Datum: | Autor: Tým ERV

1-miltenberg-dreamstime_s_137620

Bavorsko je největší spolková země Německa v jihovýchodním cípu země. Je to jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Německu pro své nádherné výhledy, horské vrcholy, kopce, jezera, zámky, hrady, městskou architekturu, atrakce i muzea. Jen tam můžete strávit klidně celou dovolenou.

Obsah článku:

  1. Zámek Neuschwanstein
  2. Bavorské Alpy
  3. Vrchol Zugspitze
  4. Mnichovské královské paláce
  5. Bavorský les - stezka korunami stromů
  6. Königssee
  7. Romantická cesta - Rothenburg

Zámek Neuschwanstein

Nejfotografovanější německý zámek se nachází právě v Bavorsku. Na zámku najdete zhmotněné všechny pohádkové a romantické představy konce 19. století.

Zámek Neuschwanstein má 200 pokojů a je důmyslně propracovaný. Jen na králově posteli pracovali 4 řezbáři 4 roky. V pracovně měl král Ludvík II. Bavorský umělou jeskyni. Korunní sál je postaven ve stylu byzantské baziliky a pěvecký sál je zdobený výjevy z legendy o Parsifalovi a pověsti o svatém grálu – král se nechal inspirovat mimo jiné díly Richarda Wagnera a hradem Wartburg. Hrad je vytápěn horkovzdušným topením.

Byl král Ludvík II. Bavorský, který jeho stavbu zadával, beznadějný romantik, nebo se už u něj projevovala jeho duševní porucha? Ať je to jak chce, svému králi hrad sloužil jako útočiště před světem. Filmařům jako skvělá kulisa, Waltu Disneymu jako předloha k logu jeho studia a milionům turistů dělá každý rok radost jeho prohlídka.

Bavorské Alpy

Bavorské Alpy s vrcholy dosahujícími téměř 3000 metrů, ledovci, údolími a náhorními plošinami s jezery lákají k návštěvě po celý rok. Kdykoliv si tam užijete sport, výlety, túry a výhledy.

V údolích Bavorských Alp navštivte jedny z nejmalebnějších měst v Bavorsku s barevnými malovanými domy a barokními farními kostely - Garmisch-Partenkirchen, Mittenwald a Berchtesgaden.

Protože Bavorské Alpy leží blízko Mnichova, můžete si tam snadno udělat jednodenní výlet.

Historické městečko Berchtesgaden

Hora Zugspitze v Bavorských Alpách

Bavorský Zugspitze je součástí pohoří Wetterstein Alpine, které leží na hranici Německa a Rakouska. Nejvyšší vrchol Zugspitze má 2 962 metrů a je obklopen strmými údolími. Dostanete se na něj lanovkou z Eibsee nebo ozubnicovou železnicí Bayerische Zugspitzbahn (z Eibsee nebo z Garmisch-Partenkirchen). Chcete na nejvyšší horu pěšky? Na vrchol vedou různě obtížné stezky, ze kterých si vybere každý.

Blízký Schneefernerhaus na severním okraji Zugspitzplatt je oblíbeným místem pro zimní sporty a je to také nejvýše položená lyžařská oblast v Německu.

Na nádraží Zugspitz-Westgipfel je panoramatická restaurace ve výšce 2 950 metrů, kde můžete doplnit chybějící kalorie.

Vyhlídka na Zugspitze

Mnichovské královské paláce

Palác Munich Residenz byl po staletí sídlem vévodů, kurfiřtů a bavorských králů. V létě se královská rodina stěhovala do svého venkovského paláce Nymphenburg obklopeného zahradami.

Palác Munich Residenz je rozlehlý, má 3 části, velkolepé antiquarium ze 16. století a muzeum. Mezi zajímavosti patří pokladnice, dvorní kostel Všech svatých (Allerheiligen-Hofkirche) a divadlo Cuvilliés s nádvořími a krásnou Dvorní zahradou.

V pozdně barokním paláci Nymphenburg, který jako by se vznášel nad kanálem, zahradami a bazény s fontánami, panuje jiná atmosféra. V hlavním pavilonu ve stylu italských vil ze 17. století najdete bohatě zdobený třípatrový Kamenný sál (Steinerner Saal) a soukromé komnaty.

