Praha, 11. 9. 2013 - I na služební cestě v zahraničí se musí mít člověk na pozoru. Rozhodně se nevyplatí odjet na ni bez cestovního pojištění. ERV Evropská pojišťovna nabízí pro tyto druhy cest speciální pojištění Business Travel Insurance.

U krátkodobých pracovních cest nejčastěji řešíme zpoždění zavazadel a  s ním spojený nákup náhradních věcí, poměrně časté je i zpoždění letu a zmeškání navazujícího spoje. Klienti se na nás obracejí také s tím, že zahraniční partner odvolal plánovanou schůzku a chtějí tedy zrušit celou cestu,“ říká obchodní a marketingový ředitel ERV Evropské pojišťovny Ondřej Rušikvas. U dlouhodobých pobytů pak pojišťovna řeší hlavně běžné zdravotní komplikace jako je nachlazení, bolesti zubů či drobné pracovní úrazy.

Výhody pojištění služebních cest

Pojištění pracovní cesty u ERV Evropské myslí opravdu na vše. V případě delší nemoci klienta, je na náklady pojišťovny vysílán náhradní pracovník.
Z pojištění se např. při krádeži hradí i věci, které patří zaměstnavateli, a hotovost do 5.000 Kč. „V případě služební cesty určitě doporučuji  speciální pojištění, protože klienti mají s sebou dražší oblečení a vybavení, takže škody při ztrátách nebo krádežích bývají výrazně vyšší než u běžné dovolené,“ varuje Ondřej Rušikvas.

Příběhy firemních klientů ERV pojišťovny

Předčasný porod v Itálii - celkové náklady 1.400.000 Kč

35letá klientka v 7. měsící těhotenství při služební cestě v Itálii předčasně porodila. Novorozeně bylo umístěno na JIP, kde zůstalo 3 týdny. Poslali jsme z ČR speciální sanitku s inkubátorem a zdravotnickým personálem, která dopravila matku i dítě do vlasti.

Pád technika na stavbě v Indii - Celkové náklady: 415.000 Kč

Při stavbě továrny spadl technik a zlomil si obě ruce, jednu komplikovaně. Po operaci na soukromé klinice byl po třech dnech hospitalizace schopen převozu. Nemohl se ale o sebe postarat, přivolali jsme tedy zdravotní sestru z ČR, která pacienta doprovázela při návratu. ERV pomohla také s organizací cesty náhradního pracovníka, aby práce mohla být dokončena. Úraz zanechal trvalé následky, za které jsme po ukončení léčby poskytli kompenzaci.

Okradení manažera při návratu do hotelu - Celkové náklady: 132.000 Kč

Manažera při návratu z pracovní večeře ve Španělsku přepadli a ukradi mu vše včetně dokladů. Při tom byl lehce zraněn. Po ambulantním ošetření, jsme zajistili náhradní hotovost, aby si mohl koupit věci nutné k dalšímu pobytu. Objednali jsme náhradní letenku a pomohli jsme s vyřízením nových dokladů.

Zánět slinivky při jednání v Řecku  - Celkové náklady: 896.000 Kč

V Řecku postihl 59letého manažera firmy akutní zánět slinivky. Po operaci ho hospitalizovali na JIP. Jeho stav vylučoval návrat, ERV proto zajistila, aby za ním přicestovala manželka a hradila jí výdaje na celých 10 dnů léčení. V nemocnici jsme zajistili služby zdravotní sestry, jež v Řecku není součástí péče. Pacient odcestoval pod dohledem přivolaného lékaře, který se o něj staral po dobu letu. Klient byl z letiště převezen do nemocnice v místě bydliště.


Vlastimil Divoký
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny


O ERV pojišťovně:

ERV pojišťovna (dříve Evropská Cestovní Pojišťovna) je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven a patří do rodiny největší světové zajišťovny Munich Re. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Samozřejmostí jsou i speciální pojištění přizpůsobená zaměření cesty (lyžování, golf, rizikové sporty, cesty autem).