Datum:

Chcete spojit dovolenou s vaším koníčkem? Chcete vidět poklady z automobilové historie? Vybrali jsme pro vás ta nejzajímavější místa, kde vám budou nad krásnými vozy oči přecházet.

Vintage Ferarri červené auto veterán

Museo Nazionale dell’Automobile v Itálii

V Turíně v severní Itálii najdete sbírku téměř 200 automobilů od 80 různých značek. Muzeum se zaměřuje na závodní auta, takže se těšte na vozy Lancia, Alfa Romeo, Cisitalia, FIAT, Lamborghini, Maserati, Isotta Fraschini, Autobianchi a Ferrari. V Museo Nazionale dell´Automobile můžete také vidět repliku parního vozu Nicolase Cugnota. Ten vytvořil první samohybné mechanické vozidlo v roce 1769 a už tehdy se mu říkalo automobil.
 
Alfa romeo závodnické auto muzeum v Itálii

Autoworld v Belgii

Toto je jedno z mála automobilových muzeí v historickém centru velkoměsta, leží přímo v Bruselu. Autoworld má pestrou sbírku více než 250 historických evropských a amerických vozů od konce 19. století až do 70. let 20. století. Je plný klasických aut a nabízí fantastickou sbírku historických automobilů - Alfa Romeo 8C, Dodge Viper SRT, Porsche Slant Nose, Amphicar, Ferrari Testarossa, BMW 3000 CS a Lotus Elan. Na vlastní oči tam uvidíte návrh vozu, ze kterého později vzniklo Audi A2. V muzeu je obchod s více než 3 000 modely aut, takže si doma připravte místo a s sebou vezměte kartu nebo hotovost.
 
Automobilové muzeum v Belgii

Automuseum Prototyp Hamburg v Německu

Toto muzeum se zaměřuje hlavně na poválečné německé závodní automobily. Nachází se v hamburské čtvrti Speicherstadt a bylo otevřeno v roce 2008. Můžete tam vidět raritu - Porsche Type 64, předchůdce milované 356. Postavili se pouze tři Type 64 a nacisté je použili na propagandistický závod z Berlína do Říma. Vystavené auto je jedním ze dvou, která se dochovala. Uvidíte první závodní vozidlo F1 poháněné Michaelem Schumacherem - Jordan F1 191 - a originální simulátor jízdy Porsche 356. Automuseum Prototyp Hamburg má také krásnou výstavu fotek a dochované nákresy dnes už ikonických reklam Volkswagen.
 
Auto muzeum v Německu

Louwman Museum v Nizozemí

Toto je jedno z nejlepších muzeí aut na světě. Jedná se o nejstarší soukromou sbírku automobilů sestavenou dvěma generacemi rodiny Louwmanů. Byla založená v roce 1934 nákupem tehdy dvacet let starého Dodge, který je nyní součástí expozice. Užijete si skvělá auta jako předválečné závodní auto Lagonda, ohromující roadster BMW 328, Lancia Astura Pininfarina, několik Bugatti, Maserati, 1932 Ford Deuce Kupé hot rod i Trabant. Lowman Museum má jednu z nejrozsáhlejších sbírek miniaut na světě.
 
Automobilové muzeum v Nizozemsku, Holandsku

Cité de l’automobile ve Francii

V tomto muzeu najdete 520 automobilů od 98 značek. Je právem hrdé na největší sbírku Bugatti na světě se 123 vozidly. Tu vytvořili bratři Hans a Fritz Schlumpf, švýcarští textilní podnikatelé pocházející z Itálie, kteří je sbírali. Ze sedmi Bugatti Royal vlastní muzeum Cité de l´Automobile hned tři z nich. V 70. letech 20. století byli bratři Schlumpfové nuceni opustit Francii, jejich sbírka aut tvoří základ tohoto muzea. Výstava je rozdělená do 3 hlavních sekcí - Motorcar Experience, Motor Racing a Motorcar Masterpieces. Nechybí ani první parní vozidla.
 
Muzeum starých automobilů Francie


Do kterého z muzeí byste se rádi podívali? Ať už tam pojedete autem, nebo poletíte, myslete na kvalitní cestovní pojištění. Vy cestujete. My se staráme.

Zdroje:simplypetrol.com, wikipedia.org, tripadvisor.com 

Další články

Egypt – kam jít šnorchlovat a kde je nejlepší začít s potápěním?

Dovolená ve společnosti pestrobarevných mořských živočichů, korálových útesů a podmořských skalních útvarů. Kde jsou ty nejlepší místa pro potápění v Egyptě?

potapeni-egypt

Kam cestovat, pokud milujete auta?

Chcete spojit dovolenou s vaším koníčkem? Chcete vidět poklady z automobilové historie? Vybrali jsme pro vás ta nejzajímavější místa, kde vám budou nad krásnými vozy oči přecházet.  

auto-muzea