Praha, 29. 3. 2012 – Evropská Cestovní Pojišťovna zvítězila v tendru a následující tři roky bude poskytovat cestovní pojištění pracovníkům obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni. Ta v současnosti působí ve 26 zemích světa na čtyřech kontinentech.

Velice náš těší, že se můžeme podílet na klidnější práci lidí z Člověka v tísni, které si velmi vážíme. Naše  vítězství v tendru je důkazem toho, že Evropská Cestovní Pojišťovna se umí postarat o ty nejnáročnější klienty i ve velmi složitých podmínkách skutečně kdekoliv na světě,”  říká obchodní a marketingový ředitel ECP Ondřej Rušikvas.

Člověk v tísni vysílá své spolupracovníky do zemí od Kuby, přes Namibii, Afgánistán až po Kambodžu. Za dobu své dvacetileté existence dopravila stovky zásilek s přímou humanitární pomocí a realizovala rozvojové projekty v různých zemích Evropy, Asie i Afriky. Konkrétními projekty organizace podpořila také disidenty, obhájce lidských práv či představitele demokratické opozice v několika autoritářských a diktátorských režimech.

Evropská teď poskytuje dlouhodobé pojištění více než  padesátce pracovníků a jejich rodin, kteří měsíce, někdy i roky pomáhají v krizových oblastech. Na dvě desítky dobrovolníků dokonce působí v místech válečných konfliktů. “Evropskou jsme si vybrali nejen kvůli jejich specializaci na cestovní pojištění, ale především kvůli servisu, který našim lidem poskytuje před cestou, během ní i po návratu. Destinace, kde Člověk v tísni pomáhá, nepatří zrovna mezi ty nejvyspělejší, co se týká zdravotní péče,” vysvětluje ředitel obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek.

Evropská poskytuje organizaci rovněž pojištění krátkodobých výjezdů v délce několika dnů nebo týdnů, a to pro všechny spolupracovníky Člověka v tísni, jejich rodinné příslušníky, stážisty či dobrovolníky. “Díky naší mezinárodní síti a dlouholeté tradici jsme si jisti, že se dokážeme postarat o každého, v každé destinaci a v každé situaci. I když samozřejmě doufáme, že zasahovat bude naše asistenční služba co nejméně,” usmívá se Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace Evropské Cestovní Pojištovny.


O Evropské Cestovní Pojišťovně

Evropská Cestovní Pojišťovna (ECP) je jedinou specializovanou cestovní pojišťovnou, která má 20 let zkušeností působení na českém trhu a byla již desetkrát za sebou vyhlášena odbornou veřejností nejlepší pojišťovnou v oboru. Nabízí celoroční i krátkodobé cestovní pojištění s nejširší pojistnou ochranou na trhu. Kromě obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni podporuje také Sdružení Linka bezpečí.