Pojistit online

Proč se pojistit právě u nás?

Cestovní pojištění není o limitech v tabulkách, ale o službách poskytnutých v nouzi. My jako specialisté víme, co je pro Vás opravdu důležité, a právě proto se na nás obrací více jak 1 milion klientů ročně. Naše připojištění zimních sportů se hodí pro případ jakékoliv nehody na sjezdovce včetně odpovědnosti za škodu. Zajistíme převoz vrtulníkem, kvalitní ošetření v ověřené nemocnici i případný převoz domů.

Pro koho je pojištění vhodné?

Naše připojištění zimních sportů se hodí pro:

 • Lyžaře,
 • běžkaře,
 • snowboardisty a
 • všechny ostatní druhy aktivní zimní dovolené.


Jaké jsou hlavní výhody pojištění?

Připojištění zimních sportů kryje všechny typy nehod na svahu a bez spoluúčasti. Zahrnuje:

 • Pojištění léčebných výloh,
 • asistenční služby včetně převozu vrtulníkem,
 • úrazové pojištění pro případ trvalých následků či úmrtí,
 • krádeže či poškození zimního vybavení a dalších zavazadel,
 • náklady na nájem náhradního vybavení,
 • prodloužení pobytu kvůli lavině
 • odpovědnost za škodu na zdraví či majetku třetích osob.


Jaké jsou další výhody?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali kvalitní a adekvátní péči. Proto už více než 100 let pracujeme na tom, abychom nabídli:

 • Unikátní síť center pomoci na všech kontinentech,
 • registr 50 tisíc ověřených lékařských zařízení,
 • vlastní česky hovořící nonstop asistenční službu,
 • bezkonkurenčních 7 dní na vyřízení škody.

Jednoduché a řešení na míru

Připojištění zimních sportů si jednoduše pořídíte jako rozšíření jednorázového pojištění SingleTrip. Pokud cestujete alespoň 3x ročně, vyplatí se Vám sjednat si cestovní pojištění  MultiTrip na celý rok. Kromě toho, že ušetříte peníze, nebudete před každou cestou muset myslet na to, že je potřeba sjednat pojištění. S námi můžete cestovat bez starostí.
Rozšiřte si pojištění také o připojištění Storna pro případ, že byste byli nuceni letenku, ubytování nebo zájezd náhle zrušit. Zaplatíte 5% z ceny zájezdu nebo jednotlivých cestovních služeb. Maximální cena služeb, které pojistíme, je 500 000 Kč na pojistnou smlouvu, resp. rodinu nebo spolucestující. Pojištění musíte sjednat do 3 pracovních dnů od uhrazení první cestovní služby (u cesty typu „last minute“ v den úhrady služeb).
Víte, že...?
Za zimními radovánkami se vydává každoročně více jak 56 % Čechů a až 17 % z nich vyráží do zahraničí bez komerčního pojištění? Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu NMS Research pro naši společnost v roce 2021. Evropský průkaz pojištěnce (EHIC karta) ale na hory nestačí. Platí jen ve státem provozovaných zařízeních, nezahrnuje asistenční služby, transport vrtulníkem ze sjezdovky, převoz do nemocnice ani zpět do Česka. Škody ze zimních sportů se navíc šplhají až do milionů korun. Mezi nejčastější úrazy při lyžování patří zranění kolene (40%), na snowboardu pak úrazy zápěstí a paže (28%).

Nejčastější úrazy na lyžích (dle četnosti výskytu)Náklady
Ambulantní ošetření poranění kolenních vazů108 000 Kč
Ambulantní ošetření vykloubeného ramene54 000 Kč
Ambulantní ošetření naražených žeber25 000 Kč
Jednodenní hospitalizace s otřesem mozku109 000 Kč
Operace komplikované nebo otevřené zlomeniny400 000 Kč
Ambulantní ošetření zlomené ruky27 000 Kč
Úraz krční páteře1 000 000 Kč

Nejčastější dotazy

Vaše cestovní pojištění se vždy vztahuje na běžné rekreační a plážové sporty a pobyt či pohyb v nadmořské výšce do 3 500 m n. m. Více o klasifikaci sportů se dozvíte pod odkazem níž.

Více informací

Máme vlastní česky hovořící specializovanou asistenční službu, na kterou můžete volat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Osobně prověřujeme zdravotnická zařízení v turistických letoviscích, takže s námi máte jistotu, že o Vás bude vždy dobře postaráno. V partnerských nemocnicích navíc často nebudete muset ani nic platit, stačí jen podepsat účet. Díky mobilní aplikaci Moje Evropská s sebou nemusíte vozit žádné zbytečné papíry, kartičku cestovního pojištění máte při ruce. Naše pojistné podmínky jsou srozumitelné, takže se nemusíte bát je číst. V případě, že máme veškeré potřebné dokumenty, vyřídíme Vaši škodu většinou do 7 pracovních dnů. V období nejvyššího náporu letních škod (červenec - říjen) může vyřízení škodní události trvat bohužel i několik týdnů. Děkujeme za pochopení.

Více informací

Některé z karet obsahují pouze úrazové pojištění, v převážné většině nejsou limity pojistného plnění příliš vysoké a u léčebných výloh se vyskytuje vysoká spoluúčast (až ve výši 5 000 Kč). Většinou neobsahuje pojištění storna a dalších rizik spojených s cestováním. Spoléháte-li na pojištění v rámci platebních karet, pečlivě si ověřte. co zahrnuje a na koho se vztahuje.

Více informací

V EU (a také v Norsku, Lichtenštejnsku, na Islandu a ve Švýcarsku) máte nárok na nezbytnou zdravotní péči během Vašeho pobytu v zahraničí. Nejedná se však o péči bezplatnou, takže ve většině případů neušetříte. Můžete navštívit pouze státní zdravotnická zařízení a Vaše zdravotní pojišťovna za Vás uhradí pouze tolik, kolik běžně hradí lokální zdravotní pojišťovny. Stejně jako místní budete muset uhradit spoluúčast, která je na české poměry většinou vysoká. Vše si budete muset zařídit v zahraničí sami, kartička totiž nezahrnuje asistenční služby nebo náklady na převoz do ČR.

Více informací

Pojištění si můžete sjednat pouze pro cesty z České republiky do zahraničí a vztahuje se vždy jen na události, ke kterým došlo v oblasti, pro niž bylo sjednáno (Evropa nebo svět). Zkontrolujte si proto, do kterého tarifu pojištění patří země, do které chcete cestovat!

Více informací