Praha, 19. 2. 2013 – Stále více Čechů si zařizuje svou dovolenou přes internet nebo mobilní aplikace. V roce 2012 si lidé takto koupili 52 % zájezdů. Online nakupujeme nejen letenky, hotely či zájezdy, ale sjednáváme si tak i cestovní pojištění. Pomocí počítače nebo mobilu si ho u  ERV pojišťovny vloni uzavřelo bezmála 9 400 lidí.

Počet pojistek, které lidi uzavřou online, stoupl o 10 %. ERV v roce 2012  prodala přes internet pojištění za  9,42 milionu korun. „Je vidět, že internet v oblasti cestování a pojištění rok od roku posiluje. Obrovský boom, nárůst o 40 %,  jsme například zaznamenali v uzavírání celoročního pojištění online,“ říká ředitel obchodu a marketingu ERV pojišťovny Ondřej Rušikvas.

Karty nahrazují online převody

Chytré mobily či tablety používají lidé masivně zejména pro vyhledávání. Kvůli malému displeji si pak ale email s nalezenou nabídkou většinou pošlou a rezervaci udělají z počítače. Cestovatelé si obvykle nekupují všechny nabízené produkty najednou (letenka, hotel, pojištěni, parkováni, auto a jiné služby), ale postupně. To mimo jiné potvrzuje i odklon od organizovaného cestování s cestovní kanceláří. „Trendem je v poslední době také přesun od plateb kartou (33 %) k bankovním převodům online. Zhruba 38 % uživatelů si vybere tento typ úhrady, což velkým obchodníkům šetří miliony korun ročně,“ doplňuje obchodní ředitel společnosti Aaron Group Zdeněk Hoffmann.

Revoluční česko-slovenský srovnávač letenek

Nová  mobilní aplikace Tabletenky umožňuje nákup letenky do vybrané destinace kdekoliv a kdykoliv. Navíc za nejvýhodnější cenu. Revoluční službu využívá 16 významných cestovních kanceláří a prodejců letenek v Česku a na Slovensku. Tabletenky fungují jako oblíbené srovnávače cen. „Během pár vteřin – na jeden klik- zákazník porovná ceny osmi konkurenčních prodejců a získá tak okamžitý přehled s kým a za kolik letět. Letenku si může také okamžitě koupit,“ vysvětluje Zdeněk Hoffmann. Tabletenky jsou zatím dostupné pro zařízení Apple, v březnu se na trhu objeví i verze pro Android.
Od začátku roku si bezplatnou aplikaci stáhlo na 3 000 uživatelů. „K tomuto projektu jsme se velice rádi připojili, protože mobilní aplikace jsou budoucností v cestovním ruchu. Každý uživatel Tabletenek si svou letenku může rovnou pojistit u ERV pojišťovny,“ říká Ondřej Rušikvas.

 

Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace


O ERV pojišťovně:

ERV pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální pojištění přizpůsobená zaměření cesty (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).