Praha, 1. 4. 2014 - Soutěž Internet Effectiveness Awards ocenila již po osmé efektivní a funkční řešení pro nejlepší on-line a internetové kampaně. Porotu letos zaujal i produkt ERV Evropské pojišťovny Claims On-line. Jde o vůbec první řešení tohoto druhu v Česku. Tato aplikace umožňuje klientům rychlé a pohodlné hlášení škod. Internetové řešení pro Evropskou zrealizovala společnost AARON GROUP.

Ceny IEA jsou uznáním, že vítězové dokážou využít digitální média ke vzniku nových způsobů podnikání, k poskytování svých služeb on-line, k lepší komunikaci se zákazníky, se zaměstnanci či občany. Porota vybírá vítězné projekty na základě jejich efektivity. Měřítkem je celkový úspěch vztažený k nákladům na projekt. Úspěšná obchodní řešení vítězí zejména díky své invenčnosti a přidané hodnotě pro klienty.

Claims On-line – nahlášení pojistných událostí z cest

Claims Online je první on-line aplikace v ČR, která umožňuje zcela kompletní nahlášení a zpracování pojistné události z cestovního pojištění, a to s garantovanou dobou likvidace do 7 pracovních dnů. Klienti registrovaní v klientské sekci MojeERV mají díky Claims Online garanci dokonce do 3 pracovních dnů. „Tato aplikace nabízí klientům jednoduché, intuitivní a rychlé nahlášení jakékoli pojistné události, ať už se jedná o škody z cestovního pojištění nebo z "necestovních" pojištění fototechniky, vstupenek, hudebních nástrojů či hodinek a šperků,“ popisuje aplikaci manažer marketingu a komunikace ERV Evropské Vlastimil Divoký.
Velkou výhodou je, že do systému se dají vložit naskenované nebo nafocené doklady a všechny potřebné dokumenty pro likvidaci. Už před zahájením hlášení pojistné události dostává klient v Claims On-line přehledný a pro každý druh pojištění upravený výčet všech dokumentů, které bude pro vyplnění aplikace potřebovat. V drtivé většině případů už klient nepotřebuje dále komunikovat s pojišťovnou. „Z celkového objemu škod, které naši klienti hlásí, je po více než roce používání hlášeno 82 % právě přes Claims Online,“ dodává Vlastimil Divoký.

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny


O ERV pojišťovně:

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již posedmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.