Datum:

moraine-lake-sunrise-683

Pro druhou největší zemi světa je rok 2017 plný příležitostí k oslavám. Podívejte se s námi na všechna významná výročí a s nimi spojená lákadla, proč se do země javorového listu vydat právě tento rok.

V článku o cestovatelských trendech pro rok 2017 jsme vám krátce přiblížili, proč se do Kanady vypravit. Zde jsou důvody k návštěvě popsané podrobněji a přidali jsme k nim i užitečné tipy na program, aplikace a volné vstupenky.

Oslavte 150 let Kanady

Tato země bere oslavu své nezávislosti vážně a slavit bude po celý rok ve velkém. Kanada získala svou nezávislost na Velké Británii mírovou cestou v roce 1867 Zákonem o Britské Severní Americe. Právě díky tomuto výročí můžete letos navštívit všechny kanadské národní parky výjimečně zcela zdarma. Díky 2017 Parks Canada Discovery Pass budete mít volné vstupy do národních parků, do národních mořských chráněných oblastí a dokonce i na historické památky v celé Kanadě. Pass je možné si objednat online před cestou.

K oslavám výročí Kanada připravila 150 kulturních, gastronomických, historických, sportovních a poznávacích akcí. Abyste o nich měli přehled kdykoli a kdekoli, můžete si stáhnout praktickou aplikaci zvanou Passport 2017, kterou připravila kanadská vláda a se kterou budete vědět o všem. Pokud nemůžete akce zažít na vlastní kůži, můžete je sledovat pohledem sportovců, hudebníků, vědců a dalších ze 150 ambasadorů, kteří na sociálních sítích sdílí nejnovější momentky a postřehy. Na Facebooku a Twitteru najdete oslavy pod hashtagy (klíčovými slovy) #Canada150 a #OnThisDay.

Zažijte 375. narozeniny Montrealu

Montreal je druhé největší frankofonní město na světě a druhé největší město v Kanadě. Letos si připomíná 375 let od chvíle, kdy do něj vstoupili francouzští misionáři. Při té příležitosti vzkazuje Montreal svým sousedům, New Yorku a Torontu, že bude letos hlučný. Po celý rok se v něm budou konat koncerty, festivaly, výstavy, ohňostroje a další události. Město si bude na jedné straně připomínat mnoha akcemi historii, například projektem s názvem Neighbourhoods come alive for the 375th se zaměří na jednotlivé části města a na příběhy lidí v průběhu staletí. Na druhé straně bude zpříma koukat do budoucnosti a navrhovat svou podobu pro dalších 25 let. Oslavy budou vrcholit 17. května, kdy se slaví den založení Montrealu. V létě si můžete užít festival ohňostrojů L'International des Feux Loto-Québec nebo světoznámý Festival International de Jazz de Montréal. Všech 175 plánovaných událostí do konce roku 2017 najdete na této stránce.

Zažijte 50. výročí světové výstavy Expo 67

Tato světová výstava byla výjimečná především ze dvou důvodů. Byla nejúspěšnější světovou výstavou v historii a československý pavilon byl 5. nejnavštěvovanější ze všech 62 vystavujících zemí. Konala se v Montrealu od 21. dubna do 17. října 1967 s heslem „Člověk a jeho svět". Rozkládala se v 90 pavilonech a navštívilo ji přes 50 milionů návštěvníků. K příležitosti 50. výročí se chystá řada výstav, jednou z nich bude například expozice v Montreal Museum of Fine Arts, která představí 67 děl významných světových umělců. Zaměří se na to, jak nově, experimentálně a provokativně představit Expo 67 a jeho tehdejší umělecké a politické souvislosti. Umělci propojí původní díla s moderními technologiemi, použijí archivní materiály a samozřejmě také vytvoří nová díla. Expo 67 připomene také pochod Marche pour la paix vyzdvihující toleranci, otevřenost a mír jako hlavní hesla města Montreal. Výstavy a akce, které se k výročí světové výstavy letos konaly, konají a budou konat, najdete zde.

Až budete vybírat, jaké průzračné jezero navštívíte, který koncert si poslechnete a kde se skvěle najíte, vyberte si také kvalitní cestovní pojištění, ať vám nic nebrání v radostných oslavách kanadského roku. Čím dál člověk cestuje, tím lépe by měl být připravený.

 

Zdroje:seetorontonow.com, canada.pch.gc.ca, passport2017.ca, commandesparcs-parksorders.ca, tourisme-montreal.org

Další články

Co vědět před návštěvou Namibie?

 Láká vás vidět na vlastní oči žirafy, slony, lvy a antilopy? Chtěli byste se setkat s domorodými kmeny, projet si poušť, navštívit národní parky a projít pouštní duny? To vše můžete zažít v Namibii.

namibie

Ať shoří čarodějnice (v zahraničí)!

 Máte rádi pálení čarodějnic? Dodržujete tento starý lidový zvyk? Nebo jen vychutnáváte atmosféru nevšední noci plné kouzel, čar a ohňů? V České republice jde o jednu z nejoblíbenějších jarních tradic. Jak je to ale...

carodejnice-328