ERV Evropská podvanácté zvítězila v anketě Pojišťovna roku
Zakladatel pojišťovny získal titul Osobnost pojistného trhu

Praha, 15. května 2018 – ERV Evropská pojišťovna opět navýšila rekord v počtu prvenství v historii ankety. Již dvanáctkrát zvítězila v kategorii Specializované pojištění a její bývalý generální ředitel Vladimír Krajíček, k prvenství přidal titul Osobnost pojistného trhu. Letošní 19. ročník ankety Pojišťovna roku pořádá Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a odborným serverem oPojištění.cz.

V úterý 14. května proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Pojišťovna roku. ERV Evropská svým vítězstvím v kategorii „Specializované pojištění“ opět potvrdila svoji pozici lídra na trhu cestovního pojištění. „Naším dlouhodobým cílem je stále zdokonalovat naše služby. A to se nám zřejmě daří. V loňském roce s námi vycestovalo 1,1 milionu klientů, naše předepsané pojistné vzrostlo o 20 % na rekordních 673 milionů korun. Na naši práci proto můžeme být právem hrdí a jsme velice rádi, že jsme dosáhli i dalšího prvenství v letošním ročníku ankety Pojišťovna roku,“ říká Štěpán Landík, člen představenstva ERV Evropské pojišťovny. Na druhém místě se umístila D.A.S. Rechtsschutz AG a třetí místo obsadila Inter Partner Assistance, S.A., člen skupiny AXA.

Celý pojistný trh loni vzrostl o 4,8 % na 129 mld. Kč a byl tažen zejména neživotním pojištěním. „Dle odhadu naší společnosti rostl trh cestovního pojištění o 10-12 %. S naším pojištěním pak vycestovalo meziročně dokonce o 19 % více lidí,“ říká Štěpán Landík. ERV Evropská v předchozím roce ještě výrazněji upevnila svoji pozici jedničky na trhu s cestovním pojištěním, kde nyní drží přibližně čtvrtinový podíl. Dominantní postavení posílila také v oblasti cestovního ruchu (prodej zájezdů přes cestovní kanceláře), kde jí patří přibližně 70% trhu. Evropská si za své šestadvacetileté působení vybudovala natolik silné postavení, že v současnosti spolupracuje s 8 z 10 největších cestovních kanceláří. Od svého vzniku pojistila již více než 11 milionů klientů.

ERV Evropská věří, že klíčem k úspěšnému fungování je silný důraz na kvalitu služeb a jejich inovaci, kterou reaguje na dynamický vývoj cestovního ruchu. Pojišťovna se řídí heslem „Vy cestuje. My se staráme.“. I proto provozuje vlastní nonstop asistenční službu a celosvětovou síť 13 Euro-Center, které jsou v zahraničí nezbytné pro zajištění správného postupu řešení vzniklých potíží. Zástupci pojišťovny také osobně pravidelně kontrolují zdravotnická zařízení v oblíbených destinacích, aby mohla pojišťovna svým klientům vždy poskytnout to nejkvalitnější cestovní pojištění na trhu.

Vladimír Krajíček osobností pojistného trhu

Další významné ocenění v letošní anketě získal bývalý generální ředitel ERV Evropské Vladimír Krajíček, který stál u vzniku ERV Evropské a vedl ji celých 26 let. Titul Osobnost pojistného trhu obdržel za významný přínos a aktivitu ve prospěch pojišťovnictví. ”Od počátku jsme chtěli naplnit vizi specializované pojišťovny s nejvyšší kvalitou služeb a co nejlepší péčí o klienty kdekoli v zahraničí. Takové zaměření mělo a má hluboký smysl i jedinečný přesah, který nás bavilo rozvíjet a posouvat dál. Máme radost, že se to podařilo a že je na co navazovat,” říká Vladimír Krajíček.

Anketa Pojišťovna roku si klade za cíl kultivovat a posílit image českého pojišťovnictví. Vysokou prestiž získala díky profesionalitě hodnocení, které vychází z podrobné znalosti produktů a poskytovaných služeb jednotlivých pojistitelů. Objektivní hlasování je uskutečněno odborníky z celé ČR, kdy více než 700 pojišťovacích makléřů registrovaných u ČNB hodnotí kvalitu a rozsah služeb zúčastněných pojišťoven. Umístění v této anketě je proto známkou opravdové kvality.

 

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny