Praha, 2. 1. 2013 – Riziko úrazu je v zimě daleko vyšší než v létě a ošetření po nehodě na sjezdovce bývá dost drahé. Pro lepší představu připravila ERV pojišťovna ceník nejčastějších lékařských zákroků, které Češi na lyžařské dovolené podstupují. Ceny v Rakousku, Itálii a Francii jsou srovnatelné.

ambulantní ošetření naražených zad 5 tis. Kč 200 Eur
ambulantní ošetření zlomené ruky
(s následnou operací v ČR)
 25 tis. Kč 1 tis. Eur
operace natržených kolenních vazů  100-113 tis. Kč 4-4,5 tis. Eur
operace komplikované nebo otevřené zlomeniny cca 400 tis. Kč cca 16 tis. Eur
operace komplikovaného úrazu hlavy nebo páteře cca 500 tis. Kč cca 20 tis. Eur
převoz sanitkou do ČR 20-30 tis. Kč cca 1 tis. Eur
svoz vrtulníkem ze sjezdovky 50-75 tis. Kč 2-3 tis. Eur
zranění zahraničního lyžaře 500 tis.– 2,5 mil. Kč 20 – 100 tis. Eur

I když počet zodpovědných lyžařů rok od roku stoupá, je stále dost těch, kteří jedou do zahraničí bez cestovního pojištění a spoléhají na evropský průkaz zdravotního pojištění. „Ten jim ale náklady na případné ošetření nepokryje. Platí totiž jen ve státem provozovaných zařízeních, nezahrnuje asistenční služby, transport do nemocnice ani převoz zpět do Česka. Navíc musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí,“ vysvětluje manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny Vlastimil Divoký.

Pojištění na den za cenu piva

ERV pojišťovna nabízí speciální pojištění pro lyžaře SkiLight. Pořídíte ho už od 25 ti korun za den. A to není víc, než zaplatíte za pivo na sjezdovce. U ERV najdete i speciální tarify pro rodiny s dětmi až do 18 ti let. Cestovní pojištění až pětičlenné rodiny na pět dní v Alpách vyjde na 730 Kč. „Každopádně bych doporučoval zvolit limity na léčení minimálně 2 miliony a nezapomeňte na pojištění odpovědnosti za škodu, to by mělo mít určitě limit alespoň jeden milion korun pro škodu na zdraví,“ doplňuje Vlastimil Divoký. Ojedinělé totiž nejsou ani případy, kdy český lyžař zaviní zranění zahraničního sjezdaře, a ten pak neváhá požadovat odškodné v řádech statisíců nebo i milionů korun.

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny


O ERV pojišťovně:

ERV pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV Pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální pojištění přizpůsobená zaměření cesty (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).