Pro pracovní i soukromé cesty do zahraničí stačí podnikatelům jedno celoroční cestovní pojištění

Praha, 1. 6. 2023 – Češi loni podnikli celkem 6,6 milionu cest do zahraničí. A to jak delších, tak kratších, pracovních či soukromých. Současně bylo v ČR ke konci minulého roku evidováno celkem přes čtyři miliony podnikatelů a živnostníků. A právě pro ně uvedla na trh ERV Evropská pojišťovna nové celoroční cestovní pojištění sBusinessTravel, díky kterému již mohou starosti s pojištěním do zahraničí vypustit z hlavy. Sjednat ho lze i pro rodinné příslušníky či partnery a platí jak na pracovní, tak soukromé cesty. 

Podnikatelé, živnostníci a menší firmy o velikosti do dvaceti zaměstnanců ocení zejména to, že sBusinessTravel stačí jednou sjednat a po celý rok se již nemusí o nic starat. Cestovní pojištění přitom mohou využívat jak pro pracovní, tak soukromé cesty a dovolené. „Velmi praktická a výhodná je pak možnost připojistit „na firmu“ rodinné příslušníky a partnery. V případě čtyřčlenné rodiny (zaměstnanec, partner/ka a dvě děti), vyjde roční pojistné na 945 Kč na osobu a rok,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Celoroční cestovní pojištění lze sjednat i spravovat online, včetně generování pojistek a faktur, které je možné zahrnout do nákladů firmy. Pod jednu pojistku je možné zahrnout až 20 zaměstnanců a neomezený počet rodinných příslušníků. Určeno je pro lidi pracující v jakýchkoli oborech, kteří kvůli práci vyráží do zahraničí. „Využít ho tak mohou manažeři, projektanti, řemeslníci či dělníci. Stejně se hodí i pro dopravce či poradenské firmy,“ říká Vlastimil Divoký. Počet cest během roku není nijak omeze, každá může trvat až 45 dní.

Vybírat mohou ze tří odstupňovaných variant pojištění Standard, Comfort a Premium. Všechny varianty obsahují adekvátní a dostatečné limity léčebných výloh až do výše 50 milionů korun, bezlimitní asistenční služby, pojištění úrazu, odpovědnosti i osobních věcí. Dokonce počítají i s náklady na opatrovníka.

Ke každé ze základních variant pojištění je dále možné vybírat z šesti různých připojištění. „Vyladíte si tak pojištění například pro cesty autem, zimní nebo rizikové sporty, domácí mazlíčky, nouzové situace nebo cesty letadlem. A dvě z nich, zimní a rizikové sporty, je možné dokonce sjednat třeba jen na 14 dní,“ dodává Vlastimil Divoký. Ke každé konkrétní cestě je pak možné navíc sjednat pojištění storna za zvýhodněnou cenu.

Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny