Praha, 4. 10. 2012 – Už více než čtyřicet let je řízena mezinárodní asistence Euro-Center Holding z Dánska. Síť jedenácti Euro-Center    a dvou asistenčních služeb pomáhá klientům přímo v místech, kde to potřebují, a to po celém světě. Má přes 200 zaměstnanců a ročně řeší ve třiceti jazycích přes 140 tisíc asistenčních případů. Teď bude světová centrála Euro-Center řídit pomoc cestovatelům z Prahy.

První Euro-Center bylo zřízeno v roce 1971 na Mallorce s jasnou myšlenkou - poskytovat servis klientům přímo
v místě, kde ho potřebují. Pracovníci Euro-Center pomáhají turistům kdekoli na světě, dohlížejí nad úrovní zdravotní péče v jednotlivých destinacích a zároveň zajišťují, aby klienti neplatili za lékařskou péči víc, než je nutné. „Mezi naše hlavní činnosti patří asistenční služby přímo na místě, kontrola a dohled nad úrovní zdravotní péče v jednotlivých destinacích, místní šetření pojistných událostí a především optimalizace zdravotních nákladů, kde dosahujeme průměrné úspory 24 %,“ vysvětluje výkonný ředitel Euro-Center Holding Mads Fischer.

Do Prahy se organizace stěhuje, aby byla blíž sesterské ERV pojišťovně    a mohla lépe integrovat českou asistenční službu EuroAlarm, aby zefektivnila provoz a „srdce Evropy“ vidí Mads Fischer také jako ideální místo pro další expanzi: „Doufáme, že nám stěhování pomůže zvýšit podíl východoevropských klientů v rámci sítě Euro-Center.“ ECH ročně převede platby za více než 60 milionů Eur a spolupracuje s širokou sítí lokálních dodavatelů – v roce 2011 jich bylo téměř 16 tisíc.

 

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny


O ERV Pojišťovně:

ERV Pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV Pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální pojištění přizpůsobená zaměření cesty (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).