Datum:

Sportovat, kochat se krásnou krajinou a svištět upravenou stopou. Přesně to nabízí běžkařské tratě u našich sousedů, kterých je nespočet. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější a nejoblíbenější. Pojďme se jimi společně svézt.

Kam na běžky v Polsku?

Polsko

Polsko je na běžkování bohaté a má řadu lyžařských středisek. Když je pravá zima, tak si můžete zaběžkovat dokonce i přímo ve Varšavě. Mezi nejoblíbenější běžkařskou oblast patří Szklarska Poreba, která se vine od lyžařské oblasti v Harrachově. Patří mezi nejvýše položené běžecké lyžařské oblasti v Polsku, takže má výborné sněhové podmínky. Nabízí běžecké tratě o délce 62,14 km a řadí se mezi 3 největší běžecké lyžařské oblasti v Polsku. Šest tratí je spojeno a můžete je tak libovolně kombinovat. Na místě si můžete zapůjčit potřebné vybavení pro běžecké lyžování, nebo jít na kurz. V roce 2012 se tam konal Světový pohár v běhu na lyžích. V Jakuszyce ve Szklarské Porębě leží sníh od října do pozdního jara a poskytuje tak vynikající podmínky pro běžkování. Koná se tam závod Bieg Piastów, nejstarší a největší polský závod hromadného lyžování, který byl zařazený do mezinárodní ligy dálkového lyžování WORLDLOPPET. Středisko má více než 150 km běžkařských tras různých stupňů obtížnosti, které se nacházejí v Jizerských horách, částečně na území Správy lesů Szklarska Poręba a částečně na území Lesní správy Świeradów-Zdrój. Je propojeno s řadou českých stezek, takže tvoří celkovou síť téměř 200 km běžeckých tratí. Přikládáme seznam všech oblastí na běžkování v Polsku
 
na běžky v Jeseníkách

Slovensko

Polovinu této země tvoří hory, takže pokud se vydáte kamkoli kromě jihu, najdete tam lyžařské středisko. Ze sportovních center vede spousta kvalitních běžkařských stop na projížďku přírodou. Neobyčejný je na Slovensku fakt, že tam najdete velký počet bežeckých tratí na docela malé ploše. Můžete si vybrat mezi náročnými, středně těžkými a lehkými tratěmi. Nejznámějším lyžařským centrem na Slovensku je Štrbské pleso. To nabízí 26,5 km běžeckých tras. Dalším známým místem je Poprad ve Vysokých Tatrách. V okolí naleznete tratě, které s délkou mezi 2 a 20 km osloví jak začátečníky i pokročilé. Další destinací pro nadšence běžeckých sportů je Jasná v Nízkých Tatrách se zhruba 30 km upravovanými tratěmi v krásné přírodě. V Tatranské Lomnici najdete 8,6 km upravených tratí. Nezapomenutelným zážitkem jsou trasy po hřebenech hor s výhledy do krajiny. Přikládáme seznam všech slovenských destinací na běžky s aktuálním sněhovým zpravodajstvím.

 
kam na běžky na Slovensku

Rakousko

I Rakousko je hornaté, takže o běžkařské trasy je v něm bohatě postaráno. Můžete se vydat do Tyrolska, oblasti kolem Salcburku, do Štýrska, Dolního a Horního Rakouska a dalších míst. Doporučujeme vám oblast kolem Seefeldu v Tyrolsku. Najdete tam jednu z největších běžeckých oblastí v Rakousku na vysoké náhorní plošině. Více než 256 km běžkařských stezek tam nabízí dostatek sportovních možností. Stezky vedou mezi městy Seefeld, Leutasch, Reith, Mösern, Buchen a Scharnitz. Zahrnují vhodné tratě pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Najdete tam také dvě osvětlené noční stezky a dokonce i psí stezku. A to vše v krásném prostředí impozantních hor, idylických lesů a tradičních vesnic. Dalším oblíbeným místem v Rakousku jsou běžecké tratě pro začátečníky, pokročilé i profesionály ve vysokokorské oblasti Ramsau am Dachstein (od 1 100 do 2 700 m). V tomto centru zimních sportů je 220 km běžeckých tratí různých obtížností, běžecký stadion s tratí pro noční lyžování i dětský běžecký park. A u sportování budete mít výhled na Dachstein, nebo můžete vyrazit běžkovat přímo na něj. Přikládáme všechny běžkařské oblasti v Rakousku s aktuálním sněhovým zpravodajstvím. 
 
