Praha, 10. července 2014 – Polovina Čechů (48 %) vyrazí na dovolenou k moři se svými ratolestmi. Každý třetí rodič (29 %) ale doufá, že si děti najdou kamarády a zabaví se samy. Dospělí si chtějí odpočinout a mít více času pro sebe a svého partnera. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury NMS Market Research pro ERV Evropskou pojišťovnu.

Dětské kluby využívá podle našeho průzkumu jen 5 % rodičů. Dvě třetiny těch, kteří jedou na dovolenou s dětmi (65 %), ale uvádějí, že se potomkům chtějí plně věnovat,“ říká manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký. Dovolená je zkouškou i pro partnerské vztahy. Více než polovina Čechů (53 %) tvrdí, že se k sobě na dovolené s partnerem chovají stejně jako doma. Třetina dokonce říká, že dovolená utužuje manželství. Sex je oblíbenou dovolenkovou aktivitou pro 34 % Čechů, spánek pro necelou třetinu českých turistů.

Na dovolené se hádá každý desátý pár

Z průzkumu ale také vyplývá, že 25 % lidí jede na dovolenou bez partnera a vyrazí si raději s kolegy, kamarády, rodiči nebo sami. „Každý desátý pár přiznává, že se na dovolené hádá, a pro každý stý pár je delší pobyt pohromadě dokonce důvodem k rozchodu,“ komentuje výsledky průzkumu Vlastimil Divoký. ERV Evropská pojišťovna také čas od času řeší pojistné události spojené s hádkami. „Manželé středního věku se po 3 dnech dvoutýdenní dovolené ve Španělsku pohádali natolik, že spolu nebyli schopni sdílet dvoulůžkový pokoj. Na recepci žádali výměnu za dva menší pokoje. Hotel byl ale plně obsazen, takže zbytek dovolené strávili na pokoji ve „střídavém režimu“, aby se co nejméně potkávali. Vystresovaná manželka po týdnu potřebovala dozor psychologa, náklady se vyšplhaly na 22.000 korun,“ líčí jednu z příhod Vlastimil Divoký z ERV Evropské.

 

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovnyO ERV Evropské pojišťovně:

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již poosmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.