Praha, 15. 1. 2014 – Riziko úrazu je v zimě daleko vyšší než v létě a ošetření po nehodě na sjezdovce bývá dost drahé. Pro lepší představu připravila ERV Evropská pojišťovna aktuální ceník nejčastějších lékařských zákroků, které Češi na lyžařské dovolené podstupují. Ceny v Rakousku, Itálii a Francii jsou srovnatelné. 

 ambulantní ošetření naražených zad 5,5 tis. Kč200 Eur
 ambulantní ošetření zlomené ruky (s následnou operací v ČR) 28 tis. Kč1 tis. Eur
 operace natržených kolenních vazů 112-126 tis. Kč4-4,5 tis. Eur
 operace komplikované nebo otevřené zlomeniny cca 400 tis. Kčcca 16 tis. Eur
 operace komplikovaného úrazu hlavy nebo páteře cca 570 tis. Kčcca 20 tis. Eur
 převoz sanitkou do ČR 30 tis. Kčcca 1 tis. Eur
 svoz vrtulníkem ze sjezdovky 55-84 tis. Kč2-3 tis. Eur
 zranění zahraničního lyžaře 560 tis.–2,8 mil. Kč20–100 tis. Eur

I když počet zodpovědných lyžařů rok od roku stoupá, je stále dost těch, kteří jedou do zahraničí bez cestovního pojištění a spoléhají jen na evropský průkaz zdravotního pojištění. „Ten jim ale náklady na případné ošetření nepokryje. Platí totiž jen ve státem provozovaných zařízeních, nezahrnuje asistenční služby, transport do nemocnice ani převoz zpět do Česka. Navíc musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí,“ vysvětluje manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Nové pojištění ERV SBALENO „Na lyže“

ERV Evropská připravila pro letošní sezónu nové pojištění šité na míru milovníkům zimních sportů SBALENO „Na lyže“. U zimních sportů je totiž extrémně důležité, aby pojišťovna hradila dostatečně vysoké limity a řešila také případnou odpovědnost pojištěného lyžaře. „My nabízíme pro pobyty v Evropě až 5 milionů korun na léčebné výlohy, neomezené asistenční služby v češtině a 2 miliony korun v případě škody na zdraví způsobené třetím osobám,“ upřesňuje Vlastimil Divoký.
Základní pojištění SBALENO „Na lyže“ se kromě běžných zimních sportů (lyže, snowboard, skiboby, sáně, boby, monoski apod.) vztahuje například i na snowtubing, skiboard, snowbungeekayaking, tobogganing nebo snowbublík. Komplexní pojistka stojí 48 korun na den pro dospělého a pro děti až do 18 let polovinu.

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny


O ERV pojišťovně:

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již posedmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.