ERV Evropská počtrnácté vítězem ankety Pojišťovna roku, úzká spolupráce s makléři přináší ovoce

Pojištovna roku 2022

Praha, 11. 5. 2023 – Díky dlouhodobému prohlubování spolupráce s makléři, firemními klienty i cestovními kancelářemi si ERV Evropská upevnila své postavení v oblasti cestovního pojištění. To potvrzuje i čtrnácté vítězství v prestižní anketě Pojišťovna roku. Anketu každoročně pořádá Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a odborným serverem oPojištění.cz. Osobní záštitu nad anketou převzal guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl. 

Ve čtvrtek 11. května se v Kongresovém centru ČNB konalo slavnostní vyhlášení 22. ročníku ankety Pojišťovna roku. ERV Evropská obhájila první místo v kategorii Specializované pojištění. Vítězem se stala počtrnácté a celkem devatenáctkrát se již postavila na stupně vítězů. Další místa obsadily pojišťovny AGRA, Credendo, Coface a D.A.S. „Stejně jako se nám to dařilo během 30 let od našeho vzniku, chceme být i nadále pojišťovnou pro naše zákazníky, obchodní partnery a v neposlední řadě i pro zaměstnance. Budeme jim i v tomto roce naslouchat a snažit se reagovat na jejich potřeby, abychom co nejlépe naplnili náš už tradiční a v podstatě velmi jednoduchý závazek vůči klientům, naše motto ‚Vy cestujete. My se staráme,‘” říká Libor Dvořák, generální ředitel ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění od ERV Evropské si loni sjednalo 1,5 milionů klientů, z toho rekordních 1,35 milionů vycestovalo do zahraničí. V porovnání s předcovidovým rokem 2019 jde o 22% nárůst a společnost tak dosáhla obratu 1,3 miliardy korun. „Vloni jsme naplno zúročili vývoj nových produktů, se kterými jsme jako první na trhu přišli už během pandemie COVID-19. Potvrdilo se nám, že lidé více dbají na kvalitu cestovního pojištění a že naše specializace a know how v této oblasti mají pro klienty svoji hodnotu,“ říká Libor Dvořák.

Pojišťovna neustále prohlubuje spolupráci v oblasti firemních klientů. Firemní pojištění loni využilo přes 1.700 společností, mezi které patří lídři ve svých oborech. Příkladem jsou společnosti Continental, Samsung, Skanska, O2, T-Mobile nebo ZOO Praha. Cestovní pojištění nově ERV Evropská zajišťuje i zaměstnancům Českého rozhlasu nebo skautské organizaci Junák. Zároveň prodloužila spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí. Díky dlouholeté spolupráci s cestovními kancelářemi ERV Evropská posílila také své postavení v oblasti cestovního ruchu, kde spolupracuje s přibližně 330 cestovními kancelářemi.


Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny