Praha, 29. 11. 2023 – Podle aktuálního průzkumu agentury NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu plánují Češi v zimě na horách utratit přibližně stejně peněz jako v loni. Téměř dvě třetiny Čechů, kteří plánují v zimě vyrazit na hory, počítají s výdaji do deseti tisíc korun na osobu. Do dvaceti tisíc necelá třetina. S částkou nad dvacet tisíc korun potom počítá už jen každý desátý lyžař a jsou to především ti, kteří za sněhem vyráží do zahraničí.  

Češi očekávají, že je hory letos vyjdou dráž 

Loňský průzkum ukázal, že celkem 17 % Čechů očekávalo, že jejich útrata bude nižší než v roce 2021. „Z letošního ale vyplývá, že nižší útratu než loni očekávají už jen pouhá 4 %. Ostatní lyžaři očekávají, že je nadcházející lyžařská dovolená vyjde stejně, nebo dokonce dráž než loni,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Lyžaři, kteří za dovolenou utrácí do dvaceti tisíc potom očekávají, že jejich výdaje budou letos zhruba stejné jako loni. Ti, kteří jsou zvyklí utratit za hory dvacet až třicet tisíc, nejčastěji počítají s tím, že letos zaplatí ještě více než loni. Těch je v Čechách ale pouze jedno procento.

Kolik Češi plánují utratit za zimní dovolenou

Kolik Češi utratí za zimní dovolenou

Vlastimil Divoký
Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny