Do Itálie na lyže jen s povinným pojištěním odpovědnosti

Datum: | Autor: Tým ERV

italie-dolomity-lyzovani-min

Pokud chcete jet do Itálie na lyže, měli byste vědět, že bez cestovního pojištění to už od ledna 2022 pořádně nejde. Jaká to přesně zavedli v Itálii na sjezdovkách pravidla?

1. Povinné pojištění odpovědnosti

Pokud se nebojíte vyjet na dovolenou bez pojištění, je to určitě jedna z možných voleb. Evropská kartička pojištění EHIC vám může zajistit základní péči v nejbližší státní nemocnici, v úrovni, která je v dané zemi běžná. Nezajistí vám však odvoz, s péčí spojené poplatky, či nezkrátí čekání v ordinaci – a hlavně, neobsahuje pojištění spoluúčasti.

Itálie se rozhodla, že zdraví je každého osobní volba. Ovšem zdraví ostatních je důležitější! A proto se musíte při zakoupení skipasu prokazovat cestovním pojištěním s pojištěním spoluúčasti. <br/>Pokud máte pojištění ERV s připojištěním zimních sportů, považujte to za pokryté. Také naše pojistné podmínky jsme upravili tak, abyste se v Itálii mohli na počkání prokázat potřebnými dokumenty. Pokuta za nedoložení pojištění může být až do výši 150 eur.

Podrobnosti o pojištění na lyže do Itálie naleznete zde, v tiskové zprávě

2.  Bezpečnost na sjezdovce a pokuty za požití alkoholu

Bude se třeba vzdát piva či vína k obědu na svahu? Zákon nově zakazuje lyžovat po požití alkoholu, a to pod pokutou 100 – 150 eur a zabavení skipasu.

I podmínky bezpečné jízdy jsou dané zákonem, například zastavování na sjezdovce – měli byste se co nejrychleji přesunout na okraj, pokud jste museli zastavit na prostředku svahu.

V nepřehledných úsecích sjezdovek zpomalte. Nesmíte ohrozit svoji ani cizí bezpečnost, hlavně na místech, kde se sjezdovky rozdělují nebo kříží, dále v mlze, či tam kde je větší počet osob, v okolí překážek a podobně.

Všechny děti do 18 let musí mít povinně na hlavě ochrannou helmu

Co si z tohoto článku vzít? Pokud máte výhodné celoroční pojištění, či pokud je pro vás kvalitní jednorázové cestovní pojištění samozřejmostí před každým vycestováním do zahraničí, tak se pro vás nic nemění – můžete začít vybírat lyžařskou destinaci. Nezapomeňte na bezpečnost.

Aktuální stav italských sjezdovek nejdete například zde. Která je vaše nejoblíbenější sjezdovka v Itálii? Napište nám do komentáře na Facebook.

 

Vy cestujete. My se staráme. <br/> 

 

Další články

Vánoce klepou na dveře - projděte se nejkrásnějšími vánočními městy v Evropě

Co takhle se místo pečení cukroví, uklízení, balení dárků a dokončování všech příprav projít vánočními městy? Podívejte se s námi do míst, která letos vévodí žebříčku nejkrásnějších předvánočních měst.

vanoce-evropa

5 tipů kam na brusle do zahraničí

O rekreační jízdě na kolečkách jsme na našem blogu už psali. Jednalo se o tipy na cyklotoulky po Evropě. Kdo z Vás má ale rád koleček víc a podstatně menších, určitě si dnes najde ten správný nápad třeba pro aktivně...

brusle2