Povinné pojištění odpovědnosti
při zimní dovolené v Itálii od ledna 2022

Od 1. ledna 2022 vstupuje v Itálii v platnost nový zákon týkající se lyžování a snowboardingu. Když chcete sportovat v italských lyžařských střediscích (využívat tamní sjezdovky), musíte mít povinně sjednáno pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škody, které způsobíte třetím osobám. Na vyzvání také musíte prokázat, že toto pojištění máte, což bude nastávat nejčastěji při nákupu skipasu. Při nedodržení této povinnosti Vám může být udělena pokuta až 150 Eur.

ERV Evropská již řadu let nabízí pojištění v rozsahu, který zahrnuje také pojištění odpovědnosti. Když máte sjednáno pojištění, které se vztahuje i na zimní sporty (např. MultiTrip Premium), nebo máte připojištění zimních či rizikových sportů (např. k pojištění SingleTrip), vztahuje se toto pojištění odpovědnosti také na Vaše zimní sportování.

Abyste mohli jednoduše prokázat, že Vaše pojištění splňuje nové požadavky, upravili jsme některé dokumenty v anglické verzi.

Typ pojištěníKde bude informace o pojištění odpovědnosti
Jednorázové cestovní pojištění SingleTripInformace je přímo v pojistce, kterou dostáváte při sjednání
Celoroční cestovní pojištění MultiTripInformace je přímo v pojistce, kterou dostáváte při sjednání
Jednorázové pojištění nabízené v CK, např. NEV-DAMAVětšina CK upravila obsah kartičky, kterou dostáváte při sjednání, nebo vydává speciální potvrzení
Firemní cestovní pojištěníVytvořili jsme speciální potvrzení, které dostanete při sjednání nebo na vyžádání

 

Když máte naše celoroční pojištění, automaticky Vám zašleme upravenou dvoujazyčnou verzi pojistky, která poslouží jako doklad pro Vaše případné cesty do Itálie. U jednorázových pojištění bohužel většinou neznáme přesnou zemi, kam míříte. Abychom Vás nespamovali, nechystáme hromadné obesílání, ale upravenou pojistku Vám rádi vystavíme a zašleme na vyžádání. Pokud jste si naše pojištění sjednali po 20. 12. 2021, dostáváte automaticky také anglickou verzi pojistky, kde je informace o pojištění odpovědnosti obsažena.

V případě jakýchkoli dotazů nebo potřeby vystavení nové pojistky nás kontaktujte na 221 860 860 nebo klient@ERVpojistovna.cz.

 

ERV Evropská pojišťovna, 1. 1. 2022