Praha, 4. 10. 2012 – Evropská nabízí v Česku pojištění při cestách do ciziny už dvě desetiletí. Jako jediný specialista na cestovní pojištění u nás každoročně vyhrává prestižní ceny v odborných anketách, pojišťuje klienty sedmi z deseti největších cestovních kanceláří a má třetinový podíl na trhu s cestovním pojištěním. K dvacátým narozeninám dostane Evropská nové jméno – od října se z Evropské Cestovní Pojišťovny stává ERV pojišťovna.

„Pro naše klienty se samozřejmě nic podstatného nemění, a když, tak jedině k lepšímu. Díky této změně budou moci využívat ještě širší nabídku kvalitních produktů a služeb,“ říká ředitel obchodu a marketingu ERV pojišťovny Ondřej Rušikvas. Evropská rebrandingem zdůrazní svou příslušnost k mateřské mezinárodní skupině ERV (Europäische Reiseversicherung AG). Ta  je s ročním obratem téměř půl miliardy Eur největším hráčem na poli cestovního pojištění v Evropě. „Zázemí silné mezinárodní skupiny nám přináší ještě větší stabilitu a možnost využívat globální zkušenosti a adaptovat je na český trh. Jasněji se začleňujeme do sítě, která působí ve více než dvaceti zemích světa a spolupracuje se čtyřiceti tisíci nemocnicemi a lékaři. Jedna značka, jeden přístup, stejná úroveň péče a servisu nezávisle na tom, zda je klient Čech nebo Němec,“ vysvětluje generální ředitel ERV pojišťovny Vladimír Krajíček.

Spolu s názvem společnosti se změní i logo. ERV spustila zcela nové webové stránky www.ERVpojistovna.cz, které nabízejí snadnější online sjednání pojištění, unikátní systém hlášení pojistných událostí a mnoho dalších zajímavých vylepšení. Vše ostatní však běží stejně jako dosud. ERV pojišťovna zůstává českou akciovou společností a pracují pro ni stejní odborníci se znalostí lokálního trhu. I nadále bude svým klientům poskytovat kvalitní produkty a prvotřídní servis. „ Hned v příštím roce chystáme pro klienty novou řadu krátkodobých produktů, které vznikají ve spolupráci s dalšími sesterskými společnostmi. Za zmínku určitě stojí i nové pojištění Business Travel pro pracovní cesty, které uvádíme na trh právě v těchto dnech,“ uzavírá Ondřej Rušikvas.

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny

 


O ERV Pojišťovně:

ERV Pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV Pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální pojištění přizpůsobená zaměření cesty (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).