ERV Evropská pojistí proti COVID-19 nejen léčebné výlohy

ERV Evropská přichází s novým připojištěním Extra, které se vztahuje na širokou škálu problémů spojených s koronavirem. Neomezuje se pouze na výlohy na léčení v zahraničí, platí i při nutnosti zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19. Pojištění pomůže, i když se klient nemůže vrátit ze zahraničí v původně plánovaném termínu. Vztahuje se na všechny cesty uskutečněné od pátku 26. června 2020.

Připojištění Extra nelze sjednat samostatně, vždy pouze jako doplněk stávajícího cestovního pojištění. K některým druhům cestovního pojištění se dodatečně sjednává pouze část tohoto připojištění, protože zbylé jsou již obsaženy v základu cestovního pojištění.

Doporučujeme klientům pravidelně sledovat informace o rizikovosti jednotlivých destinací na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR (MZV). Jakékoli cestovní pojištění ERV Evropské totiž funguje pouze v zemích, kam MZV nevydalo doporučení necestovat. Rozdělení zemí podle tzv. semaforu nemá na platnost pojištění vliv.

Při případném výrazném zhoršení situace kolem onemocnění COVID-19 v České republice či zahraničí si vyhrazujeme právo na změnu našeho stanoviska.

Léčebné výlohy

Nové připojištění rozšiřuje platnost stávajícího pojištění léčebných výloh i na nemoc COVID-19. Uhradíme výlohy na léčení klienta v zahraničí, u něhož se toto onemocnění prokáže. Další podmínky pojištění platí v původním rozsahu. Výlohy na léčení COVID-19 jsou standardní součástí pojištění Sbaleno, MultiTrip nebo Business Travel.

Našim klientům také bezplatně prodloužíme pojištění na celou dobu, kterou musí strávit nuceně v zahraničí kvůli komplikacím spojených s onemocněním COVID-19. Stačí, když se nám ozvou na naši zákaznickou linku.

Storno

Připojištění Extra rozšiřuje platnost stávajícího pojištění storna i na situace, kdy je klient, který měl cestovat, nucen zrušit svou cestu, protože onemocní COVID-19. Zrušení cesty z důvodu onemocnění COVID-19 je standardní součástí produktů Storno, Storno Plus nebo MultiTrip. Připojištění Extra se vztahuje i na případ, kdy klient na začátku své dovolené (ještě v ČR) není kvůli nevyhovujícímu zdravotnímu stavu vpuštěn do letadla a tím přijdete o svůj zájezd či dovolenou. Pouhé umístění do karantény v ČR bez onemocnění není důvodem pro storno.

Pojistné podmínky navíc stanoví, že při zrušení cesty do oblasti, která se řadí mezi rizikové, nebo kde politická, zdravotní či jiná situace může vyvolávat obavy z cestování, jsme oprávněni pojistné plnění snížit o polovinu. Samotná obava z koronaviru v oblasti, kam má klient cestovat, tedy není důvodem pro uznání storna.

Znemožnění návratu

Připojištění Extra pomůže v situacích, kdy musí klient prodloužit svůj pobyt v zahraničí z důvodu nezaviněného umístění do karantény či nesplnění zdravotních podmínek pro cestu zpět (nevpuštění na palubu). Klientům uhradíme mimořádné a doložené náklady na náhradní ubytování a pozdější zpáteční cestu, a to až do výše limitu pojistného plnění.

Našim klientům také bezplatně prodloužíme pojištění na celou dobu, kterou musí strávit nuceně v karanténě kvůli COVID-19. Stačí, když se nám ozvou na naši zákaznickou linku.


 

ERV Evropská pojišťovna, 26. 6. 2020