Praha, 18. června 2013 – „Sbaleno“ je nové cestovní pojištění, které vytvořili specialisté z ERV Evropské pojišťovny (dříve Evropské Cestovní Pojišťovny). Na základě svých zkušeností, podnětů klientů    a zahraničního know-how sestavili pět balíčků pro cesty do zahraničí. Každý si tak může vybrat přesně podle typu cesty a rozsahu pojištění..

Z našich zkušeností vyplývá, že lidé o cestovním pojištění nechtějí dlouze přemýšlet. Proto jsme jim výběr usnadnili a sestavili jsme balíčky šité na míru různým druhům cest,“ říká ředitel obchodu a marketingu ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas a dodává: „Stačí si vybrat podle toho, zda jedete S batohem, K moři, Za poznáním, Na lyže nebo si chcete užít cestování  Na maximum.“ Jednotlivé varianty se od sebe liší rozsahem pojištění, ta nejlevnější je určena pro mladé lidi do 28 let. Děti až do 18 let mají 50% slevu. Zmíněná pojištění se dají doplnit o atraktivní balíček ERV Plus, který se vztahuje na mnoho dalších rizik, jako je například zpoždění zavazadel, zmeškání odjezdu, přerušení cesty nebo právní ochrana. U produktu Na Maximum je pak balíček ERV Plus již v ceně.

Se spoluúčastí nebo bez

ERV Evropská také jako jediný specialista na cestovní pojištění otevřeně říká, že i u cestovního pojištění existuje spoluúčast. „Po vzoru západních zemí si klienti mohou vybrat, zda chtějí pojištění se standardní spoluúčastí 1.500 Kč, nebo bez ní, s cenou pojištění o zhruba 15 % vyšší. Mělo by být samozřejmé, že cestovní pojištění má sloužit pro případ vážných událostí, nikoli drobností,“ vysvětluje novinku Ondřej Rušikvas. Na přání zákazníků ERV Evropská rozšířila počet sportů, které kryje základní pojištění (např. surfing, windsurfing apod.) Nově je také možné variabilně kombinovat osoby pojištěné v jedné smlouvě (např. prarodiče s vnoučaty, kamarádky s dětmi a další).

Důvodem pro storno může být rozvod i opravná zkouška

K cestovnímu pojištění je možné pojistit si storno pro případ, že budete nuceni letenku, ubytování nebo zájezd náhle zrušit např. ze zdravotních důvodů. ERV Evropská zavádí spravedlivý procentuelní výpočet (3 %) z ceny zájezdu, letenky či samostatné služby. „Maximální částka, kterou hradíme, je 240.000 Kč na pojistnou smlouvu, resp. rodinu nebo spolucestujícího. Pojištění storna jsme navíc rozšířili o nové důvody, jako jsou rozvod nebo opravný termín zkoušky,“ doplňuje Ondřej Rušikvas. Pojištění storna lze nově zakoupit také samostatně. Obsahově je stejné s připojištěním storna, ale platí dokonce i pro cesty v rámci ČR a stojí 4 % z ceny cestovní služby.

 

Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace


O ERV pojišťovně:

ERV pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální pojištění přizpůsobená zaměření cesty (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).