Datum:

team

Věděli jste, že jednou z důležitých činností cestovní pojišťovny, jako je ta naše, je prověřování kvality zdravotnických zařízení v nejvytíženějších turistických destinacích? Náš tým odborníků se nedávno vrátil z inspekční cesty po Egyptě, kde se zaměřil na českým turistům dobře známou Hurghadu a jižněji položené rozvíjející se letovisko Marsa Alam.

Egypt je dlouhodobě nejnavštěvovanější destinací na pobřeží Rudého moře, hojně vyhledávanou českými turisty. Přestože v minulosti byla Čechy okupována zejména Hurghada, v poslední době se dere na výsluní jižněji položená oblast Marsa Alam. Tato dříve malá rybářská víska má v rukávu více trumfů, za zmínku ale stojí zejména možnosti potápění u místních korálových útesů. Můžete zde prožívat svou dovolenou snů....dokud vás např. nerozbolí břicho.

Jaké jsou zdravotní problémy turistů v této oblasti

Je potřeba říci, že valnou většinu zdravotních trablů našich klientů v této oblasti a Egyptě obecně obstarají nemoci zažívacího ústrojí, a že jen asi 1 % z těchto případů je spojené s hospitalizací. Pro tyto obtíže je celá řada příčin. Jednak jsme v Africe, kde jsou obecně jiné hygienické podmínky, jiná kvalita vody a zcela odlišná skladba stravy. Není bez zajímavosti, že Egypťan má obdobné problémy, cestuje-li do Evropy :)
K této situaci paradoxně přispívají i tolik oblíbené All Inclusive programy, v rámci kterých našinec ochutná doslova vše. A kolikrát se i přejí v obavě, že by nějaká místní specialitka již zítra v nabídce nemusela být. Právě na tomto „syndromu“ se shodují jak místní lékaři, tak třeba i delegáti cestovních kanceláří, kteří zde delší dobu působí.

Standardní pokoj v Al Haya Hospital
Standardní pokoj ve velmi dobře hodnocené Al Haya Hospital

Spolupráce pro rychlou a kvalitní zdravotnickou pomoc

Aby naši klienti dostali v případě zdravotních nesnází tu nejlepší možnou péči, neobejde se to bez maximální koordinace postupu naší asistenční služby, partnerských zdravotnických zařízení a lékařů v místě pobytu a delegátů cestovních kanceláří. Snažíme se nastavit taková pravidla spolupráce, která by našim klientům v případě potřeby zajistila okamžitě dostupnou kvalitní a hlavně prověřenou lékařskou péči.
Asi nemá cenu se na tomto místě pouštět do detailního rozboru kvality všech navštívených nemocnic a lékařů. Faktem ale je, že jejich úroveň je velmi různá. O to důležitější je pro nás vědět o těch kvalitních, do kterých naše klienty v rámci shora popsané spolupráce spolehlivě směrujeme.

Jak si co nejrychleji zajistit prověřenou zdravotnickou pomoc

V případě potíží je nejlepší okamžitě volat naši nonstop asistenční službu, která pro vás zajistí vše potřebné. Poradí, nebo vás přímo nechá dovézt, do zdravotnického zařízení v blízkém okolí se zaručeně kvalifikovaným personálem, odpovídající úrovní čistoty a také dostatečným technický vybavením. Výhodou a hlavním cílem takovéto „navigace“ našich klientů k našim lékařským zařízením je záruka kvality. Fakt, že v tomto případě nemusíte nic platit, protože si náklady na vaše ošetření vypořádáme přímo s nemocnicí a i telefonní hovor s asistenční službou vám proplatíme, určitě také oceníte :)

Milý a profesionální personál - Thebe Hospital
Milý a profesionální personál ve velmi pěkné a dobře vybavené Thebe Hospital

Jak je to s hotelovými lékaři

Obecným pravidlem je se hotelovým lékařům pokud možno vyhnout. Mohou být totiž často velmi drahou a přitom méně kvalitní volbou, zejména s ohledem na jejich praxi či atestaci.

Jak je to s delegáty cestovních kanceláří

Pro ty z vás, kteří cestujete s cestovní kanceláří, by měl být delegát osobou, na kterou se během vaší dovolené můžete s důvěrou obrátit o pomoc. V případě starostí se zdravím je však opět spolehlivější a hlavně rychlejší volbou kontaktovat přímo asistenční službu.  Řada delegátů jsou sice profíci, kteří pravidelně absolvují školení, která naše pojišťovna pořádá ve spolupráci s cestovními kancelářemi, a jsou tudíž schopni dobře poradit. Jsou však vždy jenom prostředníkem a dá se říci i zbytečným mezikrokem v cestě za rychlou a kvalitní pomocí.

Hyperbarická komora v Port Ghalib Hospital
Hyperbarická komora v nadstandardně vybavené, avšak poměrně drahé Port Ghalib Hospital. Komora je využívána pro léčbu dekompresní nemoci u potápěčů.

Situace se zlepšuje

V poslední době se nám daří stále více klientů se zdravotními problémy přivést k ošetření do kvalitních prověřených zdravotnických zařízení. Je to pro nás jednoznačně potvrzením toho, že se nám daří koordinovat postupy s cestovními kancelářemi a partnerskými subjekty v místech pobytu, a že naši klienti, pokud včas kontaktují naši asistenční službu, jsou spolehlivě posílání za tou nejlepší lékařskou péčí.

Stejně jako je pro naši pojišťovnu výzvou udržovat vysoký standard poskytovaných služeb, tak i v oblasti mapování úrovně zdravotní péče po celém světě neusínáme na vavřínech. Snažíme se neustále sledovat měnící se prostředí v jednotlivých turistických destinacích, mít co největší přehled a správně reagovat. Jedině tak zajistíme, že s námi budete nadále rádi cestovat.

Vaše ERV Evropská

Autor:     LFI/ERV
Zdroj:     ERV

Další články

Příběh profi mountainbikera a jeho nehody v Mexiku.

Příběh profi mountainbikera a jeho zlomené ruky na festivalu v Mexiku.

Jak si užít mezipřistání v Asii - Dubaj, Singapur, Bangkok, Hong Kong

Už jste někdy uvízli na letišti a koukali z oken s přáním, jaké by to bylo ho moci opustit a prozkoumat nejbližší město? Připravte se s naším článkem na mezipřistání v Asii - od víz, po dopravu z letiště a zpět, památky i tipy, když byste náhodou nechtěli z letiště vytáhnout ani paty.