Připojištění na lyže a zimní sporty

Vyrážíte na hory? Přibalte si náš SingleTrip s připojištěním Zimní sporty. Jeden produkt, široké možnosti využití, vč. pojištění odpovědnosti za škodu. Sjednáte za 2 minuty!

pojištění léčebných výloh i na nemoc COVID-19

1,2 mil.

pojištěných klientů ročně

vlastní česky hovořící nonstop asistenční služba

16 let

pojišťovna s nejlepším cestovním pojištěním

Komplexní ochrana na sjezdovku i mimo ni

Ať už jste profík na úrovni Ester Ledecké, nebo dáváte přednost sjíždění mírných svahů rekreačním tempem, nehody na lyžích se stávají a mohou být vážné. Škody se navíc mohou vyšplhat až do milionů korun. Dobře zvolené cestovní pojištění Vám pomůže vyřešit tíživou situaci snadno a rychle.

Naše pojištěníSingleTrip kryje rizika spojená s náhlým onemocněním, úrazem, ztrátou zavazadel nebo způsobením škody třetí osobě. Vztahuje se na všechny typy rekreačních aktivit ve výšce do 3 500 m n. m.

Po rozšíření o připojištění Zimní sporty zahrnuje zimní sportování na vyznačených trasách a místech k tomu určených. Hodí se tak nejen lyžařům a snowboardistům, ale i milovníkům běhu na lyžích, zimního trekkingu, nebo příležitostným nadšencům do sáňkování.

Vyznavači adrenalinových zážitků si mohou SingleTrip dále rozšířit o připojištění Rizikových sportů, které pokrývá i aktivity mimo sjezdovky a až do 5 000 m n. m.

Co zahrnuje SingleTrip s rozšířením Zimní sporty?

 • Pojištění léčebných výloh
 • Úrazové pojištění pro případ trvalých následků či smrti
 • Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a majetku
 • Krádež či poškození zimního vybavení a dalších zavazadel
 • Náklady na nájem náhradního vybavení
 • Prodloužení pobytu kvůli lavině

Jak se pojistit na hory?

Pojištění na lyže si pořídíte jako součást jednorázového cestovního pojištění SingleTrip. Stačí ke kterékoli jeho variantě přidat připojištění Zimní sporty a zvolit počet osob. Pojištění je platné od okamžiku, kdy je platba připsána na náš účet.

Rozšiřte si pojištění SingleTrip také o připojištění Zrušení cesty pro případ, že byste byli nuceni cestu zrušit. Pojištění musíte sjednat do 3 pracovních dnů od uhrazení první cestovní služby (u cesty typu „last minute“ v den úhrady služeb).

 

Proč se pojistit u ERV?

Snažíme se o to, aby v případě potřeby všichni naši klienti získali včasnou a adekvátní péči. Díky naší mezinárodní asistenční síti jsme schopni zareagovat velmi rychle a zajistit pomoc v nejbližším ověřeném zdravotnickém středisku. Nasmlouvaná zařízení osobně prověřujeme.

Jsme pojišťovna, ale cestovní. Máme to jinak, protože cestováním žijeme. Už více než 100 let. Škody vyplácíme férově do 7 pracovních dnů. Přes milion klientů ročně z nás dělá českou jedničku na trhu cestovního pojištění.

 

Časté dotazy

Od 1. ledna 2022 vstoupil v Itálii v platnost zákon týkající se sportování v tamních lyžařských střediscích, podle kterého musí mít každý sportovec na sjezdovce pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škody způsobené třetím osobám. Při nedodržení této povinnosti hrozí pokuta až 150 Eur.

Přečtěte si více o povinném pojištění odpovědnosti v italských zimních střediscích. Další praktické rady a tipy také na našem blogu.

Abyste měli platné pojištění odpověnosti za škodu na zdraví a majetku způsobené při zimních sportovních aktivitách, rozšiřte si své cestovní pojištění o Zimní nebo Rizikové sporty. Potvrzení o pojištění odpovědnosti najdete v dokumentu Pojistka, který byl součástí potvrzovacího mailu po nákupu pojistky. Potrzení najdete i v kartičce pojištění. 

Pro více informací si přečtěte jak je to s pojištěním odpovědnosti při zimní dovolené v Itálii

Ano. Naše pojištění odpovědnosti se vztahuje na všechny škody, které neúmyslně způsobíte někomu jinému nehledě. Nezapomeňte vždy kontaktovat naši asistenční službu.

Pojištění kryje rekreační zimní sporty na vyznačených trasách a místech k tomu určených do 3 500 m n. m., např.: 

 • Lyžování,
 • snowboarding,
 • běžky,
 • Nordic walking,
 • tůry na sněžnicích,
 • bruslení,
 • sáňkování,
 • snowtubing,
 • jízdu se psím spřežením atp.

Rizikové sporty je nutné připojistit zvlášť. Prohlédněte si kompletní seznam sportů, které (ne)pojišťujeme.

Díky kartičce Vaší zdravotní pojišťovny (EHIC) máte v EU, Norsku, Lichtenštejnsku, na Islandu a Švýcarsku nárok na nezbytnou zdravotní péči během Vašeho pobytu v zahraničí. Nejedná se však o péči bezplatnou a náklady na léčbu v některých cizích zemích mnohonásobně převyšují náklady na léčbu v ČR, kterou lokální zdravotní pojišťovny nehradí. Můžete navštívit pouze státní zdravotnická zařízení a Vaše zdravotní pojišťovna za Vás uhradí pouze tolik, kolik běžně hradí lokální zdravotní pojišťovny. Stejně jako místní budete muset uhradit spoluúčast, která je na české poměry vysoká. Vše si budete muset zařídit v zahraničí sami, kartička totiž nezahrnuje asistenční služby nebo náklady na převoz do ČR.

Přečtěte si více o rozsahu krytí Evropského průkazu zdravotního pojištění.

Některé z karet obsahují pouze úrazové pojištění, v převážné většině nejsou limity pojistného plnění příliš vysoké a u léčebných výloh se vyskytuje vysoká spoluúčast (až ve výši 5 000 Kč). Většinou neobsahuje pojištění storna zájezdu a dalších rizik spojených s cestováním. Spoléháte-li na pojištění v rámci platebních karet, pečlivě si ověřte, co zahrnuje a na koho se vztahuje.

Přečtěte si více o rozsahu běžného cestovního pojištění k platebním kartám.

 

Máte další dotazy? Zavolejte nám na tel. číslo 221 860 860, popř. nám zanechte vzkaz přes chat, rádi se Vám ozveme zpět.

 

Stále váháte?

Hledáte další důvod, proč se pojistit u nás? Přečtěte si názory a zkušenosti našich klientů na Google Reviews!

 

Vřele doporučuji tuto pojišťovnu, je naprosto spolehlivá, velmi rychle a účinně reaguje v případě pojistné události, rychle vyřizuje škodní události, a to k naprosté spokojenosti zákazníka. Mám s ní dvě zkušenosti,kdy jsem potřebovala lékařskou pomoc v Austrálii, veškeré výlohy uhradila. Za mě jednička s hvězdičkou. 👍

Hana Antoňová
Hana Antoňová 16.05.2024

Super pojišťovna od minulé zkušenosti s úrazem včetně operace v zahraničí budu volit pojištění jen tu vše uhradili vše zařídili moc vám za to děkuji.

DTStudio
DTStudio 17.01.2024

Děkuji za rychlé a bezproblémové vyřízení mé pojistné události - ošetření a operace po úrazu na lyžích v zahraničí. Pojištovna okamžitě uhradila veškeré náklady.

Daniela Baudysova
Daniela Baudysova 24.05.2024

Irena Kupilíková Velice rychlé a korektní jednání, vše vyřízeno během dvou dnů. Z mé strany nejvyšší spokojenost, jak při jednání během mého ošetření v Egyptě, tak po příletu do ČR. Doporučuji.

Karel Kupilik
Karel Kupilik 21.05.2024

Naprostá, ale naprostá spokojenost se službami pojišťovny. Velké poděkování hlavně panu Mirkovi (snad to byl on), se kterým jsem svůj zdravotní stav řešila. Pomáhal mi také Adam a paní či slečna, jméno už jsi nevzpomenu. Jejich součinnost a zájem o mé zdraví předčila mé očekávání. Velké díky jim, jste lidé na svých místech. I proplacení dokladů ze strany pojišťovny proběhlo obratem (jeden den jsem poslala účty, druhý den byly peníze na účtu). Vážení, kloubouček, všem a jen tak dál!!! Jen si dovolím poznamenat, že jak jsem byla odvezena do nemocnice, zájem personálu, lékařů, na boděš 0, nechali mě v podstatě na chodbě ležet bez infomací, bez vody skoro celý den a po vyšetření ultrazvukem a opichu mi bylo řečeno, můžete jít, ačkoliv jsem se skoro nemohla postavit na nohy.....Jaký rozdíl oproti lékařům v ČR. Ale za to vy všichni, na druhé lince v ČR nemůžete. Znovu chci poznamet, že přístup všech byl se zájmem a naprosto profesionální. A pan taxikář, co mě vozil, je třída, také člověk na svém místě, staral se daleko víc, než jen o odvoz, poděkování také jemu, pokud máte možnost. První ošetření na klinice bylo taky v pořádku (jen opich zad, akorát bez jakéhokoliv vyšetření), což pravděpodobně způsobilo můj následný problém a operaci páteře v ČR - akutní abces a paní doktorka, co za mnou přijela před odletem taky OK, až na tu nemocnici.... Mirku, Adame a všem z pojišťovny velké, opravdu velké díky za vaši profesionální pomoc a ochotu. Vydržte, zdravím všechny Renata Šípková.

Renata Sipkova
Renata Sipkova 15.03.2024
ERV Evropská pojišťovna, a. s.
4.8

Na základě 913 recenzí

Příběhy našich klientů

Na dovolené na Lanzarote jsem byl hospitalizován s plicní embolií. Najednou jsem ucítil silnou bolest na hrudníku a velmi špatně se mi dýchalo. Naštěstí jsem se na doporučení asistenční služby rychle dostal do prověřené nemocnice, kde jsem nakonec ležel 5 dní. Všechno dobře dopadlo, ale místní doktoři mi nedoporučili cestu letadlem, a tak jsem musel zůstat na Lanzarote další 3 týdny a chodil jsem na kontroly. Manželka mohla po celou dobu zůstat se mnou a veškeré náklady včetně účtů za hotel a cestu zpět pokrylo pojištění. Nebýt vašich služeb a perfektní péče, nevím, co bychom dělali. Jsme vám moc vděční.

Pan Pavel D.
hospitalizovaný s plicní embolií na Kanárských ostrovech

Další zkušenosti našich klientů

Limity plnění pojištění Zimních sportů odpovídají variantě SingleTripu, kterou si zvolíte podle toho, jakou úroveň krytí potřebujete.

Evropa / Svět
Co Vám uhradíme (limity v Kč)StandardComfortPremium
Léčebné výlohy10 000 00020 000 00030 000 000
Zubní ošetření25 00040 00040 000
Fyzioterapie60 00090 000120 000
Náhrada za pobyt v nemocnici 1-20 00030 000
Psychologická pomoc-10 00020 000
Léčebné výlohy COVID-19 2anoanoano
Aktivní asistenceneomezeněneomezeněneomezeně
Převoz, přeložení a repatriacedo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Převoz tělesných ostatkůdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výlohdo limitu léč. výloh
Náklady na pohřeb150 000150 000150 000
Doprovázející, přivolaný100 000150 000200 000
Trvalé následky úrazu400 000600 000800 000
Úmrtí následkem úrazu200 000300 000400 000
Škoda na osobních věcech20 00040 00060 000
Cestovní doklady-10 00020 000
Věci zaměstnavatele 3-anoano
Nákup nezbytných věcí 4-10 00020 000
Škoda na zdraví3 000 0006 000 00012 000 000
Škoda na majetku1 500 0003 000 0006 000 000
Právní zastoupení-200 000400 000
Zmeškání 5--5 000
Zpoždění 5--5 000
Zkrácení--20 000
Přerušení--50 000
Nevyužitá dovolená 6--10 000
Náhradní pracovník-25 00050 000

Vysvětlivky: 1) 2 000 Kč za den, 2) Pouze v destinacích s nízkým rizikem nákazy (zelené dle MZV), 3) do limitu osobních věcí, 4) 5 000 Kč za každých 12 hodin, 5) 1 000 Kč za každých 6 h, 6) 1 000 Kč za den.

Další pojištění