Praha, 3. 2. 2014 – ERV Evropská pojišťovna pojistila pro letošní rok proti případnému krachu 126 cestovních kanceláří. 35 jich ale pojistit odmítla. Čtyřem cestovkám neprodloužila ERV Evropská smlouvu a 31 zájemců nepojistila. Z toho bylo 20 subjektů zcela nových a 11 již existujících cestovních kanceláří.

„U nás vždy platilo, že k tomuto typu rizika přistupujeme velmi obezřetně a pečlivě prověřujeme všechny dostupné informace o cestovní kanceláři. Vedle samotné finanční stability CK posuzujeme zevrubně i celou řadu dalších faktorů, jako je způsob najímání dopravy a ubytovacích kapacit, výše a splatnost záloh při prodeji zájezdů, průběh cash-flow či reálnost podnikatelského záměru“ říká manažer obchodu ERV Evropské pojišťovny Štěpán Landík.

Portfolio ERV Evropské tvoří zejména střední a větší cestovní kanceláře, se kterými pojišťovna spolupracuje již řadu let; nejznámějšími jsou CK Fischer, Blue Style, Alexandria, ESO Travel, Canaria Travel, ITS Billa.

Obecně lze říct, že zejména menší subjekty se pojišťují na vyšší limity pojistného plnění, než tomu bylo v minulosti. U větších a středních cestovních kanceláři jsou tyto limity srovnatelné s minulým rokem,“ doplňuje Štěpán Landík.  

V Česku v současné době působí více než 1000 cestovních kanceláří.

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny


O ERV pojišťovně:

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již posedmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.