Praha, 21. 5. 2012 - Evropská Cestovní Pojišťovna přichází před létem opět s novinkami pro své klienty. Jednou z nich je možnost pojistit si nově zakoupený fotoaparát a fototechniku.

Nové volnočasové pojištění nabízí Evropská ve spolupráci s největší prodejnou fototechniky ve střední a východní Evropě  - s Centrem FotoŠkoda. „Inspirovali jsme se u kolegů ve Skandinávii, kde je pojištění fotoaparátů a fotopříslušenství již léta hojně využívaným produktem. Každý třetí zákazník tady odchází z prodejny s pojištěným fotoaparátem či videokamerou,“ vysvětluje manažer komunikace Evropské Cestovní Pojišťovny Vlastimil Divoký.

Pojistit si lidé mohou fotoaparáty, videokamery, objektivy, navigace, dálkoměry, krokoměry, ale také různé doplňky jako jsou blesky či stativy. Podmínkou je, aby cena výrobku byla nad 1990 korun. A pak si stačí vybrat délku pojištění - jeden nebo dva roky. “Naši zákazníci již nemusí mít strach ze ztráty fotografické techniky, na kterou dlouho šetřili,“ doplňuje Milan Škoda, majitel Centra FotoŠkoda.

Pojištění totiž kryje rizika, na která se běžná záruka nevztahuje. Krádež, nenapravitelné poškození, vandalismus, přepětí v síti, požár, živelní pohromu. „Evropská Vám uhradí neplánované výdaje na pořízení nového výrobku. Nespornou výhodou je, že v prvních dvou letech nezohledňujeme amortizaci a při škodě obdržíte voucher na nový výrobek,“ říká Vlastimil Divoký.

S Evropskou Pojišťovnou mám dobré zkušenosti již z cestování. Má dobrý zákaznický servis, ve vyřizování škod je promptní. Věřím, že zákazníci nové pojišťovací produkty ocení," uzavírá Milan Škoda.

Vlastimil Divoký
manažer marketingu a komunikace


O Evropské Cestovní Pojišťovně

O Evropské Cestovní Pojišťovně: Evropská Cestovní Pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a prostřednictvím mateřské ERV patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. Evropská nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální cestovní pojištění přizpůsobená zaměření na cestování a sport (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).