Praha, 12. ledna 2015 – Zatímco vloni sjezdovkám dávalo přednost 46 % Čechů, letos to je téměř
55 %. Popularita běžek naopak klesla na 29 %. Způsobují to především horší podmínky na běžkařských tratích v dosavadní lyžařské sezóně. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu.

Z průzkumu ERV Evropské pojišťovny také vyplývá, že dvě třetiny Čechů nejraději lyžují doma. Ze zahraničních hor stále dominuje Rakousko s 53 %, výrazně však roste oblíbenost slovenských Tater (35 %), a to zejména mezi třicátníky a čtyřicátníky. „Z pohledu cestování si mnoho lidí neuvědomuje, že stále populárnější Slovensko je cizí země a je nutné mít sjednané cestovní pojištění, které kryje rizika úrazu a odpovědnost za škody na zdraví i majetku třetích osob,‟ upozorňuje manažer komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Cena pojištění nerozhoduje

A podle čeho si vybíráme pojišťovnu? Více než polovina lidí má svoji oblíbenou, které důvěřuje a pojistné podmínky ani cenu nestuduje. Každý šestý detailně studuje pojistné podmínky. „Stejný počet Čechů se zajímá o to, zda pojištění obsahuje i krytí odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku,” říká Vlastimil Divoký z Evropské. A cena? Po nejlevnějším pojištění sáhne 12 % lidí, i když nemusí dostatečně krýt všechna rizika.

Už nejsme za „paštikáře“

Z dřívějších průzkumů vyplývá, že na letní dovolenou často s sebou bereme jídlo z domova. Pouze 15 % lidí dělá totéž na zimní dovolené. Každý druhý se stravuje v hotelích nebo penzionech, kde bydlí. „Pětina lidí si na zimní dovolené opravdu dopřává a volí okolní restaurace,” doplňuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské. Zbývajících 12 % turistů nakupuje místní potraviny.


Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny


 

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již poosmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.