Praha, 19. 2. 2013 – ERV pojišťovně (dříve Evropská Cestovní) se v roce 2012 opět dařilo. Obrat meziročně vzrostl o 3,5 %, což je  295 milionů korun oproti 285 milionům v roce 2011. Pojišťovna obsloužila bezmála 533 tisíc klientů. ERV pojišťovna byla také už po jedenácté v řadě zvolena na TTG Travel Awards pojišťovnou s nejlepším cestovním pojištěním.

ERV pojišťovna vykázala v roce 2012 zisk 33,7 milionů korun, což je 11,5 % z obratu (hrubého předepsaného pojistného) firmy. I nadále si tak připisuje dobré ekonomické výsledky, a to navzdory tomu, že trh s neživotním pojištěním meziročně klesl. „Velice nás těší, že ERV pojišťovna vloni zvýšila svůj tržní podíl v cestovním ruchu, a to na 36 %. Naše pojištění nabízí 8 z 10 největších cestovních kanceláří, což považujeme za ocenění kvality našich služeb,“ hodnotí výsledky ředitel ochodu a marketingu ERV pojišťovny Ondřej Rušikvas. Za alarmující považuje Rušikvas fakt, že ačkoli už dnes je na trhu přes 1.000 cestovních kanceláří, stále vznikají nové. „Každý týden evidujeme žádost o pojištění minimálně od jedné cestovky,“ říká.

Roste průměrné pojistné i výše škody

Průměrné pojistné na osobu se meziročně zvýšilo o 27 korun na 482 korun. Rostla i průměrná výše škody, a to o 6 %.  Klienti nahlásili ERV pojišťovně škodní události v průměrné výši 10.725 korun. „Více než dvě třetiny škod (67 %) tvoří léčebné výlohy v zahraničí. Mezi nejčastější zdravotní problémy patří tradičně zažívací potíže, záněty očí a uší či kožní a sluneční alergie,“ upřesňuje ředitelka klientských služeb ERV pojišťovny Hana Axmannová a dodává: „Oproti loňsku vzrostl o 4 % počet dětských pacientů, u nichž jsme řešili pojistnou událost. Nejčastějšími poškozenými ale nadále zůstávají dospělí
(61 %).“

Nejvíc problémů máme v Egyptě

Nejvíce zdravotních problémů hlásí lidé z Egypta (1.389), na druhém místě je Řecko (1.185) a bronzové skončilo Turecko (1.000). Poměrně výrazně, přesně o třetinu, stoupnul počet pojistných událostí v Bulharsku (998). O výrazných 30 % vzrostl u klientů ERV pojišťovny počet velkých škod nad 100.000 korun. Nejvyšší loňská pojistná událost se vyšplhala až na 2,8 milionu korun, což je suma nákladů za ošetření a převoz klienta z Indonésie.
V roce 2012 jsme odhalili pojsté podvody za téměř 200.000 korun a podali jsme jedno trestní oznámení,“ uzavírá statistiky Hana Axmannová.

Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace


O ERV pojišťovně:

ERV pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální pojištění přizpůsobená zaměření cesty (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).