Datum:

edinburgh-arthurs-seat-panorama

Když se řekne Velká Británie, většina lidí si nepochybně vybaví ikonický Londýn, o němž se obecně říká, že byste ho měli určitě aspoň jednou za život navštívit. Přitom opravdová perla se nachází jen o něco dále směrem na sever. Skotský Edinburgh je poměrně nenápadné město, které vás ale už při první procházce naprosto okouzlí útulnou atmosférou a vřelostí místních obyvatel. Níže najdete několik tipů na TOP 5 míst, která byste při vaší návštěvě určitě neměli minout.

Pravděpodobně byste to nečekali, ale Edinburgh, byť je to hlavní město, je jako stvořený pro milovníky přírody. Úžasným místem, kde si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta, je oblast zvaná Pentland Hills, přilehlá k jedné z tamních rezidenčních čtvrtí. Jedná se o seskupení několika kopců pokrytých pastvinami, na kterých můžete mimo koní vidět i pro Skotsko poměrně typické dlouhosrsté krávy.

Pentland-Hills-dlouhosrstakrava

Pokud si potrpíte na pěkné výhledy, pak byste měli vyrazit také na kopec Arthur’s Seat, odkud se vám naskytne dech beroucí pohled na celý Edinburgh. Nachází se prakticky uvnitř města, proto se nebojte, že byste museli za výhledem někam daleko cestovat.

Arthurs-Seat

Přímo v srdci skotské metropole najdete i další místa, kam se můžete vydat na klidnou odpolední procházku. Jedním z nich je například historická čtvrť Dean Village, která se rozkládá kolem edinburského potoka Leith Waters a představuje oázu klidu uprostřed velkoměsta.

dean-village

Nedílnou součástí cestování je samozřejmě i výborná gastronomie a káva. Na dlouhé procházky centrem je totiž potřeba se pořádně posilnit! V tomto ohledu byste si měli udělat čas a zajít na výběrovou kávu do kavárny Urban Angel, jíž najdete přímo v centru Edinburghu. Přivítá vás nejen voňavé kávové aroma, ale také útulný interiér.

Na výborný brunch, případně oběd, si zase můžete zaskočit do podniku Salt Café, který se nachází v roztomilé čtvrti Morningside. Na jejich avokádový toast budete zajisté ještě pak dlouho vzpomínat.

salt-cafe-edinburgh

Výhodou Edinburghu, oproti třeba Londýnu, je také jeho velikost. Na prohlídku města vám budou bohatě stačit 2-3 dny, na prodloužený víkend je to tedy ideální destinace. Pak už jen zbývá doufat, aby vám přálo občas lehce nevyzpytatelné skotské počasí a mohli jste si váš pobyt naplno užít. 

Teru Menclová

Teru-MenclovaTeru je fotografka, cestovatelka a instagramerka známá jako @teturo_. Pracuje také v oblasti marketingu Instagram & influence, takže může pomáhat jiným lidem, značkám či společnostem propagovat svou práci na sociálních médiích. Její práce se skládá z tvůrčích konzultací, organizování fotografických výstřelů produktů a fotografování.

Pokud jde o osobní práci, ráda se ztrácí v horách a uvažuje o krásných chvílích svobody a divočiny. Proto se její fotografická práce snaží odrážet rovnováhu mezi lidskou duší a přírodním prostředím. Je posedlá květinami, minimalistickým designem, jasnými barvami a ráda dodává svým fotografiím „lidský dotek“.

Její práce byla uvedena v Soffa Magazine a také spolupracovala s mnoha  mezinárodními značkami, jako jsou Adidas, Canon, MVMT, Rains, Red wing a další.

Další články

Kam levně k moři: tipy na levné destinace u moře

Nechcete letos za vaši letní dovolenou dát majlant? Poradíme vám, kam levně k moři do zemí, které vám učarují svými plážemi, nádhernou přírodou a nízkými cenami.

 

Madeira - perla Atlantiku a ostrov pro pěší turistiku

Květinový ostrov, perla Atlantiku a ostrov věčného jara. Tak se říká Madeiře. Toto portugalské souostroví sopečného původu leží uprostřed Atlantiku a je vyhledávanou destinací především pro pěší turistiku.

Madeira-port