Datum:

Už jste se zamysleli, co budete dělat na své svatební cestě? Na té, kterou chcete mít ze všech nejkrásnější? Přinášíme vám několik tipů, se kterými vám výběr té nejlepší svatební destinace půjde snadněji. Anebo vám teď možná zamícháme původně jednoduché plány!
 
Na svatební cestu k moři na nejkrásnější pláže

Svatební cesta na tropickém ostrově

Nejkrásnější pláže s bílým pískem a modrými lagunami, nebo dokonce malý písečný ostrov na pár hodin jen pro vás dva. Pokud jste romantici až do hloubi duše, procházejte se po dlouhatánských plážích a plavte se na člunu mezi bezpočtem opuštěných ostrůvků. Například na ostrovech Malediv. Není vůbec pravda, že musíte trávit své dny zavřeni v rezortech… i když, můžete!
Zájezdy na tropické ostrovy už dnes nenabízí jen velké cestovní kanceláře, ale i malé cestovky pro dobrodruhy.


Naše tipy:Kapverdské ostrovy, Maledivy, Souostroví SamoaNová Kaledonie, Seychely, nebo si přečtěte Tipy na nejkrásnější pláže
 
Svatební cesta na Maledivách

Líbánky jako plavba na lodi

Milujete moře a luxus, a chcete cestovat co nejvíce? Pak vás osloví plavba na luxusní lodi. Vetší nebo menší, poplujete z přístavu do přístavu a celé dny strávíte na moři. Může jít o plavbu po Středozemním moři, podél Řecka, Itálie nebo i Černé hory. Pokud se vám zdá, že potřebujete více exotiky, můžete si objednat malý all-inclusive zájezd na některý ze vzdálených mořských ostrovů, u kterého strávíte svoji zamilovanou dovolenou. Vyberte si jachtu s plným bufetem dobrot a s kapitánem, který bude plnit jen vaše přání.


Naše tipy:Kanárské ostrovyostrov Santorini 
 
Svatební cesta na lodi v Černé Hoře

Romantická Jižní Evropa

Lákají vás starobylá města plná křivolakých uliček s roztomilými restauracemi blízko přístavu? Co takhle procestovat nejromantičtější Evropská města? Od portugalskéhoLisabonu a Porta, přes španělské pláže až po přilehlé ostrovy. Nebo jste snad zatoužili po nádherných řeckých scenériích? I v takové Itálii můžete obdivovat celou krajinu. Projet se na jeden zátah ze severu na jih, z vinic Toskánska až po přímořská městečka na Sicílii. A ochutnávat plné stoly středomořských dobrot!


Naše tipy:  Madeira, Mallorca, Sicílie

 
Svatební cesta v Evropě - Benátky

Cestování po exotické Asii či Jižní Americe

Pokud toužíte nejen po západech slunce na písečné pláži, ale i po poznávání bohaté kultury místních obyvatel a výletech do chrámů či za památkami, vyberte si některou z asijských zemí nebo Jižní Ameriku. Nezklamou vás ostrovy Thajska nebo Indonésie. Příjemný ostrov Bali, který můžete procestovat celý, vás okouzlí krásnými plážemi, úžasným jídlem a úchvatnou džunglí. Za večerní meditací se můžete vydat do nespočtu duchovních center nebo navštívit desítky bohatě zdobených budhistických chrámů.
Jižní Amerika je neméně krásná, například v Mexiku se můžete vydat na výlet k aztéckým pyramidám! Překvapí vás i další krásné země, jako je Kostarika nebo barevný Mauritius.


Naše tipy:Kambodža, Vietnam, Mexiko, DominikánaMaurícius

 
Svatební cesta v Asii nebo Jižní Americe - pláž

Úchvatná příroda a majestátné hory

Poznávání dalekých zemí může mít i svou adrenalinovou stránku. Zajeďte si nejen do Alp, ale i na další místa známá svou dech beroucí horskou přírodou. Švýcarsko vás přivítá vysokými štíty, od kterých si budete moci odpočinout u Ženevského jezera. Zato taková Arménie, ta vás nechá zažít i nespočet orientálních dobrodružství při cestách horami. Ve Finsku, Švédsku nebo na Islandu můžete obdivovat panenskou přírodu a fjordy, lovit polární záři, během toho však i ochutnávat místní speciality.


Náš tip:4 nápady pro dovolenou na horách
 
Svatební cesta v horách


Ať už si budete na své svatební cestě užívat chvíle lásky kdekoliv, nezapomeňte na klid v duši a kvalitní cestovní pojištění. Aby vám ze všech příhod zůstaly v paměti jen ty nejvíc úsměvné.

Vy cestujete. My se staráme.

Nešetřete na zdraví a cestovním pojištění

Další články

Adrenalinové sporty a dovolená - kam vyrazit?

Patříte k těm cestovatelům, pro které jsou adrenalinové sporty jasná součást dovolené? Podívejte se s námi na místa, kde si je můžete užít dosyta a někde dokonce několik druhů takových sportů najednou. 

adrenalin-dovolena

TOP místa v Austrálii k vidění

Chcete se ohřát u protinožců? Projít si velkoměsta, pláže a hory, surfovat i jít za kulturou? To vše můžete na tomto kontinentě zažít po celý rok.  

australie-plaz1