Praha, 4. července 2016 - ERV Evropská 30. června spustila novou aplikaci Sales Online, která výrazně zjednodušuje a zrychluje nákup pojištění. Nová je i klientská zóna Moje Evropská, ve které klienti naleznou kompletní informace o svých pojistkách i škodách a získají slevu.

Do prodejní aplikace se klient dostane snadno z domovské stránky pojišťovny nebo přes sekci „On-line služby“. „Aplikace je plně responsivní, takže se dokáže přizpůsobit jakémukoli rozměru displeje či obrazovky,“ popisuje hlavní výhodu novinky manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Při jejím vývoji byl zvolen postup „mobile first“, kdy se veškerá funkčnost a grafika nejdříve optimalizuje pro zobrazení na mobilních zařízeních, a teprve pak se aplikuje na desktopové verze. V rámci vývoje probíhalo její rozsáhlé uživatelské testování, aby co nejvíce odpovídala požadavkům klientů. Pro rychlou a jednoduchou obsluhu byly použity názorné ikony, které intuitivně provází klienta při nákupu cestovního pojištění. Aplikace existuje i v plnohodnotné anglické verzi. Pokud se klient zaregistruje a přihlásí do svého osobního profilu, aplikace sama doplní jeho osobní údaje, pokud si bude chtít koupit další cestovní pojištění nebo nahlásit škodu.

Další novinky ERV Evropské
Plně responsivní je i nová klientská zóna Moje Evropská, do které se klient může registrovat kdykoli přes web pojišťovny nebo během on-line sjednávání pojištění, kdy do ní získá dočasnou registraci. Tu stačí je potvrdit. „Hlavní výhodou registrace do klientské zóny je sleva 10 % na on-line nabízené produkty,“ říká Vlastimil Divoký. Přihlášený uživatel navíc vidí přehled všech svých pojistek. Získá tak snadno přístup ke všem jejím důležitým parametrům, jako je číslo pojistky, její platnost i rozsah. „Ke konkrétní pojistce zde klient může jednoduše nahlásit i škodu a zároveň sledovat stav jejího vyřizování,“ říká Vlastimil Divoký. Součástí klientské zóny je i cestoví rádce, kde najdeme přehled rizikových oblastí, často kladené dotazy i užitečné rady na cestu.
Od 30. června je spuštěno i upravené on-line hlášení škod Claims Online, ve kterém lze kompletně nahlásit škodu včetně nahrání všech potřebných podkladů pro její vyřízení.
Výhodou je propojení klientské zóny s prodejní aplikací. Klient tak může využít toho, že při sjednání pojištění nebo hlášení škody on-line se mu automaticky přenesou údaje z jeho osobního profilu a on je nemusí opakovaně vypisovat.
Více informací na www.ERVpojistovna.cz.


Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny