Rodiny s dětmi míří na jaře
do zábavních parků v zahraničí

Často při tom zapomínají na cestovní pojištění

Praha, 3. května 2017 – Jaro je konečně tady a řada Čechů vyráží na krátkodobé zájezdy do zahraničí. ČSÚ eviduje za poslední čtyři roky nárůst takových cest o 24 %. Pro rodiny s dětmi jsou letos trendem výlety do zábavních parků u našich sousedů. U cest na vlastní pěst autem ale roste počet lidí, kteří zapomínají na cestovní pojištění. Podle údajů ERV Evropské pojišťovny bez něj vyjede 17 % Čechů. Jaké zábavní parky jsou pro děti NEJ?

Německo

Playmobil Fun Park
Vstupem do Playmobil Fun Parku se jako mávnutím kouzelného proutku ocitnete v oživlém světě oblíbených figurek Playmobil. Celý zábavní park je jedno velké dětské hřiště. Děti si tak užijí nekončící zábavu, jako například lezení, skákání, houpání, šplhání. Malé princezny mohou navštívit zámek. Pro piráty je připravené jezero i se sedmnáctimetrovou lodí a desítky dalších atrakcí. Rodiče se zde vrátí do svých dětských let, jelikož figurky Playmobil jsou velice podobné našim „Igráčkům“, se kterými si hrál téměř každý z nich.

LEGOLAND
Na návštěvu jednoho ze čtyř Legolandů na světě jsou zapotřebí dva dny. Na rozloze 26 fotbalových hřišť se nachází více než 50 atrakcí, které dětem i dospělým vyrazí dech. Pro děti je to splněný sen, kdy si zahrají na rytíře, kosmonauta, pilota či princeznu. Dospělí se mohou kochat neuvěřitelnými zmenšenými stavbami
z oblíbené stavebnice. Tatínkové ocení zejména část, ve které si mohou vyzkoušet technickou divizi Lego Technics.

Bayern-Park
V Bayern-Parku se zabaví celá rodina. Pro menší děti jsou připraveny různé typy skákadel, šplhací atrakce, skluzavky i menší horské dráhy, na kterých mohou jezdit pod dohledem rodičů. Pro vyznavače klidnější zábavy nabízí park projížďku kolesovým parníkem po jezeře. Celkově zde naleznete více než 80 atrakcí, na kterých se vyřádí i teenageři. Po vyčerpávajícím dnu plném zábavy si celá rodina může odpočinout v relaxačních zónách
a ochutnat tradiční bavorské speciality.

Rakousko

Familypark Neusiedlersee
Největší rakouský zábavní park je skvělé místo i pro ty nejmenší děti. Celý areál je rozdělený na čtyři tematické části, které nabízí vyžití a množství zábavy – dráhové atrakce, kolotoče, divadelní představení. I nemožné se zde stává skutečností, mimo klasické atrakce tak mohou děti vyzkoušet závodění na létajících rybách, létaní
v balónu, řízení kamionu nebo se třeba houpat v obří vodní kačence na vodě.

Slovensko

Tatralandia Holiday Resort
Slovensko je u Čechů velmi oblíbené. V minulém roce ho navštívilo více než 830 tis. z nás. Tatralandie je největší celoroční areál ve střední Evropě a nabízí téměř nekonečné vyžití. Celkem zde návštěvníci naleznou
14 bazénů, 28 tobogánů a skluzavek. Pro milovníky mořských korzárů se zde nachází i Ostrov pirátů z Karibiku. Ubytovat se můžete v jednom ze 155 bungalovů a apartmánů. To vše s výhledem na Tatry.

Cestovní pojištění pro klidnou dovolenou

Na víkendové cesty do zahraničí se většina lidí vydává autem na vlastní pěst a často zapomíná na cestovní pojištění, které chrání nejen před úrazem nebo zloději, ale kryje také odpovědnost za škody způsobené třetí osobě. Během celodenního skotačení dětí v zábavním parku tu a tam k nějakému úrazu prostě dojde. Rodiče by také měli dávat pozor na pitný režim svých ratolestí a dbát na ochranu před sluncem. Se zvýšenou aktivitou dětí může totiž dojít k přehřátí organismu. „Velmi důležité také je, aby si lidé uvědomili, že většinu samotné cesty autem či autobusem stráví již v zahraničí, kde je cestovní pojištění dnes již nezbytné,“ upozorňuje Vlastimil Divoký. Pojištění lze snadno sjednat online během několika minut. Navíc pro děti do 18 let získáte u ERV Evropské automaticky slevu 50 %.

Právě pro krátké víkendové výlety do okolních zemí je optimálním řešením celoroční cestovní pojištění.
V kombinaci s hlavní letní dovolenou nebo třeba zimním lyžováním v Alpách se vám určitě vyplatí. „Výhodou je, že člověku odpadne starost s administrací a sjednáváním pojištění před každou cestou. Současně celoroční pojištění šetří peníze, neboť jeho cena odpovídá zhruba třem jednorázovým pojištění,“ říká Vlastimil Divoký.
Pokud se do zahraničí vydáte s cestovní kanceláří, odborníci na cestovní pojištění jej doporučují sjednat současně s pořízením zájezdu. Klient tak získá ochranu, která přesně odpovídá typu dané cesty.

Vlastimil Divoký,
Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny