Praha, 6. srpna 2015 – ERV Evropská uzavřela dvouletou mezinárodní spolupráci s klíčovým provozovatelem nízkonákladových letů - SmartWings. Každý, kdo si koupí letenku, si bude moci současně sjednat i pojištění storna letu nebo komplexní cestovní pojištění. Skupina ERV se SmartWings spolupracuje kromě Česka i v Itálii, Francii, ve Španělsku a na Slovensku.

Cestovní pojištění ERV Evropské je plně integrované do rezervačního systému SmartWings. Cestující si tak můžou přímo s nákupem letenky pořídit také jeden ze tří druhů pojištění. „Nabízíme klientům SmartWings buď pojištění zrušení cesty (storna) nebo komplexní pojištění léčebných výloh, úrazu, zrušení cesty a zavazadel pro cestu po Evropě nebo po celém světě,“ upřesňuje manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.
Zkušební režim prodeje letenek s pojištěním běží v Česku a na Slovensku už od poloviny loňského roku a od té doby se prodalo pojištění za 1,8 milionu korun. „Během testovacího období se nám podařilo dosáhnout  sales ratia na úrovni 10 %, což je velmi slibný začátek,“ hodnotí Vlastimil Divoký. Se SmartWings, které jsou součástí největší letecké společnosti v České republice Travel Service, spolupracují  společnosti skupiny ERV (Europäische Reiseversicherung) od června 2015 i v Itálii, Francii a ve Španělsku. „Řešení přes IIIP umožní postupné zapojování dalších zemí, kam SmartWings létají. Věříme, že tento mezinárodní obchod přinese zajímavé výsledky pro celou skupinu zemí a v rámci dalšího rozvoje začneme spolupracovat i s ČSA, v nichž má Travel Service podíl,“ říká Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.


Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny


ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již podeváté v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.