Dále můžete navštívit Palácovou kapli a sbírku státních kočárů v Marstallmuseum. Nymphenburg má také pěstěné zahrady s bludištěm ze živého plotu, Palmovým domem, fontánami a velkolepým loveckým zámečkem.

Mnichovské královské paláce

Stezka korunami stromů v Bavorsku

Bavorský les můžete zažít nejen pěšky nebo na kole, ale také z ptačí perspektivy. Uprostřed lesa kousek od obce Neuschönau leží tato oblíbená bavorská atrakce. Je dlouhá 1 300 metrů a leží ve výšce od 8 do 25 metrů.

Projděte se mezi korunami buků, smrků a jedlí. Stezka korunami stromů v Bavorsku obsahuje řadu edukačních i interaktivních stanovišť. Celá trasa i vyhlídková věž jsou bezbariérové a vhodné pro rodiny, takže můžete vyrazit s kočárkem i invalidním vozíkem.

Königssee

Jedním z nejkrásnějších míst v Bavorsku je smaragdově zelené Königssee, jezero obklopené zalesněnými svahy a skalnatými útesy pohoří Watzmann. V průzračných vodách se odrážejí výrazné červené kopule poutního kostelíku sv. Bartoloměje z roku 1697. Dostanete se k němu lodí ze Schönau.

Oblast Berchtesgaden je jedním z nejoblíbenějších letovisek v bavorských Alpách. Je obklopený horami Hoher Göll, Watzmann, Hochkalter a Untersberg.

Projděte si 6,5 kilometru dlouhou Kehlsteinstrasse, strmou cestu k nechvalně známému doupěti nacistického režimu, kterým bylo Hitlerovo Orlí hnízdo. Nebo se do něj dostanete lesklým mosazným výtahem v hoře. Ve skutečnosti pobýval Hitler v Orlím hnízdě jen zřídka. Nyní má jen pár původních rysů, uvnitř je restaurace s panoramatickým výhledem na Alpy.

Konigssee, kostelíček sv. Bartoloměje

Rothenburg a další malebná města romantické cesty

Tři středověká opevněná města Rothenburg-ob-der-Tauber, Dinkelsbühl a Nördlingen leží na trase, která se vine Bavorskem a severním Bádensko-Württemberskem.

Rothenburg je jedním z nejlépe zachovalých středověkých měst v Evropě. Jeho ulice jsou lemované hrázděnými domy, obchody a kavárnami se stylovými železnými nápisy. <br/>Zajímavostí je vánoční obchod Käthe Wohlfahrt u Tržního náměstí, kde je po celý rok vánoční atmosféra.

Bavorské městečko Rothenburg, hrázděné domy

Dinkelsbühl vděčí za svůj rozkvět obchodu s vlnou v 15. a 16. století, kdy byla postavena řada sedlových domů.

Každý červenec se v těchto městech slaví Kinderzeche, jeden z nejbarevnějších tradičních německých festivalů. Městy prochází celkem 10,5 hodinová romantická cesta z Mnichova se zastávkou na hradě Harburg.

 

Než vyrazíte za krásami k našim sousedům, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění. Ochrání vás i vaše zavazadla. Vy cestujete. My se staráme.

<br/>Zdroje:planetware.com, residenz-muenchen.de, tripadvisor.co.uk  

Další články

Ceny skipasů a ubytování v Rakousku, Itálii a ve Francii – aktuální čísla 2024!

Připravili jsme pro vás přehled cen skipasů a ubytování ve vybraných lyžařských střediscích v Rakousku, Itálii a Francii. Také poradíme, jakou trasu zvolit při dopravě autem.

Jak se vypořádat s nástrahami na sjezdovce?**Pozor na tři hlavní strašáky

Muldy, plotny, rozbředlý sníh. Co všechno vás může potkat na svahu a jak se tomu vyhnout? Praktické rady jak si poradit s těmito strašáky, kteří vás ...

snezne_delo_2