Datum:

Inspekční tým s egyptskými partnery před osvědčenou Europa Clinic Hurghada (druhý zprava MUDr. Wael A. Hafeez)
19. 4. 2017

Věděli jste, že jednou z důležitých činností cestovní pojišťovny, jako je ta naše, je prověřování kvality zdravotnických zařízení v nejvytíženějších turistických destinacích? Náš tým odborníků se nedávno vrátil z inspekční cesty po Egyptě, kde se zaměřil na českým turistům dobře známou Hurghadu a jižněji položené rozvíjející se letovisko Marsa Alam.

Egypt je dlouhodobě nejnavštěvovanější destinací na pobřeží Rudého moře, hojně vyhledávanou českými turisty. Přestože v minulosti byla Čechy okupována zejména Hurghada, v poslední době se dere na výsluní jižněji položená oblast Marsa Alam. Tato dříve malá rybářská víska má v rukávu více trumfů, za zmínku ale stojí zejména možnosti potápění u místních korálových útesů. Můžete zde prožívat svou dovolenou snů....dokud vás např. nerozbolí břicho.

Jaké jsou zdravotní problémy turistů v této oblasti

Je potřeba říci, že valnou většinu zdravotních trablů našich klientů v této oblasti a Egyptě obecně obstarají nemoci zažívacího ústrojí, a že jen asi 1 % z těchto případů je spojené s hospitalizací. Pro tyto obtíže je celá řada příčin. Jednak jsme v Africe, kde jsou obecně jiné hygienické podmínky, jiná kvalita vody a zcela odlišná skladba stravy. Není bez zajímavosti, že Egypťan má obdobné problémy, cestuje-li do Evropy :)
K této situaci paradoxně přispívají i tolik oblíbené All Inclusive programy, v rámci kterých našinec ochutná doslova vše. A kolikrát se i přejí v obavě, že by nějaká místní specialitka již zítra v nabídce nemusela být. Právě na tomto „syndromu“ se shodují jak místní lékaři, tak třeba i delegáti cestovních kanceláří, kteří zde delší dobu působí.

Standardní pokoj v Al Haya Hospital
Standardní pokoj ve velmi dobře hodnocené Al Haya Hospital

Spolupráce pro rychlou a kvalitní zdravotnickou pomoc

Aby naši klienti dostali v případě zdravotních nesnází tu nejlepší možnou péči, neobejde se to bez maximální koordinace postupu naší asistenční služby, partnerských zdravotnických zařízení a lékařů v místě pobytu a delegátů cestovních kanceláří. Snažíme se nastavit taková pravidla spolupráce, která by našim klientům v případě potřeby zajistila okamžitě dostupnou kvalitní a hlavně prověřenou lékařskou péči.
Asi nemá cenu se na tomto místě pouštět do detailního rozboru kvality všech navštívených nemocnic a lékařů. Faktem ale je, že jejich úroveň je velmi různá. O to důležitější je pro nás vědět o těch kvalitních, do kterých naše klienty v rámci shora popsané spolupráce spolehlivě směrujeme.

Jak si co nejrychleji zajistit prověřenou zdravotnickou pomoc

V případě potíží je nejlepší okamžitě volat naši nonstop asistenční službu, která pro vás zajistí vše potřebné. Poradí, nebo vás přímo nechá dovézt, do zdravotnického zařízení v blízkém okolí se zaručeně kvalifikovaným personálem, odpovídající úrovní čistoty a také dostatečným technický vybavením. Výhodou a hlavním cílem takovéto „navigace“ našich klientů k našim lékařským zařízením je záruka kvality. Fakt, že v tomto případě nemusíte nic platit, protože si náklady na vaše ošetření vypořádáme přímo s nemocnicí a i telefonní hovor s asistenční službou vám proplatíme, určitě také oceníte :)

Milý a profesionální personál - Thebe Hospital
Milý a profesionální personál ve velmi pěkné a dobře vybavené Thebe Hospital

Jak je to s hotelovými lékaři

Obecným pravidlem je se hotelovým lékařům pokud možno vyhnout. Mohou být totiž často velmi drahou a přitom méně kvalitní volbou, zejména s ohledem na jejich praxi či atestaci.

Jak je to s delegáty cestovních kanceláří

Pro ty z vás, kteří cestujete s cestovní kanceláří, by měl být delegát osobou, na kterou se během vaší dovolené můžete s důvěrou obrátit o pomoc. V případě starostí se zdravím je však opět spolehlivější a hlavně rychlejší volbou kontaktovat přímo asistenční službu.  Řada delegátů jsou sice profíci, kteří pravidelně absolvují školení, která naše pojišťovna pořádá ve spolupráci s cestovními kancelářemi, a jsou tudíž schopni dobře poradit. Jsou však vždy jenom prostředníkem a dá se říci i zbytečným mezikrokem v cestě za rychlou a kvalitní pomocí.

Hyperbarická komora v Port Ghalib Hospital
Hyperbarická komora v nadstandardně vybavené, avšak poměrně drahé Port Ghalib Hospital. Komora je využívána pro léčbu dekompresní nemoci u potápěčů.

Situace se zlepšuje

V poslední době se nám daří stále více klientů se zdravotními problémy přivést k ošetření do kvalitních prověřených zdravotnických zařízení. Je to pro nás jednoznačně potvrzením toho, že se nám daří koordinovat postupy s cestovními kancelářemi a partnerskými subjekty v místech pobytu, a že naši klienti, pokud včas kontaktují naši asistenční službu, jsou spolehlivě posílání za tou nejlepší lékařskou péčí.

Stejně jako je pro naši pojišťovnu výzvou udržovat vysoký standard poskytovaných služeb, tak i v oblasti mapování úrovně zdravotní péče po celém světě neusínáme na vavřínech. Snažíme se neustále sledovat měnící se prostředí v jednotlivých turistických destinacích, mít co největší přehled a správně reagovat. Jedině tak zajistíme, že s námi budete nadále rádi cestovat.

Vaše ERV Evropská

Autor:     LFI/ERV
Zdroj:     ERV

Na půli cesty mezi Jaderským mořem a Julskými Alpami leží 3 vinařské oblasti slovinského regionu Přímoří (Primorska). A protože ve Slovinsku asi není možné ochutnat víno, které by nebylo dobré – bez ohledu na jeho cenu, vydejme se sem na výlet za poznáváním vín. 

8. 9. 2021
Cesta mezi vinicemi ve tvaru srdce, Slovinsko

Chcete se podívat do největšího státu na Zemi s rytmy samby, deštnými pralesy a slavnou sochou Ježíše? Brazílie je skvělá pro milovníky exotiky, kultury, sportu, historie, odpočinku na plážích i dobrodruhy. 

23. 6. 2022
Tukan brazilský