Zimní víkendové výlety do okolních měst, a to hned po svátcích, myslíte na ně také? Jakmile si odpočineme od rodinných událostí, možná je čas najít si čas opět jen sami pro sebe. Vydejte se na tajný výlet spojený s nákupy! Kde se dobře nakupuje?

Nakupování v Drážďanech

Německo - Drážďany

Pokud máte v hledáčku Německo, možná myslíte na Drážďany a nemůžete se dočkat výletu. Třeba letos objevíte něco opravdu zajímavého! K místům pro skvělé nákupy, kde po novém roce začne vlna slev, patří náměstí Altmarkt, kde se nachází obrovské obchodním centrum Altmarkt Galerie. Také náměstí Schlossplatz a Neumarkt jsou plne obchodů. A v ulici Prager strasse najdete třeba oblíbený Primark. Při tom všem můžete popíjet svařené víno, co na tom, že je po Vánocích!
 
Nakupování v Drážďanech

Rakousko - Vídeň

Projít se po nádherné Vídni, a ještě si odvézt kufr nových věcí z výprodejů? Projděte se po nákupních centrech Donau Zentrum nebo BahnhofCity v budově nádraží, či ulicí Mariahilfer strasse. Pro nakupování v malých nezávislých obchůdcích zajděte do čtvrtí Wieden (4.distrikt) a Neubau (7.distrikt).
Když vám vyhládne a budete utahaní, zaskočte se najíst na Nashmarkt, známé trhoviště u Kettenbruckengasse, kde se nejen prodávají pochutiny a sezónní produkty, ale hlavně se tam dobře vaří. Najdete tu kuchyně od výmyslu světa a tisícero vůní. Tady si Vídeňané dávají dostaveníčka u trendy jídel.  
 
Nakupování ve Vídni

Itálie - Milán

Opravdoví fanoušci módy netrpělivě vyhlíží výlet do Milána. Kam v Miláně za nákupy? Corso Vittorio Emanuele II. je obrovské a úžasně krásné nákupní centrum z 19.století. Je plné módy a slavných značek jako jsou Gucci, Vuitton a podobně. Z jeho střechy si lze užít 360° výhled na celé Miláno a můžete tak učinit i s výkladem průvodce, který vás upozorní na zajímavosti kolem. Nemusíte však jen nakupovat, někdy stačí jen obdivovat nádhernou architekturu. Okolní ulice kolem Corsa Vittorio hostí řadu dalších značek, které mají mírnější cenovou hladinu. Za nimi si to můžete namířit také na Via Torino, jednu z nejstarších ulic v Miláně. Vede kolem mnoha historických památek, např. chrámu San Sebastiano takže si nákupy opět zpříjemníte. Za outletovými obchody slavných designérských značek můžete v Miláně jet na 6 různých míst: Serravalle, Vicolungo, Fidenza, FoxTown, Franciacorta nebo Il Salvagente Milano.
 
Nakupování v Miláně

New York

Nakupovat samozřejmě můžete odjet kamkoliv, ale naším posledním tipem, pokud si chcete udělat výlet s prázdným kufrem (na cestě tam), je New York. Najdete v něm značky v Evropě neznámé, nebo nakoupíte opravdu za zlomek ceny to, co u nás stojí 10x tolik. Džíny, šaty, boty, New York žije výprodejem krásných věcí, které jinde nenajdete. Nejbližší datum velkých výprodejů, kromě povánočních, nastane na Presidential day, 15 – 18. Února.
Místa, kde se dobře nakupuje: obchodní dům Macy`s a dál po 34th street mezi Madison Square Garden a Empire State Building, Broadway mezi Union Square a Canal Street a Times Square mezi 43rd Street a 50th Street.
Za hranicí města hledejte velké známé outletové centra Woodbury Common Outlet and Jersey Gardens Outlet.

Nakupování v New Yorku

Kamkoliv se vydáte na cesty, za poznáním nebo za nákupy, nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění.
Vy cestujete. My se staráme.

Sjednat cestovní pojištění

Zdroje: tripadvisor.com, facebook.com, meetthecities.com, wheremilan.com, new-york-city-travel-tips.com

Finsko je mrazivá země, která zasahuje až za polární kruh. Ani přesto se tam však zimy moc bát nemusíte, protože krajina tisíce jezer má na svém území přes tři miliony saun.  

30. 12. 2020
Finska sauna na břehu jezera

Švýcarsko je jednou z nejbezpečnějších zemí světa pro cestování. Navíc tam od května 2021 mohou Češi cestovat bez povinné karantény po příjezdu. Co tam v létě vidět? Jaké praktické tipy vědět? A jak je to ve Švýcarsku s dopravou a cenami? To vše se dozvíte v dnešním článku.  

16. 6. 2021
Švýcarsko, horské údolí s loukou