Pojištění fotoaparátů a fotopříslušenstvíPojištění, které jinde nenajdete

krádež, loupež, neopatrné zacházení
prodloužená záruka
platí v ČR i v zahraničí
voucher na nový výrobek

Focení bez starostí už od 290 Kč/rokMáte obavu z toho, že by Vám někdo mohl fotoaparát či jeho příslušenství ukrást nebo že si je zničíte? Pak jste u nás správně.

Na co se pojištění fotoaparátů vztahuje?

  • vloupání, krádež a loupež
  • vandalismus
  • neopatrné zacházení

  • přepětí v síti
  • požár
  • živelní události

Fotoaparát je pojištěný, ale co když se něco stane Vám?

Nezapomínejte při cestách do zahraničí na pojištění. Na dovolené se může stát cokoliv. Pokud jezdíte pravidelně, vyplatí se Vám celoroční pojištění.

Nejčastější dotazy

Jak pojištění fotoaparátů sjednat?
Pojišťujete i starší fototechniku?
Proč nespoléhat na pojištění domácnosti?
Na co se pojištění fototechniky nevztahuje?
Jak postupovat v případě škody?

Podrobný popis pojištěníJediné samostatné pojištění Vašeho fotoaparátu a jeho příslušenství, které platí nejen pro případ krádeže, ale také neopatrného zacházení či jiného mechanického poškození. V případě škody v ČR nebo v zahraničí Vám uhradíme náklady na pořízení nového fotoaparátu nebo jeho příslušenství. Škodní události vyřizujeme do 7 pracovních dní, stačí vyplnit on-line formulář. Nezohledňujeme stáří fototechniky, takže dostanete voucher na úplně nový výrobek. Nově nabízíme také pojištění prodloužené záruky.

Pojištění sjednáte u našich partnerských prodejců fototechniky - Centrum FotoŠkoda, MEGAPIXEL nebo FOTOLAB.

Na co se pojištění vztahuje

  • na věci poškozené, zničené nebo odcizené krádeží vloupáním loupeží či vandalismem, jejichž spáchání bylo potvrzeno policií
  • na poškození či zničení věci Vaším neopatrným zacházením – upuštění, náraz apod. (mechanické poškození)
  • na škody způsobené živelní událostí, kouřem, přepětím, podpětím nebo chybnou funkcí sprinklerového zařízení

Starší fotoaparáty a příslušenství

Starší vybavení si můžete pojistit za stejnou cenu jako nový fotoaparát. V době uzavření pojistné smlouvy nesmí stáří fotoaparátu či jeho příslušenství přesáhnout 4 roky. Pojištění sjednáte v našich partnerských prodejnách Centrum FotoŠkoda, MEGAPIXEL nebo FOTOLAB, kde Vaše vybavení zkontrolují, určí jeho aktuální hodnotu, na základě které bude stanovena cena pojištění.

Pojištění prodloužené záruky

Zákonnou záruku si můžete prodloužit o 1, 2 nebo 3 roky. Po tuto dobu Vám vrátíme náklady na opravu a v případě neopravitelnosti dostanete voucher na nový výrobek se stejnými parametry.

Spoluúčast

Od pojistného plnění se vždy odečítá spoluúčast ve výši 10 % z ceny vybavení (minimálně 500 Kč). Pokud dojde k poškození či zničení věci neopatrným zacházením, spoluúčast činí 20 %. U prodloužené záruky neuplatňujeme žádnou spoluúčast.
 

Další pojištění

Naši spokojení partneři a klienti