Datum:

kolmo

Vyrazit na dovolenou na kole má spoustu výhod. Je to skvělý způsob, jak být na svých cestách v těsném kontaktu s okolním světem a přírodou a zároveň si přirozeně určovat tempo podle svých možností a s ohledem na zajímavosti a krásy, které nás momentálně obklopují. Evropa v dnešní době nabízí spoustu turistických tratí, ze kterých si mohou vybrat jak ne zcela trénovaní začátečníci, tak i zkušení nadupaní borci. A komu je Evropa malá, přidáváme i pár tipů na cyklotoulky po Asii.

Na horském kole po Sieře Nevadě

Zatímco Alpy nebo Pyreneje jsou vhodné převážně pro silniční cyklistiku, příznivci horských kol si přijdou na své např. v jihošpanělské Sieře Nevadě. Nabízí nekonečné kilometry náročných tratí, prudkých stoupání a strmých sjezdů, které uspokojí i ty nejnáročnější, po adrenalinu toužící bikery.
Stabilně příjemné podnebí jižního Španělska umožňuje vyrazit v kteroukoli roční dobu.  Do nedaleké Malagy létají po celý rok přímé lety z Prahy.

Cyklotoulky Francií

Francie je dalším skvělým místem pro trávení dovolené na kole. Kromě nádherných cyklostezek vedoucích úchvatnou krajinou nabízí také speciální akreditaci „Accueil Velo“ (Cyklisti vítáni), pod patronací „French Tourist Board“, která vám umožní přátelské, na míru šité ubytování s poskytnutím skladovacích prostor pro vaše dvoukolé miláčky. Francouzi se svou zemí rádi pyšní a tak servis v podobě rad kam se vydat bude samozřejmostí.

Cesta do Avignonu

Na dvou kolech po Lanzarote

Dechberoucí sopečná krajina, kvalitní stezky, omezený provoz a celoročně stabilní teploty kolem 20°C dávají tušit, proč je Lanzarote, zejména v zimním období, čím dál oblíbenější cyklistickou destinací. Co se týče náročnosti, je zde pestrá škála tratí, stačí zvolit, jak moc se chcete zapotit. V Mirador del Rio naleznete náročnější terény s překrásnými vyhlídkami, národní park La Corona vám umožní přiblížit se těsně k právě aktivnímu vulkánu.
Při velmi dostupných cenách jak ubytování, tak letů přímo z Prahy představuje Lanzarote skvělou volbu pro cyklistické nadšence.

Jižní Korea či jihovýchodní Asie na kole

A pokud se chcete porozhlédnout o něco dále, proč rovnou neodletět do Asie? Stále více cestovních kanceláří umí poradit, které destinace a oblasti jsou pro cyklotoulky vhodné. Dají se najít např. v Jižní Korei, kde máte na kole příležitost dostat se nadosah místního obyvatelstva při projíždění obydlenými vesnickými oblastmi a nádhernou přírodou s bujnými lesy. Ubytování v tradičním stylu a fantastická korejská kuchyně jsou součástí nabídky.

Kambodža, Vietnam, Thajsko nebo Laos, to jsou další asijské destinace, kde je cykloturistika stále více populární. I zde je vám kolo prostředkem jak proniknout i do těch nejzapadlejších končin, objevovat krásy přírody a využít přitom možnosti tradičního domácího ubytování daleko od turistického mumraje hlavních měst.

Kambodža - Angkor Vat a Vietnam – Hoi An

Pokud jste si vybrali a hodláte vyrazit na dovolenou na kole do zahraničí, nezapomeňte si sjednat jak cestovní pojištění, tak pojištění vašeho kola platné po celém světě, obojí ve specializované nabídce ERV Evropské pojišťovny. Budete tak oba v bezpečí!

Zdroj: ERV UK

Další články

Cestujte do Portugalska! Barevné, přívětivé, kulturní i surfařské

Portugalsko má nádherná historická města, dlouhé písčité pláže, pořádné vlny na surfování, výborné jídlo a milé obyvatele. Proto dostává už pár let za sebou prestižní cenu World Travel Awards za nejlepší turistickou destinaci v Evropě. Co v Portugalsku vidět?

portugalsko5

New York, New York. Zaleťte si do města, které nikdy nespí

Vítejte v New Yorku, pojďte dál a nezouvejte se. Kam zajít, když se tam vydáte přes velkou louži?

newyork-vylet