Praha, 19. července 2018 – Po 12% nárůstu mezi rokem 2016 a 2017 pokračuje podobně zvýšený zájem i letos. Letiště Václava Havla odbavilo za 5 měsíců o 10 % více cestujících. Podle studie společnosti NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu vyrazí do zahraničí 2-3x ročně 41 % Čechů a 12 % dokonce 4-5x. Každý čtvrtý Čech využívá celoroční pojištění, které ušetří čas s administrací i peníze.

Ekonomice se daří a Češi mají obrovskou chuť ve volném čase cestovat. 64 % Čechů vyráží na pobytové zájezdy, které nejčastěji trvají 7–10 dní. „Oblíbené jsou tradiční destinace jako je Chorvatsko, Řecko či Bulharsko. Prudké oživení a nával turistů opět registruje i Egypt a Turecko,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.  

Každý čtvrtý cestovatel využívá nějakou formu celoročního pojištění. Mezi nejzásadnější důvody jeho pořízení uvádí komfort, jelikož člověku odpadá starost s administrací cestovního pojištění před každou cestou. 33 % uvedlo, že cestují často a pro třetinu respondentů znamená celoroční pojištění finanční úsporu. „V praxi cena celoročního pojištění odpovídá zhruba ceně tří jednorázových pojištění,“ říká Vlastimil Divoký a pokračuje: „Zájem klientů o celoroční pojištění je o čtvrtinu vyšší než loni.“

Češi si ale často pletou celoroční pojištění s ročním, které je na dlouhodobé pobyty v zahraničí a o kterém tuší, že ho nevyužijí. Celoroční pojištění ale funguje na principu, že s ním během roku můžete vyrazit na neomezený počet cest v průběhu roku. Každá z nich přitom může trvat až 45 dní. I to je důvod, proč o tento typ pojištění neustále roste zájem.

 

 

Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny