Cesty letadlem

Bude se hodit v případě potíží při cestování letadlem.

spolupráce s Click2Claim

specialisté na pojištění

nonstop vlastní asistence

vhodné každou cestu letadlem

Cesty letadlem

Při cestování letadlem občas nastanou nečekané problémy.
Váš let má zpoždění nebo je úplně zrušen, Vaše zavazadla nedorazí včas.

Mohu si zakoupit připojištění až po sjednání smlouvy?

Ano, můžeme vám ho ke smlouvě přidat, ale pouze v případě, že jste ještě neodcestovali. Stačí napsat na naše klientské centrum (klient@ervpojistovna.cz), kde vám připraví platební údaje k vámi vybraným připojištěním.

Podrobný popis připojištění Cesty letadlem

1) Nákup nezbytných věcí při zpoždění zavazadel

Toto využijete v situaci, kdy Vám při zahraniční cestě nedorazí včas zavazadla.

Nárok na plnění Vám vzniká, když se Vaše zavazadla zpozdí o více než 12 hodin po Vašem příletu.
Jinak řečeno, za prvních 12 hodin zpoždění nárok nevzniká.
Za každých dalších započatých 12 hodin zpoždění Vám uhradíme doložené mimořádné výlohy na nákup nezbytných náhradních věcí odpovídajících účelu cesty, zejména základních hygienických potřeb a oblečení.

Při hlášení škody (https://online.ervpojistovna.cz/hlaseni-skod/) předložte letenku či jiný cestovní dokument, písemný doklad od leteckého dopravce (PIR) s uvedením důvodu a délky zpoždění zavazadel a účty za nákup nezbytných náhradních věcí.

U tohoto připojištění se uplatňují limity za Zpoždění zavazadel + 10 000 Kč. To znamená, že pokud máte zakoupenu variantu Premium s limitem na zpoždění zavazadel 20 000 Kč, tak s připojištěním Cesty letadlem je celkový limit věcí 30 000 Kč.

2) Odškodnění a náhrada za zrušení nebo zpoždění letu

Specializovaná služba Click2claim Vám pomůže při následujících potížích: 

  • zpoždění letu
  • přesměrování letu
  • zmeškání návazného letu
  • zrušení letu
  • odepření nástupu na palubu

Stačí využít tento odkaz od ERV Evropské pojišťovny na specializovanou službu Click2claim a vyplnit formulář. Na otázku Měl/a jste zakoupený Travel Asistent? zaklikněte NE.Tato služba je pro naše klienty automatická a  Click2claim Vám zdarma do 30 pracovních dnů ověří nárok na kompenzaci.

Pokud bude Váš nárok oprávněný, Click2claim zajistí finanční kompenzaci až 16 500 Kč. Náklady spojené se zajištěním kompenzace nese Click2Claim. 

V rámci partnerské spolupráce s ERV Evropskou bude Click2claim žádat pouze 19% provizi, což je o 8 % méně, než kdybyste nárok uplatňovali bez nás.