Příroda v Kanadě
9. 10. 2015

Kanada je zemí, ve které se mísí ryzost a nespoutanost původních obyvatel s konzumními vlivy amerického životního stylu. Kanada nabízí nejenom monumentálnost velkoměst, ale i úchvatnou přírodu.

Na své dovolené jeden den nasáváte atmosféru uspěchaného Toronta a druhý den lovíte lososy ¬na západě Kanady. Ať už se vydáte na dobrodružnou cestu panenskou přírodou nebo do džungle kanadských metropolí, nezapomeňte si včas sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Chcete-li letět do Kanady, naplánujte svou cestu s dostatečným předstihem. A to nejenom kvůli vízu, ale zejména kvůli letenkám, kdy se cena za zpáteční letenku může pohybovat kolem 8 až 12 tisíc.

Co vědět před cestou do Kanady

5 tipů, na co nezapomenout:

- cestovat s platným pasem s datovou schránkou se strojově čitelnou zónou
- mít zakoupenou i zpáteční jízdenku
- vyřídit si včas vízum
- disponovat platným cestovním pojištěním
-  uložit si kontakt na české velvyslanectví, které sídlí v Ottawě
(251 Cooper Street / Ottawa / tel.: +1613/5623875, linka 11 / email: ottawa@embassy.mzv.cz)

Vancouver

Pokud plánujete cestu maximálně na 90 dní, nemusíte žádat o vízum. Od 15. 3. 2016 bude však pro letecké cesty do Kanady vyžadována cestovní registrace eTa.  Jakmile budete schváleni, získáte platnost eTa na 5 let nebo do vypršení platnosti pasu, se kterým jste o registraci žádali. Při další cestě do Kanady, v tomto vymezeném období, se tak nebudete muset znovu registrovat.

Další typy víz:
1. Studentská víza – pro studium v Kanadě delší než 6 měsíců
2. Working Holiday víza – nejrozšířenější tip víz s pracovním povolením pro mladé lidi ve věku 18 až 35 let
3. Pracovní víza – ve většině případů možné získat pouze na základě pracovní nabídky od kanadského zaměstnavatele

Cestovní pojištění do Kanady

Náklady na zdravotní péči jsou v Kanadě oproti ČR několikanásobně vyšší. Proto se vám nemusí vyplatit cestovat. bez kvalitního cestovního pojištění, ať už jedete do Kanady na krátkou dovolenou, pracovně nebo studovat.

Cestovní pojištění kryje následující náklady:

- ambulantní lékařské ošetření
- předepsané léky a zdravotnický materiál
- léčbu, diagnostiku a lékařsky neodkladnou operaci
- hospitalizaci
- zubní ošetření
- převoz do ČR
- převoz tělesných ostatků

Snowboardistka

Počítejte s tím, že za zdravotní péči musíte zaplatit na místě a to v hotovosti, kartou nebo cestovním šekem. I proto jste před cestou do Kanady prověřováni, zda disponujete dostatečným finančním kapitálem. Po návratu zpět do ČR vám pojišťovna náklady proplatí, proto si pečlivě uchovejte veškeré doklady.

Plánujete-li sjíždět divokou řeku, oddávat se vysokohorské turistice nebo dalším adrenalinovým sportům, nezapomeňte na připojištění rizikových sportů. A v případě, že se v Kanadě zdržíte delší dobu, můžete si sjednat speciální cestovní pojištění na 6, 9 nebo 12 měsíců.


Zdroj: ERV Evropská pojišťovna

Silvestr se blíží a je ten správný čas si vybrat, kde ho oslavíte. Proto jsme pro vás připravili 5 tipů v Evropě a 5 ve světě, o kterých se v cestovatelských kruzích šeptá, že tam bude letos výjimečná novoroční oslava. 10, 9, 8,… Pojďme na to, než odbije půlnoc.

26. 12. 2018
Nejlepší oslavy Silvestra

Náš výběr nevšedních hotelů světa ve vás probudí chuť opět objevovat. Přehodnoťte záměr vašich cest a proměňte výběr ubytování z nutné součásti vaší dovolené na hlavní cíl.

11. 4. 2018
nejbizarnejsi-hotely-sveta-1b