28. 4. 2014 - Nabídka speciálních služeb pojištění letenek od ERV Evropské se nově stává součástí jednoho z vedoucích rezervačních systémů GDS Galileo. ERV poskytuje pojištění jak u kamenných prodejců letenek, kteří využívají uvedený systém, tak v rámci on-line prodeje letenek. Jako jediná tak nabízí své služby v rámci obou globálních distribučních systémů - Galileo a Amadeus.

GDS Galileo je společně s GDS Amadeus hlavním poskytovatelem rezervace letenek většiny významných leteckých společností v Česku a na Slovensku. Galileo nabízí přístup k více než 425 leteckým společnostem, 23 půjčovnám aut, 425 000 hotelovým zařízením a dalším dodavatelům cestovních služeb. Galileo má v současnosti podíl na českém a slovenském trhu cca 43 %. Na on-line trhu letenek dokonce 70 %. „Našim klientům teď nabízíme maximální komfort. Můžou si sjednat speciální pojištění k letenkám zakoupeným v celé zprostředkovatelské síti,“ říká obchodní a marketingový ředitel ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas.

Atraktivní cestovní pojištění k letenkám FlyLine nabízí ERV Evropská pojišťovna už devět let. Jeho součástí je pojištění storna letenky, a to dokonce i pro případ krachu leteckého přepravce. Klient nemusí nic zdlouhavě vyřizovat, protože pojištění je součástí procesu vystavení letenky. „Zájem o pojištění letenek každoročně roste ještě rychleji než samotný trh letenek, a to zhruba o 10 %,“ uvádí Rušikvas a dodává „Věřím, že teď, když nabízíme pojištění k letenkám v obou globálních distribučních systémech, bude zájem o něj ještě vyšší.“

Podobně mluví i Jiří Kožíšek z Travelport Česká republika a Slovensko: „Jsme velmi potěšeni, že si náš GDS systém ERV Evropská vybrala jako svého partnera. Můžeme teď společně nabídnout prostřednictvím desktopového a on-line řešení jedinečnou hodnotu všem, kteří využívající GDS Galileo.“

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny


O ERV pojišťovně:

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již posedmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.

Travelport - provozovatel systému Galileo - se řadí mezi nejpřednější poskytovatele cestovních služeb na světě. Jako primární poskytovatel geograficky nejrozsáhlejší a nejkomplexnější cestovní distribuční sítě hraje v dnešní době velmi významnou roli na poli cestovního průmyslu. Tým Travelportu je tvořen více než 7,500 profesionály pracujících ve více než 145 zemích světa.