaparátu nebo jeho příslušenství. Škodní události vyřizujeme do 7 pracovních dní, stačí vyplnit on-line formulář. Nezohledňujeme stáří fototechniky, takže dostanete voucher na úplně nový výrobek. Nově nabízíme také pojištění prodloužené záruky.

Pojištění sjednáte u našich partnerských prodejců fototechniky - Centrum FotoŠkoda, MEGAPIXEL nebo FOTOLAB.

Na co se pojištění vztahuje

  • na věci poškozené, zničené nebo odcizené krádeží vloupáním, loupeží či vandalismem, jejichž spáchání bylo potvrzeno policií
  • na poškození či zničení věci Vaším neopatrným zacházením – upuštění, náraz apod. (mechanické poškození)
  • na škody způsobené živelní událostí, kouřem, přepětím, podpětím nebo chybnou funkcí sprinklerového zařízení

Pojištění prodloužené záruky

Zákonnou záruku si můžete prodloužit o 1, 2 nebo 3 roky. Po tuto dobu Vám vrátíme náklady na opravu a v případě neopravitelnosti dostanete voucher na nový výrobek se stejnými parametry.

Spoluúčast

Od pojistného plnění se vždy odečítá spoluúčast ve výši 10 % z ceny vybavení (minimálně 500 Kč). Pokud dojde k poškození či zničení věci neopatrným zacházením, spoluúčast činí 20 %. U prodloužené záruky neuplatňujeme žádnou spoluúčast.

Naši partneři