Praha, 14. června 2016 – Podle průzkumu Zastoupení Evropské komise plánuje vyrazit za prací do zahraničí 64 % studentů. Právě pro ně a další mladé lidi do 28 let, kteří se na léto rozhodnou vyrazit na zkušenou za hranice naší země, připravila ERV Evropská pojišťovna dlouhodobé pojištění Sbaleno. Sjednat si ho můžete snadno přes internet až na 360 dní.

Rok od roku přibývá počet mladých lidí, kteří vyráží studovat nebo pracovat do zahraničí. Od roku 2006 se jejich počet zdvojnásobil. Ročně jich podle Národní agentury pro evropské vzdělávací programy (NAEP) vyrazí na 10 000. Pro mladé i starší lidi, kteří tráví v cizině více než tři měsíce, má ERV Evropská pojišťovna dlouhodobé cestovní pojištění. Pojištění lze sjednat na 120, 150, 180, 210, 240, 270, 300, 330 nebo 360 dnů. Klienti si můžou nadále vybírat z balíčků šitých na míru pro různé typy cest, až roční pojištění teď ERV Evropská nabízí pro tři z pěti svých balíčků.

Do Evropy na půl roku za 2 800 korun
Studenti a mládež do 28 let sáhnou po variantě S batohem do 28. „Víme, že když mladí plánují vyrazit sbírat zkušenosti do zahraničí, nechtějí se příliš starat o pojištění, ale zároveň potřebují mít jistotu, že dostanou kvalitní péči, když se jim něco stane,“ říká manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Pojištění půlročního pobytu v Evropě vyjde na 2.800 korun a obsahuje dostatečně vysoké pojistné limity jak u léčebných výloh (3 mil.), tak u odpovědnosti za škodu na zdraví (1 mil.) a majetku (0,5 mil). Pokud vám už táhne na třicítku a vyrážíte pracovat mimo rodnou zemi, je pro vás připravena varianta Za poznáním. Když s sebou zabalíte rodinu, získáte pro děti automaticky slevu 50 %. Seniorům nad 70 let vypočítá ERV Evropská cenu dlouhodobého pojištění individuálně. Takového pojištění využívají například prarodiče, kteří se rozhodnou na pár týdnů navštívit svoje děti a vnoučata žijící v zahraničí.
Pro adrenalinové nadšence a aktivní cestovatele je vhodná varianta Na Maximum, která nabízí maximální pojistnou ochranu a kryje i rizikové sporty. Klienti mohou volit varianty se spoluúčastí nebo bez ní. Při pobytu v zahraničí delším než 90 dní jde vždy o pojištění se spoluúčastí 1.500 korun. K cestovnímu pojištění je možné navíc sjednat i pojištění storna, které doporučujeme při pořizování zájezdu s předstihem, zvláště pak při nákupu first minute dovolené, které se prodávají i osm měsíců před odjezdem.

Fototechnika pojištěná po celém světě
Na cesty do zahraničí si většina z nás zabalí fotoaparát. Pro ty, kteří se o něj a jeho příslušenství nechtějí strachovat, nabízí pojišťovny speciální pojištění. To kryje škody způsobené krádeží fotoaparátu, ale i jeho poškozením zaviněným neopatrným zacházením. „Velkou výhodou je, že pojištění platí po celém světě a nezohledňuje amortizaci, při škodě tak klient obdrží voucher na nový výrobek,“ popisuje pojištění fototechniky Vlastimil Divoký.


Vlastimil Divoký
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny