Po 26 letech na základě dohody s akcionáři odcházejí z vedení ERV Evropské pojišťovny předseda představenstva Vladimír Krajíček a člen představenstva Ondřej Rušikvas. Novým generálním ředitelem ERV Evropské se od dubna 2019 stane Libor Dvořák a funkci obchodního ředitele od ledna převezme Štěpán Landík.

JUDr. Vladimír Krajíček založil v roce 1992 spolu s dánskou Europaeiske první specializovanou cestovní pojišťovnu u nás, tehdy ještě pod názvem Evropské Cestovní Pojištění. V jejím čele působil nepřetržitě 26 let a v posledních letech v rámci koncernu odpovídal také za rozvoj sesterských pojišťoven v Polsku, Rusku a na Ukrajině. Stál rovněž u vzniku České asociace pojišťoven, kde byl do roku 2012 členem prezidia. Mgr. Ondřej Rušikvas se jako jeden z prvních zaměstnanců nemalou měrou na rozvoji Evropské podílel a v roce 1999 převzal v rámci představenstva odpovědnost za obchod a marketing.

”Od počátku jsme chtěli naplnit vizi specializované pojišťovny s nejvyšší kvalitou služeb a co nejlepší péčí o klienty kdekoli v zahraničí. Takové zaměření mělo a má hluboký smysl i jedinečný přesah, který nás bavilo rozvíjet a posouvat dál. Máme radost, že se to podařilo a že je na co navazovat,” hodnotí Vladimír Krajíček.

Za dlouholetého působení obou manažerů si Evropská v cestovním pojištění vydobyla pevnou pozici leadra trhu, který určuje jeho trendy a je respektovaným hráčem s hlubokou znalostí problematiky cestování. S více než milionem pojištěných ročně a obratem přes 600 mil. Kč je již několik let v řadě jedničkou v oboru. Spolupracuje s 8 z 10 největších cestovních kanceláří v zemi a významný tržní podíl má rovněž v pojištění pracovních cest.

Ing. Libor Dvořák nastoupil již během studií pražské VŠE do Hasičské vzájemné pojišťovny, kde působil naposledy jako finanční ředitel. Na stejnou pozici přešel v roce 2002 do Evropské, kde je od května 2009 rovněž členem představenstva.

Ing. Štěpán Landík absolvoval Národohospodářskou fakultu VŠE. V Evropské pracuje od roku 2000, v roce 2014 se stal členem představenstva zodpovědným za likvidaci škod, správu pojištění a klientské centrum. Nově bude odpovídat také za obchod a marketing společnosti.

Nové dvoučlenné představenstvo se ujme funkce po výroční valné hromadě společnosti na konci března 2019.

 

Vlastimil Divoký,
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny