Praha, 22. května 2014 – Češi se na letní dovolené v jídle nijak neomezují. S ambicí zhubnout jede k moři jen 1 % Čechů. Necelé dvě třetiny z nás (63 %) jedí přibližně stejně jako doma. Každý třetí Čech si ale jídlo na dovolené pořádně užije a zpravidla také přibere. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury NMS Market Research pro ERV Evropskou pojišťovnu.

S jídlem souvisí podle statistik ERV Evropské pojišťovny také nejvíce pojistných událostí. Nejčastější nemocí, kvůli které klienti vyhledají lékařskou pomoc, je gastroenteritida. „Důvodem zažívacích potíží je především kvalita pitné vody například v Egyptě. Rizikové jsou zejména nápoje z postmixu nebo led. Na druhou stranu se lidé často přecpávají, v rámci programu all inclusive chtějí ochutnat všechno možné a neuvědomují si, že v horku netrávíme tak rychle,“ říká manažer marketingu a komunikace  ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Většina lidí utratí za dovolenou maximálně 15 tisíc

Většina Čechů je ochotna do své hlavní dovolené investovat kolem 15 000 korun za osobu - 10 000 korun za nákup dovolené a do 5 000 korun jako kapesné. „Z průzkumu vyplývá, že 90 % lidí nedá za dovolenou víc než 20 000 korun na osobu, tři čtvrtiny Čechů si vezmou kapesné do pěti tisíc korun,“ upřesňuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské.
Jednoznačně nejoblíbenější činností na letní dovolené je slunění se a koupání, to dělá po většinu času 27 % Čechů. 40 % z nás kombinuje odpočinek na pláži s výlety do přírody a okolí. 39 % Čechů na dovolené sportuje, pro každého čtrnáctého Čecha je to hlavní náplň dovolené. Celá třetina Čechů se na dovolenou těší kvůli sexu, pro 4 % z nás je pak sex nejoblíbenější dovolenkovou činností.

Čtvrtina Čechů jede na dovolenou raději bez partnera

Více než polovina Čechů (53 %) tvrdí, že se k sobě na dovolené s parterem chovají stejně jako doma. Třetina dokonce říká, že dovolená utužuje manželství. „Z průzkumu ale také vyplývá, že 25 % lidí jede na dovolenou bez partnera a vyrazí si raději s kolegy, kamarády, rodiči nebo sami,“ komentuje výsledky průzkumu Vlastimil Divoký z ERV a dodává: „Každý desátý pár přiznává, že se na dovolené hádá, a pro každý stý pár je delší pobyt pohromadě dokonce důvodem k rozchodu.“

 

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovnyO ERV pojišťovně:

ERV Evropská pojišťovna je součástí největší světové skupiny cestovních pojišťoven, patří do rodiny ERGO a Munich Re, jedné z vedoucích světových zajišťoven. Toto silné mezinárodní zázemí jí umožňuje být i v České republice nositelkou světových trendů ve svém oboru. ERV pojišťovna nabízí nejširší spektrum vysoce kvalitních produktů od pojištění pro individuální jednorázové cesty přes celoroční pojištění až po skupinové pojištění pracovních cest. Již posedmé v řadě byla Asociací českých pojišťovacích makléřů zvolena Pojišťovnou roku v kategorii Specializovaný pojistitel.