Praha, 9. 11. 2023 – Klienti, kteří si své letenky pořizují na webu Letuška.cz, si od 9. listopadu mohou pořídit výhodnější cestovní pojištění a pojištění storna. Provozovatel portálu společnost Asiana a ERV Evropská pojišťovna se dohodly na nových podmínkách, které budou pro klienty atraktivnější. Ty zahrnují jednodušší koncept pojištění, zvýšené limity hlavních rizik, a především výpočet pojištění storna procentem z ceny letenky.  

Pojistit si letenku není pro řadu lidí tak samozřejmé, jako pojistit si zájezd. Klient musí dostat atraktivní nabídku ve správnou chvíli. Společnost Asiana, lídr českého trhu prodeje letenek, proto už řadu let spolupracuje s ERV Evropskou pojišťovnou, která se specializuje na cestovní pojištění. Při nákupu letenky tak každý klient automaticky dostane nabídku, aby si svou cestu pojistil.

Od 9. listopadu mají klienti jednodušší a výhodnější možnosti pojištění. Pod názvem FlyLine PREMIUM nabízí 3 snadno odlišitelné varianty: komplexní balíček cestovního pojištění s pojištěním storna, samostatné cestovní pojištění nebo naopak samostatné pojištění storna. „Doposud si někteří klienti nebyli jistí, kterou variantu pojištění zvolit. Někdy zaměnili storno, které řeší situace ještě před cestou, s cestovním pojištěním, které chrání v zahraničí. Nově je naše nabídka pojištění zcela jednoznačná, výhodnější a každý si snadno koupí takovou variantu, která mu vyhovuje,“ říká Josef Trejbal, obchodní ředitel společnosti Asiana.

Společné limity, storno procentem z ceny letenky 

Limity pojištění jsou společné pro cesty po Evropě i mimo ni, ty hlavní jsou vylepšeny, např. u léčebných výloh až na 8 mil. Kč. Hlavní změna nastala u pojištění storna, které se teď počítá procentem z konkrétní ceny letenky. Každý tak dostává spravedlivou cenu pojištění. Při nákupu pojištění storna s cestovním pojištěním vyjde na 3,5 % z ceny letenky. „Všechny 3 nové varianty pojištění se automaticky vztahují na rizika spojená s COVID-19. Cestovní pojištění obsahuje i službu Flight Assistant, která pomůže klientům při potížích s jejich letem,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

letenkavariantapůvodněnověrozdíl
za 5.000 Kč, po Evropějen pojištění storna390 Kč250 Kč-36 %
storno + cestovní pojištění730 Kč565 Kč-23 %
za 15.500 Kč, mimo Evropujen pojištění storna790 Kč775 Kč-2 %
storno + cestovní pojištění1 780 Kč1 333 Kč-25 %

Kvalita cestovního pojištění je důležitá i u letenek

Hlavní silnou stránkou nového pojištění i nadále zůstávají nadstandardní služby, které poskytuje ERV Evropská coby jediný specialista na cestovní pojištění u nás. Stěžejní je vlastní asistenční služba a její znalost místního prostředí a úrovně lékařské péče, díky níž dokáže klienty nasměrovat k těm správným lékařům s potřebnou odborností. V hlavních turistických destinacích mají klienti ERV Evropské k dispozici tzv. preffered partners program, díky němuž probíhají veškeré platby za léčení klienta přímo mezi pojišťovnou a lékařem. Samozřejmostí pak je jednoduché online hlášení škod s jejich rychlým vyřízením do 7 pracovních dnů.

Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny