Datum: | Autor:

Lyžování v Itálii, Dolomity
26. 10. 2022

Pokud chcete jet do Itálie na lyže, měli byste vědět, že bez cestovního pojištění to už od ledna 2022 pořádně nejde. Jaká to přesně zavedli v Itálii na sjezdovkách pravidla?

1. Povinné pojištění odpovědnosti

Pokud se nebojíte vyjet na dovolenou bez pojištění, je to určitě jedna z možných voleb. Evropská kartička pojištění EHIC vám může zajistit základní péči v nejbližší státní nemocnici, v úrovni, která je v dané zemi běžná. Nezajistí vám však odvoz, s péčí spojené poplatky, či nezkrátí čekání v ordinaci – a hlavně, neobsahuje pojištění spoluúčasti.

Itálie se rozhodla, že zdraví je každého osobní volba. Ovšem zdraví ostatních je důležitější! A proto se musíte při zakoupení skipasu prokazovat cestovním pojištěním s pojištěním spoluúčasti.
Pokud máte pojištění ERV s připojištěním zimních sportů, považujte to za pokryté. Také naše pojistné podmínky jsme upravili tak, abyste se v Itálii mohli na počkání prokázat potřebnými dokumenty. Pokuta za nedoložení pojištění může být až do výši 150 eur.

Podrobnosti o pojištění na lyže do Itálie naleznete zde, v tiskové zprávě

2.  Bezpečnost na sjezdovce a pokuty za požití alkoholu

Bude se třeba vzdát piva či vína k obědu na svahu? Zákon nově zakazuje lyžovat po požití alkoholu, a to pod pokutou 100 – 150 eur a zabavení skipasu.

I podmínky bezpečné jízdy jsou dané zákonem, například zastavování na sjezdovce – měli byste se co nejrychleji přesunout na okraj, pokud jste museli zastavit na prostředku svahu.

V nepřehledných úsecích sjezdovek zpomalte. Nesmíte ohrozit svoji ani cizí bezpečnost, hlavně na místech, kde se sjezdovky rozdělují nebo kříží, dále v mlze, či tam kde je větší počet osob, v okolí překážek a podobně.

Všechny děti do 18 let musí mít povinně na hlavě ochrannou helmu

Co si z tohoto článku vzít? Pokud máte výhodné celoroční pojištění, či pokud je pro vás kvalitní jednorázové cestovní pojištění samozřejmostí před každým vycestováním do zahraničí, tak se pro vás nic nemění – můžete začít vybírat lyžařskou destinaci. Nezapomeňte na bezpečnost.

Aktuální stav italských sjezdovek nejdete například zde. Která je vaše nejoblíbenější sjezdovka v Itálii? Napište nám do komentáře na Facebook.

Vy cestujete. My se staráme.
 

Kdo by nemiloval Itálii! Itálie má všechno, co si člověk od života může přát. Nádherné hory, překrásné mořské pobřeží, nejvíce uměleckých děl na metr čtvereční, a to nejlahodnější jídlo. Itálie, to je láska k životu - zjistěte o ní všechno, co se dá!  

16. 6. 2022
Florencie, Itálie

Zajímá Vás, co byste měli vědět před cestou do zahraničí? Jaké jsou aktuální podmínky cestování? Nebo kde najít cestovatelský semafor? Právě pro Vás jsme připravili seznam deseti důležitých věcí, kterým byste měli před každou cestou věnovat pozornost.

17. 11. 2021
Covid desatero