Kam na běžky v Rakousku?

Německo

U našeho západního souseda se nachází hned 9 oblastí pro běžkování. Vybrali jsme pro vás ty nejlépe dostupné v blízkém Bavorsku. Trasy s délkou až 50 km vyžadují výdrž a odměňují nádhernými výhledy. Vedou přírodními rezervacemi, kolem jezer a řek, takže se opravdu pokocháte. Mnoho běžkařských tratí jde kombinovat. Běžecké tratě v Chiemsee-Chiemgau vedou z rovinatého severu do kopcovité hornaté krajiny na jihu Chiemgau. 40 km dlouhá trať Chiemgau Team Trophy je ideální pro zkušené běžkaře. Středně těžká běžkařská trať Tobias Angerer ukazuje krásné panorama. Absolutním vrcholem regionu je běžecká trať v oblasti tří jezer. Zamrzlá jezera a nedotčená krajina připomínají Kanadu, proto se této části říká Malá Kanada. Perfektní podmínky pro zimní dovolenou najdete také v Scheideggu. Náhorní plošina se nachází nad Bodamským jezerem v trojhraničním regionu Německo, Rakousko a Švýcarsko a je známá jako sluneční terasa West Allgäu. Okouzlující lázeňské město je nejen nejslunnějším místem Bavorska, ale také nabízí skvělý terén s téměř nekonečnými možnostmi pro dovolenou na běžkách. Praktické je, že všechny trasy lze vzájemně kombinovat. Přikládáme seznam všech německých destinací na běžky.
 
Kam na běžky v Německu?

Ať se se vydáte za bílou stopou kamkoli, myslete kromě běžkařské výbavy také na kvalitní cestovní pojištění na lyže. Ať se staráte jen o křupající sníh a krásné výhledy. Vy cestujete. My se staráme.

sjednat pojištění na lyže

Jezdíte na běžky do zahraničí?

<form id="qp_form2776797" action="//www.poll-maker.com/results2776797xEfA44090-81" method="post" target="_blank" style="display:inline;margin:0px;padding:0px">

<input type="hidden" name="qp_d2776797" value="43896.7991203702-43896.7991084461"/>

<input style="float:left;width:20px;margin-left:-25px;margin-top:2px;padding:0px;height:20px;-webkit-appearance:radio;" name="qp_v2776797" type="radio" value="1"/>Ano, na běžky jedině za hranice.

<input style="float:left;width:20px;margin-left:-25px;margin-top:2px;padding:0px;height:20px;-webkit-appearance:radio;" name="qp_v2776797" type="radio" value="2"/>Ano, do zahraničí i po Čechách.

<input style="float:left;width:20px;margin-left:-25px;margin-top:2px;padding:0px;height:20px;-webkit-appearance:radio;" name="qp_v2776797" type="radio" value="3"/>Ne, preferuji tratě v Česku.

</form>

Další články

Nejkrásnější města Evropy

Evropská města jsou plná historie, bohatství, barev, různých stylů a příběhů. A protože je nádherné je objevovat, přinášíme vám v tomto článku města, o kterých jsme na našem blogu ještě nepsali.  

nej-mesta-evropy

Ohřejte se ve španělské Málaze

Když začne počasí v České republice připomínat Londýn, je nejvyšší čas poohlédnout se po letenkách do teplých krajin. Nemusíte hned do jihovýchodní Asie, Egypta nebo na Kanárské ostrovy. I v Evropě si můžete užít krásné počasí.

malaga-03