8 důvodů, proč navštívit sever Dominikánské republiky

Datum:

Když se řekne Dominikánská republika, většina lidí si asi představí bílé písečné pláže a azurově modrou vodu Karibiku. Tato země vám ale nabídne mnohem více – těšit se tu můžete na adrenalin, projížďky na koních po pláži při západu slunce, vodní sporty, jako je surfing a kitesurfing, nebo třeba i výlety do hor vysokých 3000 m n.m., které patří mezi nejvyšší hory Karibiku. To vše se nachází na severu Dominikánské republiky, kde je zaprvé i levněji, než je například v nejvíce turistickém letovisku Punta Cana, ale zároveň zde najdete všechny tyto aktivity níže uvedené.

Výskok na pláži v Dominikánské republice

1) Vodopády a laguny

Dominikánská republika je velmi hornatá, a tudíž zde můžete najít desítky, ne-li stovky vodopádů a lagun, které se nacházejí převážně na severu. Mezi nejkrásnější patří rozhodně 52 m vysoký El Limón Waterfall, který se nachází na poloostrově Samaná.

Vodopád Limón v Dominikánské republice

Doporučuji se také vydat k Laguně El Dudu, kde se můžete osvěžit sladkou vodou, zrelaxovat se při vaší cestě nebo si zde udělat piknik. Strávit tu můžete třeba i celý den. Pro odvážlivce tu čeká zip line, ze které si můžete skočit do vody z docela velké výšky.

Laguna Dominikánská republika

2) 27 Waterfalls of Damajagua

Přírodní areál, kde se nachází 27 vodopádů, které nejsou ani tak o tom, že se kocháte jejich krásou, jako spíš o adrenalinu, který zde můžete zažít. Zaplatit si můžete trasu 7, 12 nebo všech 27 (doporučuji) vodopádů, ke kterým se následně vydáte se svým průvodcem. Některé budete slaňovat, z některých skákat, jiné zase sjíždět jako na klouzačce. Každý vodopád je jinak vysoký a některé z nich jsou opravdu adrenalinové. Jako výbavu dostanete helmu, vestu a boty, pokud se i tak budete bát, většina z nich se dá obejít lesem či po mostě. Takže je tato zábava vhodná i pro rodiny s dětmi.

Vodopád Damajagua

3) Jízdy na koni po pláži

Až se budete chtít zrelaxovat nebo si užít romantické chvilky, doporučuji si zaplatit vyjížďku na koni po pláži při západu slunce (nebo samozřejmě i kdykoli přes den). Dominikánské pláže jsou většinou dlouhé a písečné a z okolní krajiny se vám bude tajit dech. Koní je tu nespočet, a proto takový zážitek najdete téměř všude.

Jízda na koni na pláži

4) Liduprázdné pláže

Sever Dominikánské republiky má výhodu, že zde není tolik turistů jako například ve výše zmíněném letovisku Punta Cana. Proto zde najdete několik desítek pláží, kde třeba nepotkáte člověka. Mezi naše oblíbené patřily: Playa Arroyo Salado, Playa Alicia, Playa Caleton, Playa Rincón.

Liduprázdné pláže

5) Na čtyřkolkách do džungle

Když se vám opět zasteskne po nějakém tom adrenalinovém zážitku, vyzkoušejte si vyjížďku na čtyřkolkách džunglí a po pláži. My jsme si takovou 4 hodinovou tour zařídili v Sosúa, nedaleko Playa Sosúa, kde najdete mnoho cestovních agentur zprostředkovávajících různé typy zážitků a výletů. Pokud vás čtyřkolka tolik neláká, můžete si zkusit třeba buginu.

Na motorce v Dominikáně

6) Surfování a Kitesurfing

Kdo má rád vodní sporty jako surfování či kitesurfing, sever Dominikánské republiky si užije. Je to ráj těchto vodních sportů. Sever země totiž omývají vlny Atlantského oceánu a najdete zde pláže jak s malými vlnami pro začátečníky, tak i velké vlny pro zkušené surfaře. Ideální oblast je mezi Sosúa a Cabarete, kde sídlí i mnoho surfařských škol, které nabízejí nespočet balíčků.

Nádherná pláž pro kitesurfing

7) Výlety do hor

Věděli jste, že se zde nacházejí i hory vysoké 3000 m n.m., které patří mezi nejvyšší v Karibiku? Oblíbenou oblastí milovníků hor je Jarabacoa, která se také někdy nazývá Dominikánskými Alpami. Najdete tu například i nejvyšší horu Dominikány Pico Duarte (3098 m n.m.), na kterou můžete i vystoupat, a to buď s CK nebo na vlastní pěst, což je trochu složitější, ale ne nemožné. Jedná se o 2–4denní trek. Mimo hory tu můžete najít opět několik vodopádů, například Salto Jimenoa.

Výlet do hor v Dominikáně

8) Města

Milovníky měst na severu čekají min. 3 zajímavá místa a to jsou: Puerto Plata, Las Terrenas, Samaná. V Puerto Plate si zajeďte Cable Car (lanovkou) na horu Isabel de Torres, kde získáte krásné výhledy na město. Projít si můžete také úžasnou botanickou zahradu.

Lanovka v Dominikáně

Las Terrenas je poměrně turistické město, kde potkáte hodně cizinců, spoustu barů, diskoték a hezké pláže. Samaná nabídne například Whale museum, Samána walking bridge či ostrov Cayo Levantado, kde si můžete dát čerstvou rybu s Piňa Coladou v ananasu a vykoupat se v průzračné vodě.

Tropický ostrov


Markéta Mandíková alias @travel_with_blondie (Instagram)

 Je tomu 6 let, co už Markétě nestačily pouze letní a zimní dovolenkové radovánky na pár dnů, a rozhodla se odjet na trochu delší cestu – vyrazila na 3 měsíce do Anglie pracovat jako au-pair. Tehdy si uvědomila, že konečně našla to, co ji baví a naplňuje, a proto rok a půl na to přerušila studium na vysoké škole a odjela žít a pracovat na Maltu. Po dalším půl roce, kdy měla Maltu procestovanou křížem krážem, se rozhodla přesunout ještě o něco dál. A díky Working holiday vízu, které ten rok získala, odletěla až na samý konec světa – na Nový Zéland. Zde strávila více jak 15 měsíců cestováním kombinovaným s prací, díky které se mohla podívat například až do Jižního Pacifiku na ostrov Samoa. A hlavně si našetřila na svou vysněnou několika měsíční cestu Austrálií a jihovýchodní Asií. Na další rok se už s přítelem vydali prozkoumávat Střední Ameriku, strávili několik měsíců v Mexiku a v Dominikánské republice.
„Mým prvotním cílem bylo zejména točit videa a vzít spolu se mnou na cesty kolem světa co nejvíce lidí a ukázat tak krásy Země i lidem, kteří například nemohou cestovat.“

Markéta Mandíková

Další články

9 tipů na romantickou procházku na Valentýna v ČR

Na romantickou večeři do restaurace, na film do kina nebo na wellness pobyt své drahé polovičky vzít letos nemůžeme. Je ale možné vyrazit ve dvou na procházku na čerstvý vzduch. Jakých 9 romantických míst doporučujeme? 

valentynska-prochazka

5 tipů na největší plážové taháky

Vidíte se na jemňoučkém písku, ale Bibione už vás neláká? Inspirujte se, které z nejkrásnějších pláží světa navštívit, a co na nich můžete kromě ležení dělat. Ať už se vydáte na kteroukoliv pláž, malá nebo velká...

plaze-uvodni-328